Sayfa 63/205 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 497 - 504 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. Alıcı 300 bın satıcı 1.5 mil tüm kademeler
    Ytd.

2. Dün Ahlatçı 3.7 milyon lot sattı bugünde şuan itibariyle 272 bin lotla en büyük satıcı.Ytd

3. Gözde’nin mevzu defter değeri değil penta borcunu kapattı polinas borcunu bayağı azalttı şok kara geçti flo Avrupa’daki en büyük ayakkabı perakendecilerinden biri oldu , şirketin borcu 1 milyar civarı , sorunlu yerler derby makinatakım ve Türkiye finans gelişme olmalı , 2 milyar finansal borcu görünce Ereğli kümaşı bedavaya aldı bilançodan kucakta oldukları belliydi 500-600 milyon dolarlık firmayı 340 zor bela sattılar 😅😅👏👏👍 kümaş favök 60 milyon dolar civarı 12 fd/favök %20 ar iskontolusu 550 milyon dolar üzerinden arz yapılabilirdi,gözde satış öncesi 1 milyar bedelli yapsa inanın kümaş 500 altına girmezdi borç azalacak vs , propakta en az 30 milyon Euro ucuza gitti , bunlar hep yüksek borç neticesinde yapılan yanlışlar grupta ful iskonto var şok enaz 18 olmalı %50 Ülker %50 gözde %400 iskonto var , ben patron vs çok inanmıyordum ama geldiğimiz durumda 100.000 borsa seviye ile aynı (üstüne %40 enflasyon koy şirket 2019 göre değeri 3 tl civarında ) ise ve şirketlerde olumlu gelişmeler varken hisse değerlenmiyorsa yönetim parmağı olduğunu bende artık düşünmeye başladım , özellikle son Ahlatçı operasyonu bir kağıtta günde 5 milyon lot satılacak taban olmayacak biri tahtaya girdi anlaştılar intibası doğmakta ,penta 32 talep gelmeyince gurur yaptılar 32 almazsanız 132 size satarım 😅😅 , ama niye talep gelmediğini sorgulamazlar , polinas arzedilirse oda benzer durumla karşılaşması kuvvetle muhtemel , kendi şirketlerinin 3-5 uğraşacaklarına şirketlerin verim kar arttırp paylaşımcı olmalılar, Ereğli yöneticisisiniz kümaşı almak istiyorsunuz bi bakalım kümaş finansallarına bide gözdeyi getirin hooop dur bunlar batak durumda 2 küsür milyar borç her sene 400-500 milyo faiz kur gideri ile katlanıp artıyor nakit gelir 0 bide borç döviz ooo alalım kucağa derler , bunların kümaş hariç kurtarışı yok , bende derim herkes bu durumdan faydalanır ben olsam 1 milyar bedelli yapardım yıldız 750 -küçük yatırımcı 250 borç 1 milyara düşürürdüm böyle sattığımda hop derler bedelli yapmışlar , borç azalmış bir taraftan ambalaj grubu da satışta kümaş hayati değil gözde tok satıcı olurdu dünya sektör rezervinin %15 sahip firma 7 favök satılmazdı en az 12 favök giderdi peki 500 satılsa 160 milyon dolar ek tahsilat yapılacaktı 80 yıldız 80 gözde 80*8.5 kur 700 milyon yapıyor yıldız bedelliye ne ödedi 750 😅😅 50 milyon max zarar ayıp gözde 2 milyar borçtan 1.8 kümaş 1 bedeli -2 borç 800 milyon net nakte dönecekti 300 zombi derby harca kalan 500 yatırım yap vs zaten bunu yap propak en az 150 milyon Euro işletme değerinden verirdin oradada zarar en az 30 milyon Euro , yıldız dahil yönetim yanlışları ile milyarlarca tl para kaybet gel küçük yatırımcının 3-5 ile uğraş yapıyorlarsa hakikatten ayıp önce aynaya baksınlar
    Son düzenleme : tarik1234; 14-09-2021 saat: 19:32.

4. 2012 de kümaş 285 mılyon a alındı 2018 de 400 mılyon euro ya yabancı şırket le anlastı ama rekabet kurulu engelıne takıldı yıne de satıs fıyatı ıyı
    2017 depropak 45 ml euro ya alındı 2017 120 ml euro ya sattı. cıro 76 ml euro favök 19ml euro favok marjı %25
    2013 derby 2013 de % 49 24 ml dolar a aldı cıro 245 mılyon tl favök 65 mılyon tl FAVÖK MARJI % 27
    2013 flo nun %50 sını 500 mılyon tl 3 ortak aldı
    2011 de SOK U 1200 magazası var ıken 600 mılyon a aldılar migrostan 8800 magaza sı var
    2014 polinas ın %23 20ml dolar a aldı suan 1.7 mılyar cıro favök 329 mılyon favök marjı %19
    sok ve penta nın favök marjı %6 larda bu senden sonra bakmak daha saglıklı olur
    gecen sene yı bu şekilde kapattı özellikle polinasta iyileşme karlılık artarak devam edıyor 2016 larda halka arz gırısımı onay verılmedı haberı var son 3 senede kar acıklayamadı dıye bumdam sonra halka acarmı satarmı orası bılınmez
    polınas propak tan gelen parayı temettu olarak verebılır gozde de

bu ara sehir dısına cıkacagım ben donmeden kap haberlerı nı gondersın tatili zehir etmesın geldıgımde 7 uzerı olsun
    spek efendı fazla basma malıyetı göstereme sakın bizi düşünmüyorsan muro yu düşün

patronların aile şirketi var % 68 kendılerınde bize giren onada girecek yyd

ytd

5. Muro pek para olayına takılamaz hısse satılmısmı ona bakar 4. 20 de işlem görürken 2.20 den tilkiye %5 ini sattı borsaya koye olan şirketlerde en fazla +- %20 ile satılır diye karar var ama pek hesap kitap bılemez muro zamanında aldıgı şirketler şimdi moro nun holdıng ın düştügü durum ortada okul yıllarında matematik le aram iyi degil diye demec vermişti. Bugun gelinen nokta da matematik asla yanılmadı. Gözde İcinde gecerli penta sok flo polinas derby den yüksek temettü veya bu şirketleri iyi fiyata satabilir Türkiye finans ise 600 mılyon yaklasık karı var Oz sermaye 8 mılyar Dı yanlıs hatırlamıyorsam bankalara gelen kısıtlama kalkarsa temettü getirisi veya ıyı fiyata satabilir girişim sermayelerınde şirket cok oldugu İcin haber akısı da ıyı olur.
    Holdıg ın kredi yapılandırmasında gözde nin borcu kalmadı bana göre tüm olumsuzluklar bitti.
    Ytd.

6. olay tam öyle değil sene sonu borç 1,1 milyar seviyesine gelmesi kuvvetle muhtemel
    şirket varlık satmalı özellikle derby makinatakım ve türkiye finansı
    bu 3 şirketle ilgili olumlu gelişme olursa yada bedelli yaparlarsa hisse düzelir
    türkiyede nad diye bir kavram kalmadı
    makinatakım 400 milyon derby 400 milyon türkliye finans 600 satılsa net nakit 400 milyona dönecek derby zombi şirket yani ürettiği favök faiz kura yemiyor sermaye arttırımı gerekli , maktk verimsizlik abidesi milyara yakın bugünkü değer ile yatırım yapılmış sonuç ciro kar arttıramayan verimsiz ihracat yapamayan patlak bir firma, türkiye finans kar dağıtsa ne olur ? bu sene 600 milyon kar yapsın %15 dağıtsın 90 milyon gözde payı %11 gelecek para 10 milyon
    elinde temettü aldığı şok,temettü alacağı penta temettü alacağı polinas ve sektöründe avrupada enbüyüklerden olan flo kalmış olacak
    bu yapılırsa değerleme çok değişik yerlere gelir
    ama sadece şirket değerleme ile gözdenin çok yükseklere gitme ihtimali ancak ve ancak enflasyon ve faizlerin düşmesi ile olabilecek bir ihtimal tabi spek izin vermesi koşuluyla
    kümaş satışı yüzde 1 milyar yanlış kimse dünyadaki rezervin %15 sahip firmayı 5-6 favök satmaz
    ambalaj grubu satılmalı kümaş bir yıl daha bekletilmeliydi hatta kümaş satılmasa şuanki fiyatlamanın çok daha üstünde olucaktık 2,4 milyar borç olucaktı ama kümaş şerefiyeli bir değer sat 500 milyon dolara gelsin sana 250 milyon dolar borç kaılyormu hayır peki şuan 1 milyar borç var şimdi iyimi etmiş olduk ? buna emin olun kümaş dolar değerlenen firma borcun artıyor ama kümaşta döviz değeri defter değeri her sene atıyor
    oyak bugün kümaşı 700 milyon doların altına satmaz buna emin olun
    şuan kümaş satılmasa gözde en az 10-15 arasında olurdu buna % bir milyar eminim

7. Reis ben 1 yıl vade de dolar zirvesini katlamasını beklıyorum nasıl olur orasını spek efendiye kalmıs işkur 2017 de hala var elimde kutpo yu 2018 de erbos u 2020 de aldım dip fiyatlardan. tek baktığım bılanco hepsı %8000 ile %800 arasında gitti
    Kredili işlem yapmıyorum maliyet üstü beklerim
    Ytd.

8. gözde bedelsiz verebilmesi vergi usule göre tutulan bilançodaki geçmiş yıl zararlarının kapatılması gerekiyor
    2020 zarar 283 milyon
    2019 zarar 282 milyon
    2018 zara 327 milyon
    2017 zarar 124 milyon
    2016 zarar 48 milyon
    2015 zarar 100 milyon
    2014 kar 20 milyon
    2013 zarar 64 milyon
    2012 kar 93 milyon
    2011 zarar 6 milyon
    toplamda:1.121 geçmiş yıl zararları var
    bu dönem 200 milyon faiz kur farkı
    50 genel yönetim diğer desek
    250 milyon gider
    kümaş maliyet 275 milyon satış 1.076 net kar 800 milyon
    penta maliyet hisse başı 1,62 tl 169 milyon hasılat net kar 160 milyon
    maktk hisse başı maliyet 1 tl 396 milyon satış 111 maliyet 285 milyon kar
    bu projeksiyonda :1245 kar-250 gider 1 milyar vuk karı bu sene açıklayacak
    hala 121 milyon geçmiş yıl zararı kalacak
    sermaye arttımları ufrs bilançosuna göre yapılmaz ttk göre defterler vuk göre bilançoya göre tutulur ttk 64. madde
    spk sermaye arttımında vuk ve ufrs bilançolarından özkaynağı küçük olana göre arttır
    yani şuan için gözde girişimin bedelsiz verme potansiyeli yok
    inş sene içi bir satış daha olur türkiye finans derby polinas vs ozaman farklı konuşabiliriz

Sayfa 63/205 İlkİlk ... 1353616263646573113163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •