Sayfa 623/1003 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yuji üstad,

PPZ'iyi %17,96 mk hesaplanmış.

Tefas getirisi %0,1387 bunu 3'e bölüp (%0,004623) çıkanı 365 ile çarpınca net. %16,87.

Bunu 0,95e bölünce (%17,75) mk olmaz mı?
    evet doğru hesap. cuma günü nakitte beklettiğim paramı nkolaya yatırdım. ppz biraz gerisinde kaldı son zamanlar

2. CELS kodlu benchmarkın getirileri son 5 yılda muazzam, bundan sonra da iyi olacağı aşikar sektörün geleceği düşünüldüğünde. Tek umudum kırmızı ve yoncalının klasiği olarak her sene benchamrkın 10 puan gerisinde kalmaması, bir nebze yaklaşması. O şekilde olursa uzun vade dolar bazlı getiri çok mümkün görünüyor temiz enerji fonunda.
    Ama tek üzüldüğüm bu ikisi olmasın da başka kim , hangi kurumu çıkarırsa çıkarsın şu temiz enerji fonunu derken, sadece bu ikisinin çıkarması. Başkası çıkarsa tereddütsüz girerdim, bu iki kurum olduğu için önce gözlemleyeceğim, sonra aoy ya da bundan birine gireceğim ben şahsen.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Arkadaslar konu disi bir sey sormak isterdim kusura bakmayin

Bir ziraat banka kredi karti m vardir. onu turkiyede olmadigim icin iptal etmek isterdim. Bunu nasil yapa biliyoruz biliyormu acaba birisi? Bir para blokesi vardir onu hesaba yatirmak isterdim.
    Canlar gider heyyyy

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    CELS kodlu benchmarkın getirileri son 5 yılda muazzam, bundan sonra da iyi olacağı aşikar sektörün geleceği düşünüldüğünde. Tek umudum kırmızı ve yoncalının klasiği olarak her sene benchamrkın 10 puan gerisinde kalmaması, bir nebze yaklaşması. O şekilde olursa uzun vade dolar bazlı getiri çok mümkün görünüyor temiz enerji fonunda.
    Ama tek üzüldüğüm bu ikisi olmasın da başka kim , hangi kurumu çıkarırsa çıkarsın şu temiz enerji fonunu derken, sadece bu ikisinin çıkarması. Başkası çıkarsa tereddütsüz girerdim, bu iki kurum olduğu için önce gözlemleyeceğim ben şahsen.
    üstad katılıyorum. bu iki kurumun fon yönetme becerisi falan yok. dolar altın yükselişinden nemalandırdılar fonlarını. gümüş revaçta hemen gümüş fonu, temiz enerji revaçta hemen temiz enerji fonu. ama aktif bir yönetim falan yok. yat üstüne getiri bekle

5. Arkadaşlar sayın Hellistheothers başta olmak üzere fikir veren olursa sevinirim... benim, fonları uzun uzun, bencmarklarıyla vs vs inceleme gibi bir vaktim ve sabrım yok... araştırmadan para kazanılmaz diyebilirsiniz... haklı da olabilirsiniz... benim amacım sadece enflasyona yenilmeden banka mevduatının üzerinde getiri elde edebilmek, en azından yıllık dolar getirisi kadar kazanabilmek... yoksa getirilerde en iyisini bulmak ya da tavanı bulmak değil amacım... bunu kimsenin bulabileceğini de sanmıyorum... Fonlarda 5 yıl gibi uzun vadede fonda kalabilecek durumdayım... bu noktadan hareketle size danışacağım şey şudur:
    Elimde 6 aydır AFT, TTE, GMA VE AKE var... AFT'den yüzde 30, TTE'DEN yüzde 40, GMA'dan yüzde 22 ve AKE'den yüzde 19 getiri elde ettim... Hellistheothers'in deyimiyle bu getirilerin sürdürülebilir olması önemli... katılıyorum... şöyle bir şey planlıyorum 2021 için...
    AKE'yi satıp ondan gelecek para ile eşit miktarda TCD, NNF, GBC ve IPJ eklemeyi planlıyorum... bu durumda portföy 7 fondan oluşacak... AFT, TTE, GMA (ağırlıkları daha fazla) TCD, NNF, GBC ve IPJ (ağırlıkları daha az)...
    değerleri fikirlerinizi ve önerilerinizi beklerim... selamlar...

6. Aft yay gibi dolar bazlı fonlarda,

Cuma günü öğleden önce yapılan satışta, pazartesi piyasa kapalıymış, satış fiyatı pzartesi sabah açıklanan mı salı sabah açıklanan mı baz alınıyor?

Piyasa kapılı olduğu için gerçekleşme zamanını t+4 atmış, satış fiyatında da gün atlıyor mu ?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sayın Hellistheothers başta olmak üzere fikir veren olursa sevinirim... benim, fonları uzun uzun, bencmarklarıyla vs vs inceleme gibi bir vaktim ve sabrım yok... araştırmadan para kazanılmaz diyebilirsiniz... haklı da olabilirsiniz... benim amacım sadece enflasyona yenilmeden banka mevduatının üzerinde getiri elde edebilmek, en azından yıllık dolar getirisi kadar kazanabilmek... yoksa getirilerde en iyisini bulmak ya da tavanı bulmak değil amacım... bunu kimsenin bulabileceğini de sanmıyorum... Fonlarda 5 yıl gibi uzun vadede fonda kalabilecek durumdayım... bu noktadan hareketle size danışacağım şey şudur:
    Elimde 6 aydır AFT, TTE, GMA VE AKE var... AFT'den yüzde 30, TTE'DEN yüzde 40, GMA'dan yüzde 22 ve AKE'den yüzde 19 getiri elde ettim... Hellistheothers'in deyimiyle bu getirilerin sürdürülebilir olması önemli... katılıyorum... şöyle bir şey planlıyorum 2021 için...
    AKE'yi satıp ondan gelecek para ile eşit miktarda TCD, NNF, GBC ve IPJ eklemeyi planlıyorum... bu durumda portföy 7 fondan oluşacak... AFT, TTE, GMA (ağırlıkları daha fazla) TCD, NNF, GBC ve IPJ (ağırlıkları daha az)...
    değerleri fikirlerinizi ve önerilerinizi beklerim... selamlar...
    Hocam, tabi ki sizin bileceğiniz iş, asla tavsiye olmaz ama sanki biraz defansif tarafı zayıf.
    Yani getirileri daha düşük ama stabil, kategorisinde rakiplerine göre iyi defansif değişken, ılımlı katılım , para piyasası yada borçlanma fonları da katsanız.
    Yani elbette risk olmadan para kazanılmaz ama, çok fazla sert ve agresif bir portföy gibi geldi benim gözüme.
    Sonuçta uzun vadede krizler, düşüşler, derin ayı piyasaları da yaşayacağız, getiriler törpülense de bu şekilde bir miktar hedge etmekte yarar var.
    Beklentilerinizle de ( mevduatın bir tık üstü getiri ) daha uyumlu olur sanki.
    Belki de ben temkinliyim, bilmiyorum.
    Selamlar,
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by vagus Yazıyı Oku
    Aft yay gibi dolar bazlı fonlarda,

Cuma günü öğleden önce yapılan satışta, pazartesi piyasa kapalıymış, satış fiyatı pzartesi sabah açıklanan mı salı sabah açıklanan mı baz alınıyor?

Piyasa kapılı olduğu için gerçekleşme zamanını t+4 atmış, satış fiyatında da gün atlıyor mu ?

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Satış fiyatında gün atlamiyor, cuma akşam oluşan fiyat pazartesi sabah açıklanır ve siz o fiyattan satmış olursunuz.

Sayfa 623/1003 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •