Sayfa 64/401 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon
Arama sonucu : 3208 madde; 505 - 512 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

Bu şirketin Aliağa da olduğunu KAP haberinden yeni öğrendim.
    Ortağı olduklarım aynı yerdeymiş.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. röportaj bitti arkadaşlar..günlerdir burada söylediklerimizi tekrarladı... sektörden pozitif ayrıştıklarını ,yılın ikinci yarısında daha iyi olacaklarını ,ikinci çeyrekte 32 günlük fabrika duruşuna rağmen geçen yıla göre sadece %3 küçüldüklerini ,eğer duruş olmasaydı %7-8 büyüyeceklerini , katma değeri yüksek ürünlere yoğunlaştıklarını söylediler...

daha önce yapmayı planladıkları res işini askıya aldıklarını onun yerine jes işine girdiklerini oradan şu anda kullandıkları enerjinin 4 katı bir enerji üretimi olabileceğini (200 milyon dediler ) kocaerin ileride tüm enerjisini yenilenebilir enerjiden elde edeceğini ayrıca enerji satan bir şirkete de bürüneceklerini söylediler..

bunlara pek yabancı değildik..çünkü aşağı yukarı bunların hepsini ben burada günlerce anlattım..bir ara bende internet kesintisi oldu...2-3 dakika izleyemedim...o zaman diliminde ne anlattı merak ediyorum..ilk fırsatta tüm programı tekrardan izlemek istiyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Yarın hareketli geçer.Patron canlı yayına çıkıyormuş..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Canlı yayından önemli notlar..
    Aslında supriz birsey yok bu forumda da sürekli bahsi gecen katma değeri yüksek ürünlere yonelecegini,2.ceyregi daha güçlü sonuclar geleceğini,sektörde diğer firmalardan ayrıstıklarıni, özellikle solar tarafına yönelerek bu sıkıntılı dönemi sorunsuz gececeklerini ve jeotermal enerji yatırımından bahsetti patron.

Yenilebilir enerjiyle iglili de şirketin toplam tükettiği enerji miktarının 4 katı buyuklukte bir enerji elde edeceklerini(jeotermal yatırımı tamamlaninca) ve fazla enerjiyi de satan bir enerji firmasi olanaklarından bahsetti..

Bir de patronun kendinden emin tavırları sektörde sikinti olabilir ama biz dersimize çalıştık bizim için bir sorun yok demesi hoşuma gitti..

Bilgilerinize Sn Paydaslar..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

4. Röportajda zaten şirket hakkında yatırımcıları tarafından bilinen şeyleri anlatmış olsa da bundan haberi olmayan yahut şirketi yakından tanımayan kişilere kendinden emin tarzıyla şirketin ve yönetiminin vizyonerliğini göstermiş olması bence önemli. Finansal yönetim açısından şirketin sıkıntılı bir durumu olmadığını daha önceki bir mesajımda anlatmıştım. Röportajda da işletme yönetimi, yatırımlar ve büyümenin finansmanının ve nakit akışının iyi planlandığı ve iyi yönetildiği vurgusu yapıldı bir kez daha. Diğer konular, katma değerli ürünlerde yoğunlaşma ve GES+JES yatırımları, zaten yatırımcılarının malumuydu. Ama en önemli vurgu şirketin iş modeli ve gelecek planlaması olarak sektörden oldukça pozitif ayrıştığının, bir çok şeyi, özellikle katma değeri yüksek ürünleri, şirket bünyesinde üretebilecek entegre bir sistem oluşturulduğunun ve yılın ikinci yarısının çok daha iyi performans sunulacağının anlatılması idi bana göre.

Bu röportaj umarım şirket hakkında bir farkındalık oluşturur ve hisselerine olan talebi artırır ve bundan fiyat yükselişi olarak biz yatırımcılar da nemalanırız.

Teknik açıdan daha önce de belirttiğim yeşil bölge önemli bir direnç alanı. Daha önce yükselen bir takoz içerisinde hareket ediyordu ve bu aslında aşağı kırılıma işaret eder, ama ben bilanço gazıyla yukarı kırılmasını umuyorum demiştim. Maalesef benim umduğum gibi olmayıp teknik olarak olması bekleneni yapıp takozu aşağı kırdı. Ancak güzel olan takozun üst kanalına paralel altta bir destek kanalı oluşturdu ve orayı destek alıp tekrar yukarı yönlü hareket etti. Bu kanal içerisinde hareket etmesi mümkün. Ancak olur da kanalı üst tarafa kırar ve yeşil bölgeyi hacimle geçmeyi becerebilirse yükselme ivmesi hızlanabilir.

Tamamen kişisel görüşümdür. Yatırım tavsiyesi içermez.

"İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

5. devai dert dostum...bilanço yorumunu çok beğendim..katkılarının devamını bekliyorum...kocaerde un var şeker var yağ var...sıra bir ustanın gelip bundan helva yapmasında...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    devai dert dostum...bilanço yorumunu çok beğendim..katkılarının devamını bekliyorum...kocaerde un var şeker var yağ var...sıra bir ustanın gelip bundan helva yapmasında...
    Şirketin PR çalışmalarını biraz artırması lazım. Her gün bir KAP beklemiyoruz ama farkındalığın artırılması fiyatta ivme oluşturacaktır.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

7.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Şirketin PR çalışmalarını biraz artırması lazım. Her gün bir KAP beklemiyoruz ama farkındalığın artırılması fiyatta ivme oluşturacaktır.
    kesinlikle öyle dostum...piyasa en azından demirçelik sektöründen çok ayrıştığını bilmesi gerekiyor...bilirse diğer hisselerden buraya çok kayma olur...

Sayfa 64/401 İlkİlk ... 1454626364656674114164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •