Sayfa 624/1032 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Koyduk burda ya: http://www.hisse.net/topluluk/showth...77#post2657777

Uzuncuyuz da o kadar vaktimi yedi islemlerle. Su anda 10'da olmasi lazimdi benim icin kazancli sayilmasi icin. Cok siyasi birsey, o yuzden su OFAC yakinda aradan cikmazsa yollari ayiririz (donmek uzere). Bu kagit ustundeki fiyat ayrica. Zaman maliyeti, firsat maliyeti, tasima maliyeti.. hepten zarar.

16'yi nasil yaptin. Ayni zamanlarda girdik. Kredi ile islem yapmasaydin be arkadasim.
    Ne ayni zamani ben 3 yildir bu belanin icindeyim.. Belki daha fazla...

Buralardan kimsenin maliyeti yok ki satip ciksin. Maliyet sadece kagit uzerindeki maliyet degil.

Papazin 12'sinde olmayacagini biliyoruz da.. nasil kullanacaklar bunu (nerden dosemeye baslayacaklar), onu bulmak lazim. Simdiye kadar alakali alakasiz hersey dosemek icin kullanildi bir sekilde.

Ama baska bir gercek var ki.. 1 milyar dolar komik bir rakam bu banka icin. Yani dipleri.

Ayrica.. ya gol maya tutarsa da var.

3. evt Abi Papaz cikmayacak. Son 3-4 gundur AHaber, akit vesaire haberlere bakin. Papazin birakin cikmasi, en az bi 10-15 yil almasi lazim. Gorunurde. Suan Alan da PAPAZ dan aliyor. Cikar belki davranisi var... Hakan Atilla cikacagi haberi 11 lere kadar bi hareket yapmisti. O zmn satacaktik SAlakligimiza denk geldi 10.2 TL ortalama 2 euro maliyetle bekliyoruz bizde ) Malum kazanc Euro idi Almanyada maas Kimse kafamiza silahla Halkbanka yatirim yapin demedi. Gerci en basta OFaC cezasi vardi, sonrasi Krizler, secimler vesaire uzerinden bi ton sey oldu.

Hakan Atilla'nin cikma ihtimali yoktu Nisan'da. Cok fazla sefer yazdik bunu. Juri suclu bulmus adami. Butun para babalari biliyor bunu, ama olmayan beklentiyi yaratip kullandilar ve dosediler. Bunu diyoruz zaten. Bu isin yarini ve Cumasi da var. Assolist sahneye Cuma gunu cikar, bugun degil ki. Nerden cikacak, mesele o.

2 gun tasiyan yok Garanti'den baska dedik. O da geldi vermeye 3. gununde.

7. Herkes bir tedirgin, bir diken üstünde

Dava ertelenir veya ceza çıkarsa hisse derhal çıktığı yere geri iner, en az yüzde on eksi yeriz.
    Şimdi şu da var, diyelim papaza beraat/tahliye gibi bir karar çıktı. Şu an piyasa zaten bu beklentiyi satın alıyor, dolayısıyla karar iyi bile çıksa beklenti gerçekleşeceğinden hisse yine aşağı dönebilir (ofac beklentisi iyileşeceğinden sonra yine yukarı dönebilir ama ilk tepkiden bahsediyorum).
    Her şekilde herkes tedirgin olduğundan stoplar koyulmuş eller tetiktedir, hızlı bir ilk hareket kartopu şeklinde düşüş getirebilir.

Kısaca benim de kafam karışık, satsan bir türlü, satmasan bir türlü.
    Ortadan gidip çıktıkça azar azar satmak en iyisi sanırım, ne şiş yansın ne kebap..
    Cumaya kadar daha var, bu hızla gidersek karar öncesi çok iyi seviyelere gelebilir.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Şu an piyasa zaten bu beklentiyi satın alıyor, dolayısıyla karar iyi bile çıksa beklenti gerçekleşeceğinden hisse yine aşağı dönebilir (ofac beklentisi iyileşeceğinden sonra yine yukarı dönebilir ama ilk tepkiden bahsediyorum).
    Hic zannetmiyorum. Papaz'in birakilmasi ABD ile islerin duzelecegi anlamina geliyor. Para getirir, asagi kesinlikle donmez benim gorusumce.

Cok gostere gostere oldu diyecegim de.. Ama ondan onceki bankalara bir %15 vermeleri korkutmak icin miydi, yani bunun hazirliklari miydi?

Sayfa 624/1032 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •