Sayfa 622/821 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon
Arama sonucu : 6566 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. Gerçek enflasyon kadar "her sene" temettü verecek bir şirket borsa tarihimizde mevcut olmadı. Enflasyona ezilmeden reel getiri sağlanabilir mi daha makul bir soru. Hisse fiyatında olabilecek artış oranı+temettü oranı büyük olacaktır enflasyondan diyebiliriz. Benim beklentim bu yönde açıkçası.

2. 2021 yılı tüm olumsuzluklara rağmen muazzam geçti traktör için. Şirketin beklenti ve öngörüleri 2022 yılının 2021 den daha iyi olacağı yönünde. Şirket yönetiminin her daim muhafazakar öngörüler sunduğu düşünüldüğünde, 2022 yılının şirket tarihindeki en iyi yıl olacağını öngörmek mantıksız olmaz. Portföyümde en güvendiğim ve en çok kazandıracağını düşündüğüm hisse. Her zaman alınır, ömür boyu satılmaz statüsünde benim için. YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Gerçek enflasyon kadar "her sene" temettü verecek bir şirket borsa tarihimizde mevcut olmadı. Enflasyona ezilmeden reel getiri sağlanabilir mi daha makul bir soru. Hisse fiyatında olabilecek artış oranı+temettü oranı büyük olacaktır enflasyondan diyebiliriz. Benim beklentim bu yönde açıkçası.
    Teşekkürler sn müzikal.Ttrak iş makinesi de üretiyor bunun satışlarını niye paylaşmıyor sitesinde.Bir de bu traktör satışları döngüsel mi yani satış rakamları bazı senelerde çok düşer mi yoksa eksi yüzde 10 gibi az mı düşer

4. Hafta sonu temde giderken fabrikanın önünden geçtim, bütün açık alan traktör ve iş makinesi doluydu.

5.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Teşekkürler sn müzikal.Ttrak iş makinesi de üretiyor bunun satışlarını niye paylaşmıyor sitesinde.Bir de bu traktör satışları döngüsel mi yani satış rakamları bazı senelerde çok düşer mi yoksa eksi yüzde 10 gibi az mı düşer
    Rica ederim. İş makineleri yeni yeni palazlanıyor. Satış büyüme oranı çok yüksek olmasına rağmen satış hacmi oldukça az. 0 dan geldiğini düşünecek olursak bu segmentin büyümesi artan rakamlarla yükselmeye devam edecek. Satış içindeki payı her geçen yıl yükselecektir.

Diğer bir konu; yıllardır beklenen hurda indirimi teşviği, içinde bulunduğumuz ekonomik durum göz önüne alındığında bu yıl sürpriz olarak karşımıza çıkabilir. Açıkçası ben bunu çok olası görüyorum, tam zamanı. Eğer olursa şirketin satışları çok ciddi miktarda artacaktır. 4 gözle bekliyorum

6. Hurda veya ÖTV indirimli gibi teşvikler piyasa durunca piyasayı canlandırmak için kullanılan enstürmanlardır. Canlı bir piyasa için teşvik beklemek yanlıştır.

Şirketin bile bu konuda bir beklentisi , dile getirilen gündemi yok iken boşuna böyle bir beklentiye girmeye gerek yoktur.

Keşke olsa o ayrı...

7. Fiyatlar bu kadar artmış, çiftçiye destek gerekirken bence böyle bir uygulama tam isabet olur. Ben karar verici olsam hemen yapardım. Olaya şirketin satışları açısından daha çok çiftçiye destek tarafından bakıyorum.

8. Seneye hbk 30 olsa fk kötü ihtimal 10 olsa pek upside yok bence

Sayfa 622/821 İlkİlk ... 122522572612620621622623624632672722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •