Sayfa 655/915 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon
Arama sonucu : 7320 madde; 5,233 - 5,240 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. O, kurumsal satış olayı da hikaye bence.
    570 bin malın tek kalem el değiştirdiği günün takasında, bir kurumdan diğerine yapılan virman işlemi 960 bin civarında yapılmıştı. O fazladan virman yapılan mal ve fazlası piyasaya bir güzel dağıtıldı kanımca.
    Yatacak yeri yok bunların.
    Al, Sat yada Tut Tavsiyesi Değildir.

2. Kendimizi biraz toparladiysak biraz da pozitif seylerden bahsedelim:

1-) Musteri sayisi yuzde 65 artmis. Tahminim irili ufakli sirketleri de eklemisler. Bu aslinda biraz da pozitif bir durum, cok buyuk bir sirket sizi biraktiginda bilanconuzu cok feci bir sekilde etkiler, simdi cok ciddi sarsinti olacak durumlar azaliyor, risk azaliyor.

2-) PAM ürünümüzün yanına dünyada benzer bir başarı ile rekabet edecek yeni ürünleri ilave etme çalışmalarımıza hız vereceğiz.

3-) Dinamik veri maskeleme ve gerçek zamanlı veri işleme ürünlerimizi yurt içi ve yurt dışı satışlarına 2023 yılı başı itibariyle
    başlamış bulunuyoruz. Bunlara ilave olarak yeni erişim ve veri güvenliği ürünlerimizi de 2023 içerisinde pazara sunacağız

4-) 2023 yılında yurt dışında iki büyük yeni satış ortağını daha aktif hale getirmeyi planlıyoruz

5-) Havelsan ile başlattığımız iş ortaklığının 2023 yılında büyük projelere dönüşmesini bekliyoruz

6-) Veri güvenliği (Database Activity Monitoring ve Dynamic Data Masking) ürünlerimizi global pazarlarda etkin olarak pazarlamayı planliyoruz

7-) Türkiye Savunma Sanayii sektöründeki siber güvenlik projelerinde etkin rol almayı hedefliyoruz.

8-) Kron NCM ürünü ile network ve güvenlik ürünlerinin konfigürasyon yönetimi alanında global ürünlere alternatif
    ürün geliştirilmiştir

9-) Veri güvenliği alanında ajansız, sorgu aşamasında maskeleme yoluyla veriye güvenli erişim sağlayan Kron
    DDM ürünü geliştirilmiştir

10-) Single Connect (PAM) ürününe kullanıcı bilgisayarlarında ayrıcalık yönetimi ve yapay zekâ destekli davranış
    analizi ile erişim kontrolü modülleri eklenmiştir. Bulut tabanlı VPN olmadan uzaktan erişim yetenekleri
    genişletilmiş ve SaaS modeli ile müşterilere sunulmaya hazır hale getirilmiştir

ve daha niceleri..

Ben hala sirketin cok buyuyecegine inaniyorum. Ben pozitif surprizleri hic 2023'teki kadar yakin hissetmemistim.. Ha ama hisse fiyati uzerinde bu oyunlar devam edecektir, herkesin psikolojisi kaldiramaz bunlari.

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by Tamsel Yazıyı Oku
    O, kurumsal satış olayı da hikaye bence.
    570 bin malın tek kalem el değiştirdiği günün takasında, bir kurumdan diğerine yapılan virman işlemi 960 bin civarında yapılmıştı. O fazladan virman yapılan mal ve fazlası piyasaya bir güzel dağıtıldı kanımca.
    Yatacak yeri yok bunların.
    Her sey beklenir simdiye kadar yaptiklarina bakinca. 3 ay once 3te biri fiyattan alma ama 3 ay sonra 3 kati fiyata dunyanin hissesini al.

4. Her kelimesine katılıyorum Sn.Usta. İnanın bilançoyu görünce analiz yapma hatta en çok önemsediğim faaliyet raporunu okumaya bile heves bulamadım kendimde.

Bahsettiğiniz ihtimal, Kron söz konusu olunca, asla olmaz denecek birşey değildi ve malesef oldu. Bense, U fone satışı hangi çeyreğe dahil edilmiş olursa olsun, iyi bir ciro var kar rakamı bekliyordum. Bşr sğrü müşterimiz var, tek satışımız U fone değil ya, mevcut ve yıl içi yapılan diğer satışlarla geçen yılın artışı ile her durumda geçen yılın son çeyreğini geçer diye düşünüyordum. Yine de konu ile ilgili şüphelerim mevcut.

Şimdi, daha önce burada dillendirilen, bir ihtimal daha söz konusu. (Umut işte ne diyelim.😂) Bu bilanço sayesinde KY'yı kırıp, üzüp, umutsuzluğa sevkedip, sonrasında bir yükseliş. Şu ana kadar çok ciddi bir işlem hacmi söz konusu (750.000 adet) ve hisse 8 ekside. Önümüzdeki günlerde belli olur niyetleri.

5.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Şimdi, daha önce burada dillendirilen, bir ihtimal daha söz konusu. (Umut işte ne diyelim.��) Bu bilanço sayesinde KY'yı kırıp, üzüp, umutsuzluğa sevkedip, sonrasında bir yükseliş. Şu ana kadar çok ciddi bir işlem hacmi söz konusu (750.000 adet) ve hisse 8 ekside. Önümüzdeki günlerde belli olur niyetleri.
    Aynen. Tavan yaparsa aksama sasirmam

Cok kisi hayal kirikliginin buyuklugunden zararina cikmistir.

Yatirim tavsiyesi degildir.

6. Bu arada içimden gelen bir kaç şey söylemek istiyorum.
    Şahsi olarak Sn.Usta nın geçmişte şirket için analizlerinin doğru olmasını taktirle karşılıyorum ama kendisine kırgınlığımda oldu.
    Eğer benimde sözlerime kendisi alındıysa kusura bakmasın özür dilerim.

3C i 30M kar ile tamamlayan bir şirketin; 4C bilançosunu en az 40M ile kapatmasını ben beklerdim. 15M kapatarak tamamen şok etkisi yarattı bize. 3C de 30 milyon acıkladığında yılsonu 100M üzerinde açıklamasını çok bekledim ama hissenin geri gelişi 70 lerde sürünüşü falan midemi bulandırdı.

Bir şirketi gösteren mali verileridir. Buda bilançoda görülür. KY olarak bizde bilanço ve geleceğe yönelik hareket ederiz.

Kront un sorunları var. Faaliyet raporlarında isterseniz uzay madenciliği yapacam deyin , dünyanın siber savunma gücü olacağı deyin. Eğer bu bilançoya yansımıyorsa anlamı yok.

Satışın artması gerek ( ciro) ; buna bağlı karın artması lazım. EFK arttıkça HBK artar , oda fiyatı yukarı taşır. Yoksa yönetimin söyledikleri olmayacak demiyorum. Yönetimin söyledikleri bilançolara yansımıyor diyorum.

Ytd.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

7.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Bu arada içimden gelen bir kaç şey söylemek istiyorum.
    Şahsi olarak Sn.Usta nın geçmişte şirket için analizlerinin doğru olmasını taktirle karşılıyorum ama kendisine kırgınlığımda oldu.
    Eğer benimde sözlerime kendisi alındıysa kusura bakmasın özür dilerim.

3C i 30M kar ile tamamlayan bir şirketin; 4C bilançosunu en az 40M ile kapatmasını ben beklerdim. 15M kapatarak tamamen şok etkisi yarattı bize. 3C de 30 milyon acıkladığında yılsonu 100M üzerinde açıklamasını çok bekledim ama hissenin geri gelişi 70 lerde sürünüşü falan midemi bulandırdı.

Bir şirketi gösteren mali verileridir. Buda bilançoda görülür. KY olarak bizde bilanço ve geleceğe yönelik hareket ederiz.

Kront un sorunları var. Faaliyet raporlarında isterseniz uzay madenciliği yapacam deyin , dünyanın siber savunma gücü olacağı deyin. Eğer bu bilançoya yansımıyorsa anlamı yok.

Satışın artması gerek ( ciro) ; buna bağlı karın artması lazım. EFK arttıkça HBK artar , oda fiyatı yukarı taşır. Yoksa yönetimin söyledikleri olmayacak demiyorum. Yönetimin söyledikleri bilançolara yansımıyor diyorum.

Ytd.
    Sayin YildizTozu, neye kirildiginizi bilmiyorum...her ne yaptiysam da bilmeden olmustur.

Ufone satisi normal yeni bir satis olsaydi, son ceyrek en az 30Milyon fazla gelmis olacakti ve beklediginiz rakamlara ulasilmis olacakti.

Ben sadece 1 kucuk ihtimalden bahsetmistim, yani 4. ceyregin 3.ceyrege aktarilmis olma ihtimali -cook ayip oldugundan- bence de zayif bir ihtimaldi. Yoksa Kron, cok buyuk yeni bir musteri sahibi olamaz mi, olabillir ve bu ihtimale dayanarak insanlar hisseye gelebilir. Kaldi ki bu ihtimal her zaman mevcut, yani her an yeni Ufone buyuklugunde musteri bulma potansiyeli olan bir sirekte ortagiz. Beni Ufone satisinda asil suphelendiren, Ufone'un eski musterimiz olmasi. Ancak yine de satis miktarinin artmis olacagini dusunmustum. Nasil bildim, vs. yapacak durumda degilim, sizin gibi ben de uzuntuluyum, sadece bilanco dusuk olmasi degil, insanlarin nasil dusuk olabilecegini gormemden dolayi.

Keske boyle yapmasalardi, keske 2 sene habersiz bekletip sonra oynama bilanco ve haberler yagmuruna tutmasalardi. Ama artik sanirim kabullenmeliyiz ki bu adamlar boyle kisiler. Sirketin parlak olabilecek istibalinden dolayi tiksinerek ortakliga devam mi yoksa isterse uzaya cikin da benden uzak kalin..mi? Keske seviyeli saygili insan yerine, bir varlik yerine konuldugumuz ortakligimiz olsaydi.

Yatirim tavsiyesi degildir.

8. Son çeyrekteki en büyük sorun Türkcell in başka bir siber güvenlik firmasıyla anlaşıp kron şirketinden ayrılıp yeni sözleşme yapmamış olabileceği geliyor aklıma....

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Sayfa 655/915 İlkİlk ... 155555605645653654655656657665705755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •