Sayfa 623/882 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 7050 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Hocam vestel de kötü değilki, arsa sattı 130 milyon vesbe sattı 155 milyon civarı, daha satışlara girmedik bile.vesbe 1 milyar temettü dağıtsa biz 100 milyon alacak isek, vestel 900 milyon alır sadece kar payı bu.Bunların haricinde vestelin yaptıgı işleri de çok beğendiğimi söyleyebilirim. Burdaki portföyümün yarısı kadar da orda var benim de. Üzülmenize gerek yok bence. Vestelin ürettiği ürünlere bakarsanız hak vereceksiniz. İçiniz rahat olsun.
     Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Gedik yatırımın mal dağıtımını beklemekten başka çare yok anlaşılan fiyatı ne olursa olsun kaybedileni bulmakla sevinme duygusunu yaşarız.YTD
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : coletta; 29-01-2021 saat: 22:45.

2. 20 milyonlu hacimlerden kurtulduk sanirim bu hacimler cok iyi, endeks üstü gideriz artik umarm
     Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    #ÜNLÜCo #AraştırmaRaporu: #Vestel Beyaz (Araştırma kapsamında değil) ile gerçekleştirdiğimiz telekonferansta önce çıkan noktalar şunlardır: 29 ocak 2021

1) Hızlı büyüyen ve karlılığı yüksek bir şirket
    2) Güçlü nakit yaratımı; güçlü finansal durum
    3) Yüklü #temettü ödeme beklentisi

3.  Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    Hocam vestel de kötü değilki, arsa sattı 130 milyon vesbe sattı 155 milyon civarı, daha satışlara girmedik bile.vesbe 1 milyar temettü dağıtsa biz 100 milyon alacak isek, vestel 900 milyon alır sadece kar payı bu.Bunların haricinde vestelin yaptıgı işleri de çok beğendiğimi söyleyebilirim. Burdaki portföyümün yarısı kadar da orda var benim de. Üzülmenize gerek yok bence. Vestelin ürettiği ürünlere bakarsanız hak vereceksiniz. İçiniz rahat olsun.

Ben uzun vade yatırımcısıyım maliyetim 34,5 falandı 45 lerde verdiğime göre fenada sayılmaz hani.sorun ekran başında bulunmak.74 den verdiğim egeeni 76 dan alıp yola devam etmiştim.sorun bu kadar tecrübeye rağmen kontrolün kaybedilmesi yoksa kaybedilen üç beş bin tl değil.Malum covid dışarıyada çıkamayınca tek vakit geçirme yeri ekran karşısı.Aksi halde al sat derken para kaybedersiniz.Al sat yapan bir arkadaşım yazmıştı çok beğendim .
    "EK GELİR OLSUN DİYE BORSAYA GİRDİM,ŞİMDİ BORSAYA YATIRMAK İÇİN EK GELİR ARIYORUM"
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by coletta Yazıyı Oku
    20 milyonlu hacimlerden kurtulduk sanirim bu "hacimler cok iyi," endeks üstü gideriz artik umarm

evet yükseliş şansı arttı.. grafikte görüyoruz. trend değişimlerini hissenin geçmişteki hareketleriyle tahmin etmek mümkündür.
    https://hizliresim.com/BmnKFN
    Grafik Yorumcusu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,037
     Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Arçelik bilanço açıkladı ve çok güzel kar gelmiş ve üçe katlamış karını.bizde aynı sektörde oluşumuzdan dolayı kar üçe katlanarak 1.7 milyar gelse süprizmi olur bu beklenti
    Arclk gerçekten iyi bir bilanço açıkladı, geçen seneki yıllık karını üçe katladı, ama son çeyrek karını üçüncü çeyreğe göre %14 civarında artırabildi, gene son çeyrek cirosunu üçüncü çeyrek cirosuna göre %7 artırdı.
    Yani arclk'te açıklanan yılsonu bilançosu geçen seneye göre çok iyi, ama bir önceki çeyreğe göre çok iyi değil.. iyi, ama çok iyi değil...
    vesbe geçen yılki karını 3e katlayıp dediğiniz gibi 1.7 milyar kar getirirse süpriz derecede çok iyi bir bilanço olur, ama şirketin böyle bir kar rakamı için ilk 9 ay boyunca yaptığı 709 M karın üstüne son 3 ay içinde 1.000M kar getirmesi lazım, bu da gerçekçi olmaz..
    vesbe son çeyrek karını eğer arclk kadar (%14) artırırsa son çeyrek karı 408 M, yılsonu 12 aylık karı 1.117 M, rakamlarına tekabül eder.
    Sonuç olarak bence beklentileri çok fazla yükseltmeye gerek yok.. 12 aylık bilançoda açıklanacak 9.000 M ciro 1.200 M kar civarı rakamlar benim hisselerimi tutmam için yeterli olacaktır.
    yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    Arclk gerçekten iyi bir bilanço açıkladı, geçen seneki yıllık karını üçe katladı, ama son çeyrek karını üçüncü çeyreğe göre %14 civarında artırabildi, gene son çeyrek cirosunu üçüncü çeyrek cirosuna göre %7 artırdı.
    Yani arclk'te açıklanan yılsonu bilançosu geçen seneye göre çok iyi, ama bir önceki çeyreğe göre çok iyi değil.. iyi, ama çok iyi değil...
    vesbe geçen yılki karını 3e katlayıp dediğiniz gibi 1.7 milyar kar getirirse süpriz derecede çok iyi bir bilanço olur, ama şirketin böyle bir kar rakamı için ilk 9 ay boyunca yaptığı 709 M karın üstüne son 3 ay içinde 1.000M kar getirmesi lazım, bu da gerçekçi olmaz..
    vesbe son çeyrek karını eğer arclk kadar (%14) artırırsa son çeyrek karı 408 M, yılsonu 12 aylık karı 1.117 M, rakamlarına tekabül eder.
    Sonuç olarak bence beklentileri çok fazla yükseltmeye gerek yok.. 12 aylık bilançoda açıklanacak 9.000 M ciro 1.200 M kar civarı rakamlar benim hisselerimi tutmam için yeterli olacaktır.
    15 ocakta min beklediğim bilanço tahminimi paylaşmıştım aşğıdaki gibi.son yazdığım süpriz yapabilirmi diye bir paylaşımdı.

""Onlar açıklamıyorsa kar artışları tahmini demekki bizlere kaldı.Üçüncü çeyrek 359 milyon gerçekleşmiş ve pandemi nedeniyle satışlar artmıştır.O kadar beklemesek de ihracaat artışının bize yansımasını dövizdeki olumsuz düşüşe sayarsak 2020 yılı karı yaklaşık 710+359=1069 milyon diye tahmin ediyorum.Nereden baksan bir milyarın üstünde kar görünüyor.ödenmiş sermayenin 5,6 katı.Hisse fiyatı kırk binde sürünüyor .Emsallerine göre daha düşük F/K oranını göz önüne alırsak yükselme potansiyelimiz iştah kabartıyor olmalı.Aracı kuruma devredilip satışı yapılan beş milyon lotun piyasaya yedirildiğinde dolaşımdaki hisse sayısının artması halinde volatilite düşecek ve hisseye talep artacaktır kanaatindeyim.Yukarıda yazdıklarım şahsi görüşüm olup al tavsiyesi değildir."
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
    bir süredir alışlar artıyor yükseliş hızlanıyor. neden? bilanço analiziline göre oluşturulan"DENGE FİYATI" ile piyasanın
    oluşturduğu "BORSA FİYATI" arasında büyük fark var. bu nedenle hisse senedi denge fiyatına doğru hareketlerini sürdürüyor.. işletmenin karlılığı, temettü dağıtım politikası ve özvarlıkların yönetiminin başarısı gibi etkenler piyasa tarafından gözardı edildi..
    geçmişte de gördük. borsa bazen yanlışlar yapabiliyor..
    not: piyasa ana şirket Vestele de haksızlık yaptı..
    Grafik Yorumcusu

Sayfa 623/882 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •