Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,137 - 5,144 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Benim yazilarimin tamamini okumadiginiz belli oluyor.
    Gecmis yazilarima bakarsaniz goreceginiz:
    20 yildir kiraci oldugum, isteyen evsahibine bankanin verebilecegi kadar geriye donuk kira özetimi cikarabilecegim,kesinlikle kiracinin da ev sahibinin de kredi skorunun olmasi gerektigini savundugum,
    hatta gecmisteki evsahiplerimden hicbir depozitoyu tam alamadigim( biri 1000 dolardi ) gibi yazilar olur..

Velhasil sayin ressam, * mesajlara sizin gibi bakinca *, bende sizin yazilarinizda konu başligina dair bir bilgi göremiyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ohoooo , uçmuşsunuz siz. Ne bu şiddet ne celal ? size kötü bir şey yazmadım ki, direkt saldırıya geçiyorsun. Neyse kardeşim kendin çal kendin oyna. Su akar yolunu bulur.

Millette para var algısı var en ufak bır münakaşa olsa siyasetten çıkar bakayım cebindeki telefona diye üste çıkma çabası var. Vatandaşta para olmadığı anlayınca öyle bır diblere vuracakla ev alanda yedigi kazıgı unutamayacak lanet okuyacaklar

3.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Bu ev fiyatlarına dur diyecek biri yok mudur ülkede? Tamam, kredi ucuzladı evin fiyatı arttı, kabul. Ama kantarın topuzu kaçtı. Geçen sonbaharda 1.2 milyon olan ev bu furyada 1600-1700 e çıktı. Bu bir bakış açısıyla olabilir. Ama şimdi 2200 fiyat çıkıyor. Böyle fiyatlama mı olur?
    Ev talep edenler diyor zaten. Kredi ucuzladığın evin fiyatı arttı ama evin getirisi arttı mı?
    Eğer artmadıysa yapay bir artıştır ve sadece etiket fiyatı artmıştır. Gerçekleşme oluşmaz.
    Geçen sonbaharda 1.2 milyon olan ev bu furyada 1600-1700 e çıkmış şimdi de 2,200 fiyat olmuş.
    Bu evi burada paylaşır mısınız?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. şu konut satışları istatistiklerine bakıyorum genelde ipotekli satış diğer satışlardan çok daha düşük oluyor.
    Haziran ay büyük ihtimal tam tersi olacak.
    Anlamadığım mayıs ve öncesinde vatandaşta para var mı da kredi çekmeden lak diye nakdi bastırıp konutu alıyor.
    Ya da iş karşılığı, arsa karşılığı veya eşe dosta satış gösterip sadece tapu harcı ödeyip satışlardan dolayı mı bu ipoteksiz satışlar yüksek?

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    şu konut satışları istatistiklerine bakıyorum genelde ipotekli satış diğer satışlardan çok daha düşük oluyor.
    Haziran ay büyük ihtimal tam tersi olacak.
    Anlamadığım mayıs ve öncesinde vatandaşta para var mı da kredi çekmeden lak diye nakdi bastırıp konutu alıyor.
    Ya da iş karşılığı, arsa karşılığı veya eşe dosta satış gösterip sadece tapu harcı ödeyip satışlardan dolayı mı bu ipoteksiz satışlar yüksek?
    Muteahitlere çalışan bir elektrikci arkadasim var.
    Geçen seneden beri iş yaptığı muteahitlerden farklı zamanlarda 2 tane daire aldı.
    Şu an hala daha 270k piyasadan alacağı varmış.

başlığa bence bugün itibariyle verilmesi gereken cevap;
    şu anda ev almak için doğru bir zaman değil olmalıdır
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    2015 yılından beri doğru zaman değil bence Ayhan Bey.
    Ha diye diye fiyatlar uçtu o başka

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Sizin gibi düşeş bulsak bizde alırız başkanım .

5+2 dubleks sıfır daire Kadıköy Suadiye Bostancı Erenköy vs de 500 K olsun hemen paketle geliyorum derim apartmanı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 643/1002 İlkİlk ... 143543593633641642643644645653693743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •