Sayfa 648/855 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon
Arama sonucu : 6837 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Kağıdın geçmiş performansı ortada.. Kazandırmaz, kaybettirir diyemem. Ancak kazancının veya kaybının şirket performansı ile bir ilgisi yok gibi geliyor bana demek istediğim.

Patronun, hisse tepe noktada iken yaptığı açıklamayı hatırlarsanız, hisse tahtasını (şirket yatırımlarından ve piyasa kurallarından bağımsız olaarak) kendisinin yönettiğini anlayabilirsiniz. Hisse fiyatına kendi amaçları doğrultusunda yön veriyor. Para lazım olduğunda bir şekilde düşürüyor hisseyi, topluyor.. sonra yükseltiyor ve satıyor. Bu hareketler şirket performansı ile değil, patronun ihtiyaçları ile orantılı.

Piyasa kuralları ile hereket eden, kurumsal kimliğe sahip ve borsada işlem gören (çok ortaklı) hiç bir şirketin patronu, çıkıp kafasına estiği gibi bu şekilde bir açıklama yapamaz. Hadi yaptın, çıkıp bu konuda ciddi bir düzeltme bile yapmadı.

Yani kızacası SASA "vur-kaç"cı bir patronun kağıdı. Bu vurkaça ayak uyduran... para kazanır... neden kazanmasın ki..

merhaba

bu anlattıkların bir an için doğru kabul edilse bile, sanki bu anlattığın hususu yalnızca SASA da olduğunu mu düşünüyorsun? son iki üç yıldır yeni halka arzların yapısına şirketlerin fiyatlamasına adamların yaptıklarına bir baksan olayı daha net görürsün bence.

benim SASA hissem yok. şirketin kötü şirket olduğunu da düşünmüyorum.

yatırımları olan büyüyen bir şirket. önden fiyatlaması olan ve yaklaşık 6 aydır da pek hareket etmeyen bir şirket.
    fiyat pahalı mı pahalı
    buradan alınır mı? onu yatırımcısı bilir.

uzun vadeli düşünen aylık biriktirme derdinde olanlar için bir fırsat da doğabilir.

kısa da herkesi de dökebilir.

55 lere doğru bir dönem inebilir de. borsa bu. iner de çıkar da.
    öyle gözüküyor ki bir iki çeyrek sallanabilir ama bu onun kötü olduğunu göstermez.

brisa da gördük bunu. örnekleri çok hatta. bakalım 6 ay sonra nereye gelir?

2024 de cirosuna net artışları olacak yatırımları vardı. onlar gelsin fiyat da çok ucuzlarsa almayı düşünebilirim. YTD.

hemen değil tabi bi altı ay sonra bakmak lazım. ne olur ne biter. benim görüşlerim bunlar. tşk.

2. Kumar faiz ve dolardan uzak kalıp borsaya yatırım yapan tüm yatırımcıları, Sasa patronu gibi adamlardan Allah korusun.

3. Bu kadar kötü bir bilanço ilk kez görüyorum sasa'da...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

4. Sasa yatırımcıları bu yazıyı dikkate almalı. Twitter de yazmışlar.

#SASA'da yaklaşık 7 mil. TL'lik vergi teşvik geliri yazılmasa; toplamda 7.7 mil. TL'lik bir zarar söz konusu.

Kısaca şayet teşvik geliri (fiktif gelir) olmasa, Özkaynak yani firma defter değeri 7.7 milyar TL erimiş olacaktı.

UFRS çeçrevesinde vergi teşvik geliri, gelecekte elde edileceği varsayılan kardan teşvik kapsamında ödenmeyecek vergi kısmını içeriyor. Yaklaşık 7 milyar TL yazılan bu geleceğe yönelik varsayımda dahi yaklaşık 700 milyon TL zarar söz konusu.

O halde kritik soru şu: #SASA tüm vergi teşvik gelirini 6 aylık finansallarda yazarak zararı az göstermek uğruna kullandı mı? Yani geriye ne kaldı?

Ayrıca, %20 kurumlar vergisi oranı varsayımı ile yazılan 7 milyar TL vergi teşvikinin gerçekleşmesi için ilerleyen dönemlerde şirketin bunun en az beş katı net kar elde etmesi gerektiğini unutmayalım!

5.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Yarından sonra artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bugüne kadar gelen düşük faiz bitti. Şimdi devletten yardım alan ihale alan düşük faizle kredi kullananlar yarından sonra bunu yapamayacak. Faizler az az yükselecek ama etkisi şimdiden hissedilecek. Borçlu şirketlerden uzak durun, kasasında parası olan şirketler ön plana çıkacak.
    21 haziranda yazılmış. Faiz yükü.

6. Olacağı buydu.. Neredeyse 6 aydır sadece hisse ihraç ederek dükkanı çeviriyor çok saygı değer Erdemoğlu. Para lazım olunca da fiyatı yükseltip küçük yatırımcıdan para tırtıklıyor sürekli.

Bu arada yatırımcı ilişkilerine yatırımların son durumu hakkında yazdığım 04.08.2023 tarihli maile; okundu bilgisi geldi ama cevap halen verilmedi.
    Bilgilerinize..
    Son düzenleme : kardamadam06; 07-08-2023 saat: 11:57.

7. 63,40tan sattıklarımı yerine koydum, mis oldu. Gerisi düzelir, fazla takılmayın.

8. 2022 Ekim Kasım sayında yazdıklarımız gerçekleşiyor, hocalar şimdi yazmaya başladı. Aşağıdaki yazı twitlerden alıntı.

#sasa
    Zarar eden şirketi zaten direk eliyoruz o işin ayrı kısmı ama. Yine de bir değerleme yapalım.
    1- Takas: Olumsuz ,mal dağıtılıyor.
    2-Teknik Olumlu idi olumsuza döndü.
    3-HBK istikrar vardı son 5 sende oda son dönme tırtladı ve terse döndü.
    4-Değerleme hem 6 değerleme sistemi hem Buffet tarzı değerleme ye göre pahalı.
    5-Modelleme sisteminin 7 sinin 6 sından sınıfta kalmış.
    6-Finansa oranlar tatmin edici seviyede değil.
    Yatırım yapılabilmesi için gerekli olan hiç bir kriterden geçemedi.
    Otur : 0 🔴

Sayfa 648/855 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •