Sayfa 630/690 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680 ... SonSon
Arama sonucu : 5516 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: KLGYO - Kiler GYO A.Ş.

1. O kedi buraya gelecek (2.31 TL) . YTD
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben 7 aydır söylüyorum sn GP ))))))))
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    O kedi buraya gelecek (2.31 TL) . YTD
    Geldik gene ontolojik fikir ayrılığımıza sn tahminci.Siz diyorsunuz ki teknik fiyatı belirler o 20 günlük 50 günlük ortalamalara göre fiyat yukarda kaldı aşağı inmesi lazım,ben de diyorum ki spek de sizin gibi düşünenleri dökmek için bunu kullanabilir fiyatı burada tutar zaten on onbeş gün geçince fiyat o ortalamaları yukarı çeker hem teknik çalışmış olur hem de speğin istediği olmuş olur,ama ne eksik olur ,belki de 2.31 i bekleyen sn tahminci oyun dışı kalır.Kimbilir belki de spek oyunun kuralını sizin istediğiniz şekilde uygular 2.31 e çeker siz de oyna dahil olursunuz.Burası borsa her şey mümkün ,zaten teknik de her iki senaryoya da hayır demez ki bir müddet sonra teknik de fiyata uyar.O yüzden ben tekniğe dayalı alım satım yapmıyorum.Gödüğünüz gibi günün sonunda pek de zarar da olmuyor.Ama aksine en güzel örnek de sizin tarzınız,çok titiz bir şekilde tekniğe uyuyorsunuz,gördüğüm kadarıyla hep de kar ediyorsunuz.Kim daha çok kar etmiş,ben kağıtdan çıktığım gün yazarım siz de sizinkini hesaplarsınız,forumun takipçisi arkadaşlar da bu deneyimimizden yararlanmış olur

Aslında işin anahtarı boğa piyasasında yatırımcı olabilmek,kağıt 0.83 e kadar ayı piyasasındaydı teknik temel falan çok önemli değildi.Herkes para kaybediyordu,şimdi de tam aksi teknikçi temelci herkes para kazanıyor.İnşallah boğa piyasamız devam eder,asıl ona dua etmek lazım.

Geldik gene ontolojik fikir ayrılığımıza sn tahminci.Siz diyorsunuz ki teknik fiyatı belirler o 20 günlük 50 günlük ortalamalara göre fiyat yukarda kaldı aşağı inmesi lazım,ben de diyorum ki spek de sizin gibi düşünenleri dökmek için bunu kullanabilir fiyatı burada tutar zaten on onbeş gün geçince fiyat o ortalamaları yukarı çeker hem teknik çalışmış olur hem de speğin istediği olmuş olur,ama ne eksik olur ,belki de 2.31 i bekleyen sn tahminci oyun dışı kalır.Kimbilir belki de spek oyunun kuralını sizin istediğiniz şekilde uygular 2.31 e çeker siz de oyna dahil olursunuz.Burası borsa her şey mümkün ,zaten teknik de her iki senaryoya da hayır demez ki bir müddet sonra teknik de fiyata uyar.O yüzden ben tekniğe dayalı alım satım yapmıyorum.Gödüğünüz gibi günün sonunda pek de zarar da olmuyor.Ama aksine en güzel örnek de sizin tarzınız,çok titiz bir şekilde tekniğe uyuyorsunuz,gördüğüm kadarıyla hep de kar ediyorsunuz.Kim daha çok kar etmiş,ben kağıtdan çıktığım gün yazarım siz de sizinkini hesaplarsınız,forumun takipçisi arkadaşlar da bu deneyimimizden yararlanmış olur
    Alıp satan değil.
    Tutan kazanır.
    Ben demiyorum.
    Buffet diyo🧿

5. Türkiye borsasında alan satan kazanır ama hergün alıp satan değil, haftalık aylık alıp satan kazanır çok fazla dalga var neredeyse artışın iki katı kazanmak mümkün. Ancak elbette piyasalara yoğunlaşmak lazım. Örneğin şu anda bankalarda bir hareketlilik olacak gibi duruyor AKBNK 15.30 SAT 14.20 ALIŞ imkanı verdi, şimdi 16.20 satış imkanı sunacak gibi duruyor ancak nihai hedefi 23.00 TL, ama hemen gitmiyor işte. Dalgalardan yararlanmak gerekir bence ama tercih meselesi elbette. YTD

6. Sn. Hkm, KLGYO nun PD/DD i 1.12 artık benim için cazip bir hisse değil. Spek benim için cazip hale getirmek istiyorsa 2.31 de bekliyorum, 2.31 de pahalı ancak iyi gelecek bir 12 aylık bilanço beklentisi ile oradan alım yapılabilir. KLGYO yerine çok daha ucuz GYO şirketleri var. Elbette şahsi düşüncemdir. Ama 1 lotum duruyor elbette, burada yazma hakkım olsun diye onu tutuyorum. YTD.

Sakın o bir lotu satmayın sn tahminci.Siz bize lazımsınız ,bu kağıtda aydınlanma nedenim sizin bir yazınız olmuştu daha evvel alıntılamıştım,kağıtdan çıkarken gene alıntılarım.Bunda gün gün belirli bir plan uygulanmış ,o planın halen coşma evresinde değiliz.Adamlar halen toplama derdinde.O rasyolara takılmayın değerlemeler yıl sonunda değişir,kar bilançoya yansıtılır tüm rasyolar değişir.Ne zaman ki sizin ve benim entrylerimiz diğer entryler arasında kaybolur burası kalabalıklaşır o zaman bugünleri hatırlar ve kağıtla vedalaşırız.Henüz çok ama çok erken,helen iki yıl önceki değerine gelemedik.

Kağıdın tahtası tamamen sen ben bizim oğlan arasında dönüyor.Bu ekip hala mal çıkışı derdinde değil.

Sayfa 630/690 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •