Onemli Gunler Banner
Sayfa 617/916 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon
Arama sonucu : 7324 madde; 4,929 - 4,936 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Bu fiili dolasim ile kottan çıkma isi zor tahta da ki siglik ile ilgili yatırım fonlari son bir ayda açık kapalı 1 milyon dan fazla lot aldı ortalama 110 dan tahtada hâkimiyet değişimi var yeni patron ne der bilinmez yani tahtacı

2. Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

3. 156.6 gibi bir hedef goruyorum hocam. Dogru mudur?

Tesekkurler Sn.Umut0109

Ytd.

4. KRONT - Kron Telekomünikasyon

Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    156.6 gibi bir hedef goruyorum hocam. Dogru mudur?

Tesekkurler Sn.Umut0109

Ytd.
    156,6 uzun vade düşen trend teması. Ha oraya kadar Çıkmaz , biraz Altun’dan veya biraz üstünden döner veya dönmez. Bunu kimse bilemez. Kurallara uyup takip edeceğiz. Sayın Yıldız Tozu saygılar…

Yazdıklarım ve çizdiklerim asla ve asl yatırım tavsiyesi olamaz....
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

5.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Yıllardır Gedik yatırımda 1 milyonun üzerinde hisse sabit bir şekilde dururdu ve bu lotların patrona ait olduğu iddia edilirdi. Lütfi Yenel sadece 570.000 lot satmasına rağmen bu lotların tamamı Yatırım Fonları'na geçmiş gibi görünüyor. Bu yatırım fonlarının Yenel aile fertlerinin uluslararası yatırım fonu geçmişi ile ilgili olabileceğini düşünüyorum hala. Şirket fiyatın artmasını istediği/engellemediği durumda derinliğin azalması sorun teşkil etmez bence. Hatta daha iyi. Egeen gibi, günlük 100 bin lot işlem hacmiyle fiyatın 6.000 lira olabileceğini görüyoruz. Ama burada da bir tehlike Sn.Yatır'ın tavsiyesi'nin ihtimal olarak belirttiği kottan çıkma durumu var. Buna ihtimal vermiyorsak, derinliğin azalması bence sorun değil. Yeter ki şirket fiyat yükselişini kendi eliyle engellemesin.
    Sayın Forza körfez, kottan çıkma olasılığı bistteki herhangi bir şirketten daha fazla değil. Hatta son satışla birlikte komplodan öte bir fikir olamayacağı daha da netleşti. Benim de böyle bir fikrim yoktu, sadece garanti bir kazançtan bahsetmenin imkansızlığını anlatmak için bahsetmiştim.

Derinlik konusunda benim anladığım, satılan hisselerin borsada satılmak üzere satıldığının ima edilmesi. Fon isterse satar tabi ki, ayrıca belirtmeye hiç lüzum yoktu. Fon satar mı, satarsa hangi fiyattan satar bilemem.
    Bu olaylar nedeniyle bir miktar derinlik de ben sağladım
    Halen kront yatırımım bulunmaktadır.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

https://twitter.com/azizserin75/stat...75144408682496
    Aziz bey'in orta vadeli inciler sayfası da çok güzel, çok öğretici araştırmak mutlaka faydalı olacaktır
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    https://twitter.com/azizserin75/stat...75144408682496
    Aziz bey'in orta vadeli inciler sayfası da çok güzel, çok öğretici araştırmak mutlaka faydalı olacaktır
    Aziz Bey'in de suphelendigi gibi, eger 30 Eylul'de yapilan Ufone satisi, aslinda 4. ceyrekte olmasi gerekirken, 1 gun one cekilmis bir satis degilse, o zaman isler iyi demektir. Yok boyle bir alavere yaptilarsa, o zaman vay halimize. Yaparlar mi..o kadar da duserler mi..maalesef yasadiklarimiz (hisse dusuk tutulmak istendiginde 2 sene tek haber gelmemesi, hisse ucacagi zaman ufturukten, hatta hayali (Amerika'yi sarsacak urun gibi) haberlerin pespese dusmesi gibi) bize "yok kesinlikle olmaz" dedirtmiyor. Ama asagi dusmenin de bir derecesi vardir ve ben o kadar duseceklerini sanmiyorum. Kaldi ki, 109.6 liradan 570 bin adet alanlar herhalde benden yuz kat fazla incelemistir ve 10 kat fazla "gercek bilgi"ye sahiptir.

Yine de temkinli olmakta fayda vardir tabi.

Bu arada, yatirimci sunumunda, Ufone satisi icin Kron tarihinin en buyuk satisi diye ifade edilmis. Ayrica, satis Single Connect satisi degil, anlik buyuk veri analizi ile ilgili urun satisi.

Mayis ayinda, patron alimindan sonra aldiklarimi ben de satmaya calistim ama yazdigim rakama cikmadi. Gerci patronun paraya ihtiyaci olmustur, belki ondan satmistir..benim odemem gereken bir borcum yok.

Maksat derinlik artirmak olsun dedikti. Mayis ayinda alirken de hisse siglassin diye almistim (!), patronun 5-6 sene once hisse siglassin diye almis olabilecegi gibi!!!

Bu arada, alavare dalavare, kitabina uydurma islerine sayin Forza Korfez Bey, cok nazik bir sekilde, piyasa muhendisligi dedi ya, pek hosuma gitti.

Yatirim tavsiyesi degildir

8.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Açıkçası yıl sonuna kadar büyük bir satış haberi ve ciddi sayıda Gartner değerlendirmesi bekliyordum. Yenel ailesine yapılan hisse devrinden sonra hissenin önünün açılacağını da düşünmüştüm. Sonrasında Lütfi Yenel'in sürpriz satış haberi düştü. Hergün yeni bir sürpriz. İyi mi kötü mü o bile belli değil. Piyasa mühendisliğine harcadıkları bu enerjiyi ürün mühendisliğine harcasalar Dünya'da ilk üçte, hatta lider olur muyduk diye geçiyor insanın aklından. Gartner değerlendirmelerinin zamanlaması bile manidar. Cidden mide bulandırıyor. Sonucu iyi olur umarım.
    Gartner degerlendirmeleri da, satislarimiz gibi, durdu durdu 2 sene, sonra ise bak ki, tam da hissenin yukselecegi zamanda patladi, sonra birden tekrar kesildi.

Bunu tesadufle bagdastirmak zor. Bana oyle geliyor ki, Gartner'in "musterilerinize ulasmamizi ister misiniz" gibi ucretli bir hizmeti vardir, oyle bir sey kullanmislardir diye dusunuyorum. Yoksa Gartner gibi buyuk ve itibarli bir analiz sirketinde ikili iliskilerle olacak sey degil bu.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 617/916 İlkİlk ... 117517567607615616617618619627667717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •