Sayfa 647/948 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by gobek Yazıyı Oku
    Sayın izci şirketin bu dönemde bedelsiz veya temettü vermesi hakında ne düşünüyorsunuz? Bilmiz varsa aydınlatırmısınız teşekürler.

LG-H635 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir şirketin işleri iyi gidiyorsa, yani karlılık varsa, bedelsiz vermesi derinlik kazanması açısından iyi olacaktır. Fakat bizim şirketin öz varlık potansiyeli yeterli olmadığından böyle bir şey yapması zaten imkansızdır. Birisi temettü mü dedi; Bu hissede kesinlikle karşıyım. Hisseyi kataloğumdan çıkarırım. Mustafa abiye temettü dağıtmaması için kendisine bir uyarı yazısı yazayım diyorum.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by Neweco Yazıyı Oku
    Karin 20-25 olmasi baska bir soru
    14 milyon karin tam olarak hisse fiyatina yansiyip yansimadigi baska bir soru

Hisse su anda 150-200 mn piyasa degerinde olsa evet ilk soru daha anlamli olurdu
    Güzel kardeşim; 14 Milyon TL kar, şirketin değerini en fazla 100-150 Milyon TL piyasa değerine taşır. Zaten şu anda 90 Milyon TL piyasa değerindeyiz.

Daha fazla kar açıklama potansiyelini şimdiden düşünmeliyiz ki (20-25 Milyon TL kar) hedefimiz büyük olsun.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

3. 1-
    Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği Yönetim kurulu başkanı aynı zamanda vestel genel müdürü yaptığı açıklamada şöyle diyor :
    ''Geldiğimiz noktada 2017 yılında 25 milyon 700 bin beyaz eşya satışı gerçekleşirken, sektör toplam yüzde 7,3 büyüdü. İhracatta 2017 yılında yüzde 6, iç piyasada yüzde 10,7 artış yaşandı. İhracat ve iç pazar birlikte TÜRKBESD tarihinde en büyük satış rakamını gördük.'Ağustos ayında 2 milyon 479 bin adetlik satış gerçekleşti. 2017'de gelen ÖTV teşviki ile aylık ortalama 620 bin 951 adet satış gerçekleştirdik. 2016 yılında bu rakam 560 bin 748 idi. Yaptığımız hesaplara göre, ÖTV teşvikinin devlet bütçesine herhangi bir yükü bulunmamakta. Eğer bu teşvik çıkmasaydı, sektör ortalamada 400 bin satacaktı. ÖTV teşviki ile 400 bin yerine 620 bin satıldı. İlave hasılatının bütün kanallardaki brüt kar marjının KDV'si ÖTV kaybından büyük. Bu işten devlet bütçesine olumlu katkı oldu."

"Türkiye beyaz eşya sektörü olarak 2018'de ihracatta yüzde 6,4, iç piyasada yüzde 5,5 büyüme öngörüyoruz. İç pazar büyümesinde bir şartımız var. 2017 yılında verilen teşvikin son derece etkili olduğunu gördük. Buna benzer bir desteğin olması şartıyla 2018'de iç pazarda yüzde 5,5'lik bir büyümeyi bekliyoruz. Bu destek olmadığı takdirde mutlaka bunun altında, yüzde 2,5-3 arası bir büyüme olur. 2018 yılında toplamda sektörde yüzde 6,1'lik büyüme bekliyoruz."

Güler, beyaz eşyanın cari açığı hızla aşağı çeken sektörlerden biri olduğunu vurguladı.

Sayın Güler ÖTV indiriminin sektörde çok ciddi etkileri olduğunu ve devletin yapılan bu indirimden herhangibir şekilde zarara uğramadığını çok net bir şekilde ifade etmiş. Şahsi görüşüm bu tür açıklamaların ardından bu yılda ÖTV indirimi kararı alınacaktır.
    Attached Images Attached Images
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

4. 2-
    ilk göderide yer alan ekli tabloda satış adetleri ve cirolarımız var. satış adetlerimiz 2015 yılında 2014 yılına göre neredeyse %10 düşerken ciromuz artmaya devam ediyor. Hatta 2014 yılı ulaşılan satış rakamını ancak 2017 yıl sonu itibari ile geçebiliyoruz. Firmamız cirosunda meydana gelen artışın enflasyon rakamını barındırdığını firmanın üretm ve satış adetleri ile birlikte cirosunu artırmasının sağlıklı bir büyüme olduğunu belirtmek isterim. 2015 yılından bu yana yaşanan büyümenin bu yönde olduğunu görüyoruz
    ''Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum''

5. ilişkili taraflar.jpg

Acaba MEÇ amca bu firmaların kaçında ortak ?

6. Tacizciler 90 bin boşaltmış

SM-N900 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Sayfamdaki tek eksi kağıt nasip, meç amca sat artık bitir

“”Fikirlerim beni bağlar alacağınız hisseyi okuyup, araştırıp alın. Ben asla alın veya satın demiyorum.””

Sayfa 647/948 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •