Sayfa 662/1000 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,289 - 5,296 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VII

Bir de ayarcımız vardı şimdilik onu gönderdim, forumun vampiri 15 Haziranda Romanyaya taze kan içmeye gidince, döner herhalde.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Ben çakmaklı eylem gider, konu bulun ben gelenceye kadar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

3. Abi sizden başka kimse kalmamış zaten saygılar iyi geceler .yarın sabah uyanınca okuyacağım ilk sayfa burası olacak..

Bayramda çıkar BAĞ-GUR emekli mayaşımı çekerim deyordum, cuma günü yatacakmış yahu parayı ne yapacaksam artık, kıvırıp ... fantezim sona erdi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

YAŞI 50/70 ARASI OLANLAR MUTLAKA OKUYUN

Hepsi şahsına münhasır özel üretilmiş, yokluklar içinde yetişmiş yaralı bir nesil....KİM BUNLAR?

1950 ile 1970 yılları arasında bu dünyaya merhaba demiş en genci 50, en delikanlısı 70 yaşında HALA 18 LİK DELİ TAYLAR GİBİ İDEALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞAN HESAPSIZ BİR NESİL..?

Hiçbirinin altına hazır bez bağlanmamış

Şeker çuvalından pantolon, canik lastikten ayakkabı giymiş

Okulda ABD süt tozu içirilerek beslenmiş, bir garip nesil

Hiçbirinin renkli çocukluk resmi olmamış

Hatta hiç bebeklik çocukluk resmi olmamış

Hiç biri kreş, dershane, özel okul görmemiş

Ama hepsi profesörlere ders verecek kadar bilgi sahibi olan bir tuhaf nesil

Harp görmüş, darp görmüş

Baskı, çatışma, sorguda işkence görmüş

Karakolda sorgu da Filistin askısını, ceza evinde isyanla tanışmış.

En azı 5 ihtilal, 6 muhtıra, 7 post-modern darbeden sağ salim paçayı yırtmış

En azı 10 ekonomik krizden nasibini almış

Tecrübe abidesi yoklukla terbiye edilmiş, direnç abidesi bir nesil...

Ne yaptıysa yoluyla yordamıyla kendi meşrebine uygun ahlakına yakışanı yapmış.

68 liler de 78 liler de bu neslin deli tayları, ipe sapa gelmeyen savaşçıları da bu neslin temsilcileri tarihe adlarını kanları ile yazmıştır

Bunlar bu neslin üretim harikası mı yoksa üretim hatası mı tartışılır ama bu neslin istisnasız tamamı karşılıksız hesapsız bu vatanı sevmiş

1950 ve 1970 yılları arasında doğanlar gerçekten özel üretim, çoğu yatılı okumuş, kardeşlik ve paylaşma duygusu zirve yapmış

Çok kitap okumuş, en azı liseyi bitirmiş, hayatı yaşayarak öğrenmiş

Çoğü simitçilik, olmadı ayakkabı boyacısı, tamirci çırağı, inşatta amelelik, pazarcılık hamallık yaparak okul harçlığını çıkarmıştır

Ne ailesine ne devletine ekonomik yük olmamış, geneli bir baltaya sap olmuştur

Muhanete muhtaç da olmamış, ezilmiş ama ezik kalmamış.

Dik durmuş dikleşmemiş kendi şahsına münhasır özel bir nesildir

Görevini, sorumluluğunu bilen… Onuru için bir pireye bir yorgan yakan, öfkeli hırçın bir acayip nesil bu 1950 ile 1970 yılları arasında doğan dinazorlar

İyi bakın, bunlar bu son kalan kadife ye sarılmış çelik yumruk misali yumuşak gözüküp indiği yeri dağıtan bu özel neslin öfkesinden sakının.

Bunlara iyi bakın,Çünkü bunların nesilleri tükenmek üzere

Bunların üretimi sonlandı

Kullanım sureleri doldu, tedavülden kalkıyor

Neden bu nesil özel biliyor musunuz..?

Bu neslin üzerinden silindir gibi devlet geçti

Dozer gibi dünya milletleri geçti

Hayat bu nesli sınadı, ama tüketemedi

Bu nesil, ihanetin acısını, dost hançerinin sancısını, ölümüne yoldaşlığı, mezara kadar arkadaşlığı bildi

Dostu için can vermeyi de, elindeki son lokmayı paylaşmayı da, sadakati de vefayı da bildi

Bu nesil, katı, aksi, deli, serttir

Bir o kadarda merttir, hoş görülü ve merhametlidir

Bu neslin yaşarken öğrendikleri bilgi ve kaybederken edindikleri tecrübe en büyük servetidir

Yani bu 1950 ve 1970 yılları arasında doğan dinazorlar tam bir müzelik antika nesildir

Onun için 1950 ile 1970 yılları arasında doğmuş, hala inadına yaşayan, ana baba, amca, dayı, teyze, hala, yenge dede anneanne babaanne her neyiniz varsa değerini bilin..!

Çünkü bunlar elinizdeki son değerli hazinelerinizdir

Oturun onlarla konuşun, dinleyin onlardan geçmişi öğrenin

Sonra arar da bulamazsınız

Çünkü onlar yakın tarihin son canlı kaynak kişileri, her biri iki ayaklı sözlü yakın tarih kitabıdır

Esma Uyan dan alıntıdır
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

6. herkesin 19 mayıs bayramı kutlu olsun.bugün doğum günüm ama izolasyonda kutlayacak gibiyim. Bu da eski görüntüler, siyasal islam ülkeyi nerden nereye getirmiş son 30-40 yılda düşünmek için bir örnek.
    https://www.youtube.com/watch?v=5-H7Lt5VYXo

7. Bunlar bu neslin üretim harikası mı yoksa üretim hatası mı olduğu tartışılır ama bu neslin istisnasız tamamı karşılıksız hesapsız bu vatanı sevmiş

İkisi de aynı kapıya çıkar, o nesil idealist olup inandığı değerler için mücadele etmiş, cinsiyetsiz tuvalet peşinde koşmamıştır. Yokluğunda, varlığında dibini görmüş en şanslı nesildir.

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    herkesin 19 mayıs bayramı kutlu olsun.bugün doğum günüm ama izolasyonda kutlayacak gibiyim. Bu da eski görüntüler, siyasal islam ülkeyi nerden nereye getirmiş son 30-40 yılda düşünmek için bir örnek.
    https://www.youtube.com/watch?v=5-H7Lt5VYXo
    oonee yaw hanım kızlar diz ustü mini sortlar,, peşinden cıbıl cıbıl erkekler

Sayfa 662/1000 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •