Sayfa 624/1003 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,985 - 4,992 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Sayın Hellistheothers bunu diyeceğinizi biliyordum... evet çok riskli belki... haklısınız... defansif fon yok gibi... düşüncem şu esasen, riskli olmakla birlikte uzun vadede elde tutacağım için, yine de uzun vadede fazla üzmeyeceğini düşünüyorum bu fonların... siz tek tek fon belirterek yorum yapmamışsınız haliyle ama anladığım kadarıyla fon seçimlerine değil riskine itirazınız var gibi... tekrardan teşekkürler, iyi çalışmalar...

2.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sayın Hellistheothers başta olmak üzere fikir veren olursa sevinirim... benim, fonları uzun uzun, bencmarklarıyla vs vs inceleme gibi bir vaktim ve sabrım yok... araştırmadan para kazanılmaz diyebilirsiniz... haklı da olabilirsiniz... benim amacım sadece enflasyona yenilmeden banka mevduatının üzerinde getiri elde edebilmek, en azından yıllık dolar getirisi kadar kazanabilmek... yoksa getirilerde en iyisini bulmak ya da tavanı bulmak değil amacım... bunu kimsenin bulabileceğini de sanmıyorum... Fonlarda 5 yıl gibi uzun vadede fonda kalabilecek durumdayım... bu noktadan hareketle size danışacağım şey şudur:
    Elimde 6 aydır AFT, TTE, GMA VE AKE var... AFT'den yüzde 30, TTE'DEN yüzde 40, GMA'dan yüzde 22 ve AKE'den yüzde 19 getiri elde ettim... Hellistheothers'in deyimiyle bu getirilerin sürdürülebilir olması önemli... katılıyorum... şöyle bir şey planlıyorum 2021 için...
    AKE'yi satıp ondan gelecek para ile eşit miktarda TCD, NNF, GBC ve IPJ eklemeyi planlıyorum... bu durumda portföy 7 fondan oluşacak... AFT, TTE, GMA (ağırlıkları daha fazla) TCD, NNF, GBC ve IPJ (ağırlıkları daha az)...
    değerleri fikirlerinizi ve önerilerinizi beklerim... selamlar...
    Sn İstanbullu risk alginizi ölçen anketler oluyor, hiç göz attınız mı? Sizin portföyunuz hırslı yatırımcıya uyuyor . Başta belirttiğiniz gibi mevduat üzeri , dolar getirisi kadar kazanç fikri ile uyumsuz.
    Bu portföy ile sermayenizi birkaç defa katlayabilir ya da birkaç defa yarilayabikirsiniz.
    Gelecekte ne ne kadar getirecek bilsek sanırım burda işimiz olmaz , kârimizi harcıyor olurduk

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar sayın Hellistheothers başta olmak üzere fikir veren olursa sevinirim... benim, fonları uzun uzun, bencmarklarıyla vs vs inceleme gibi bir vaktim ve sabrım yok... araştırmadan para kazanılmaz diyebilirsiniz... haklı da olabilirsiniz... benim amacım sadece enflasyona yenilmeden banka mevduatının üzerinde getiri elde edebilmek, en azından yıllık dolar getirisi kadar kazanabilmek... yoksa getirilerde en iyisini bulmak ya da tavanı bulmak değil amacım... bunu kimsenin bulabileceğini de sanmıyorum... Fonlarda 5 yıl gibi uzun vadede fonda kalabilecek durumdayım... bu noktadan hareketle size danışacağım şey şudur:
    Elimde 6 aydır AFT, TTE, GMA VE AKE var... AFT'den yüzde 30, TTE'DEN yüzde 40, GMA'dan yüzde 22 ve AKE'den yüzde 19 getiri elde ettim... Hellistheothers'in deyimiyle bu getirilerin sürdürülebilir olması önemli... katılıyorum... şöyle bir şey planlıyorum 2021 için...
    AKE'yi satıp ondan gelecek para ile eşit miktarda TCD, NNF, GBC ve IPJ eklemeyi planlıyorum... bu durumda portföy 7 fondan oluşacak... AFT, TTE, GMA (ağırlıkları daha fazla) TCD, NNF, GBC ve IPJ (ağırlıkları daha az)...
    değerleri fikirlerinizi ve önerilerinizi beklerim... selamlar...
    şu ana kadar bende, MPS TKF YDI RBH MAC GMR KPC TCD var
    borsanın yakında aşağı döneceğini kabul ettiğim için
    cuma itibari ile
    elimde, RBH, TCD yi bırakıp diğerlerini sattım. NNF ilave ettim. yola şimdilik böyle devam ediyorum.
    yanlıştır doğrudur zaman gösterecek.
    çıktığım fonların hepsinden memnunum .
    en kısa zamanda tekrar dönmeyi düşünüyorum.

4. yanıt veren, verecek herkese peşinen teşekkürlerimi sunarım...

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Sayın Hellistheothers bunu diyeceğinizi biliyordum... evet çok riskli belki... haklısınız... defansif fon yok gibi... düşüncem şu esasen, riskli olmakla birlikte uzun vadede elde tutacağım için, yine de uzun vadede fazla üzmeyeceğini düşünüyorum bu fonların... siz tek tek fon belirterek yorum yapmamışsınız haliyle ama anladığım kadarıyla fon seçimlerine değil riskine itirazınız var gibi... tekrardan teşekkürler, iyi çalışmalar...
    Yani aslında şu açıdan haklısınız, risk algısı çok kişisel, herkesin bedenine göre farklılaşan bir durum. Ama dediğim gibi, ben o derece sert bir portföy kurmaya çekinirdim açıkçası. Ama uzun vade taşırsanız, olası kayıplarda panik olmazsanız, çok iyi sonuçları olacaktır.
    Bol kazançlar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6. Sayın Hellistheothers, evet biraz riski ve beklemeyi seven biriyim... asıl büyük varlığım hisse senedinde zaten ve orda 2018'de başladım, bir ara yüzde 40'a yakını eridi portföyüm ama aldırmadım... şu anda yüzde 30 artıdayım mesela... yüzde 40 eridiği vakit kaybım bir daire parasından fazlaydı... hiç birini satmayıp bekledim... temettülere güvendim... ve aldım da bol miktarda... 6 aydır fonlarda da günlük. haftalık düşüşler çok sık oldu malumunuz... paniğe kapılmıyorum... umarım uzun vadede portföyü yok etmem.)) tekrardan teşekkürler, iyi çalışmalar...

7. Biraz ahu alayım dedim sabah neden bugün gerçekleşmedi acaba yarın işlem gerçekleşme tarihi gösteriyor neden acaba

8. Merhaba
    toplu emir ile tek seferde fon al/sat yapabileceğim bir banka var mı.. misal YKB den işlem yapıyorum ama tek tek her seferinde her fon için ayrı emir girmem gerekiyor.. misal 10 fon alacaksam tek tek ... varmı daha kolay bir platform

Sayfa 624/1003 İlkİlk ... 124524574614622623624625626634674724 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •