Sayfa 666/777 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716766 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,321 - 5,328 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    ABD Başkanı Donald Trump, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesinin değerlendirildiği yönünde çıkan iddiaları yalanladı...

Bu yalan ve temelsiz haberle bile piyasayı maniple ettiler.

Avrupa'da en çok yalanın haber olarak halkın önüne konulduğu ülke imişiz.

Basını neredeyse tümüyle neden satın aldıkları anlaşılıyor.

Daha da ilginci, bırakınız sokaktaki vatandaşı, baya ciddi kurumları inandırıyorlar bu haberlere. Ya da onlar da bu oyunun bir parçası haline geldiler.
    O haberlerin NBC News'te ciktigina dikkatinizi cekerim..Amerika'da veya Turkiye'de olmasi cok farketmiyor..Sonucta buyuk oyuncu, istedigi yerde kendi pozisyonuna uygun haberi yaptirip servis edebiliyor..Bu haberle bile dolar kurunu manipule etmeleri bana da cok dusundurucu geldi..5.42'leri kirdirip 5.30'lara kiirilim yaptirdilar kritik yerde..

2.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Sn asgaridr herzaman belirttiğim gibi, ben Eliot 5. Dalga ise (5,12/7,20 aralığı) ki ben öyle düşünüyorum. Beni yanıltan çok ender olan uzun bir dalga oluşması dır..
    Teyidi için bekliyorum, bu ay belirleyici Aralık ayı ve yıl kapanışı netleştirici olacaktır..
    Benim beklentim bu yöndedir, yanılabilirim... Yanılsama fiyatlamaları tamamlandığı takdirde uzun bir süre 4,08/4,92 aralığında bir zaman geçirmemiz gereklidir bu süreç benim için 18 ay üzeri olmalı..Ayrıca benim belirttiğim aralığa gelebileceğini sizde paylaşımınız da belirtmişsiniz.
    Bu benim öngörümdür.. Zaman içinde sağlığımız olur ise yaşayıp göreceğiz.
    Saygılar
    Sayın Thejackalav;

Elyot konusunda uzman değilim ne var ki, eğer makro beklentilerime uygun ise, yapılan Elyot sayımlarına bakmayı severim. 2011 yılından beri, özellikle altın için yapılan sayımları gördükten sonra, Elyot'un analiz aracı olarak değil de, insanları yönlendirme aracı olarak kullanıldığını düşünmeye başladım. Elyot'çular, altın 700 doların altına inecek diyorlardı. Hala bekliyoruz...

...

USDTRY sayımını nasıl yapıyorsunuz? Aşağıdaki sayım, başka Elyot ustalarından ilham alınarak yapıldı. Sayıma katılır mısınız? Düzeltilmesi gereken tarafları var mıdır? Varsa nelerdir?

Bu sayıma göre kırmızı beş dalgası tamamlanmış, ancak, Elyot'ta dalga içinde dalga olduğu için, daha büyük ölçekli siyah dalganın siyah üçü oluyor. Durum buysa, siyah dört başlamış demektir. İki ve dört sayılı düzeltmelerin karakteri birbirine ters oluyor diye biliyorum. Siyah iki, yan-yan gittiği için, siyah dördün keskin bir düzeltme olması beklenir.

Aynı frekansta mıyız?

Şimdi, tesbit aşamasından tahmin (üfürme) aşamasına geçelim. İhracat açısından 5.5 seviyelerinin altına düşmek hoş değil deniyor. 5.5 seviyesinin altına hızlı bir indi-çıktı yapıp, vaktin çoğunu 5.5-7.2 bandında geçirsek, aşağıdaki sayım açısından sıkıntı yaratır mı? Bence yaratmaz.

Sizin iki senelik düzeltme ısrarının altında, ABD usülü beş senelik başkanlık döngüsü varsayımı yatıyor diye düşünüyorum. Teorik olarak, başkanlık süresinin ilk yarısında resesyon, ikinci yarısında parasal genişleme eşliğinde canlanma planlanıyor. Türkiye'de 2023'ten önce erken genel seçim olma ihtimalı var mı? Ne düşünüyorsunuz?

3.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Sayın Thejackalav;

Elyot konusunda uzman değilim ne var ki, eğer makro beklentilerime uygun ise, yapılan Elyot sayımlarına bakmayı severim. 2011 yılından beri, özellikle altın için yapılan sayımları gördükten sonra, Elyot'un analiz aracı olarak değil de, insanları yönlendirme aracı olarak kullanıldığını düşünmeye başladım. Elyot'çular, altın 700 doların altına inecek diyorlardı. Hala bekliyoruz...

...

USDTRY sayımını nasıl yapıyorsunuz? Aşağıdaki sayım, başka Elyot ustalarından ilham alınarak yapıldı. Sayıma katılır mısınız? Düzeltilmesi gereken tarafları var mıdır? Varsa nelerdir?

Bu sayıma göre kırmızı beş dalgası tamamlanmış, ancak, Elyot'ta dalga içinde dalga olduğu için, daha büyük ölçekli siyah dalganın siyah üçü oluyor. Durum buysa, siyah dört başlamış demektir. İki ve dört sayılı düzeltmelerin karakteri birbirine ters oluyor diye biliyorum. Siyah iki, yan-yan gittiği için, siyah dördün keskin bir düzeltme olması beklenir.

Aynı frekansta mıyız?

Şimdi, tesbit aşamasından tahmin (üfürme) aşamasına geçelim. İhracat açısından 5.5 seviyelerinin altına düşmek hoş değil deniyor. 5.5 seviyesinin altına hızlı bir indi-çıktı yapıp, vaktin çoğunu 5.5-7.2 bandında geçirsek, aşağıdaki sayım açısından sıkıntı yaratır mı? Bence yaratmaz.

Sizin iki senelik düzeltme ısrarının altında, ABD usülü beş senelik başkanlık döngüsü varsayımı yatıyor diye düşünüyorum. Teorik olarak, başkanlık süresinin ilk yarısında resesyon, ikinci yarısında parasal genişleme eşliğinde canlanma planlanıyor. Türkiye'de 2023'ten önce erken genel seçim olma ihtimalı var mı? Ne düşünüyorsunuz?

Sn occhiali öncelikle emeğinize sağlık,
    Aylık olarak bakmanız doğrudur.. Sadece şunu söylemek ve sormak istiyorum.
    Sayım başlangıçları rastgele bir tarih yada başlangıç olmamalı..Neden 2008 tarihini başlangıç olarak kabul ettiniz? Milattan önce ve milattan sonrayı ayıran nirengi bir olay, geçiş, dönem sonu, bitiş vs doğru nokta seçilmeli ki tüm sayımlar değişmesin..
    Bu nirengi sabit kur ile dalgalı kur arasındaki nokta 0 olmalı...(bana göre)
    Paylaştığınız grafikte bu tarih mevcut değil.
    Ve ilk dalga sabit kur 0.60kr ile 1,6 YTL arası mıdır, (bir günlük olay) yoksa 1,6 YTL den 1,1 YTL ye inen içinde 5 dalga barındıran oluşum mudur..(yaklaşık 7 sene)
    Ben bunun cevabını almış olacağım 5,12/4,93 altında geçireceğiz sürede (oluşur ise).. Yeni bir dönemin başlangıcı olacak benim için..
    Lütfen yanlış anlamayın, grafik hiç paylaşmadım ve paylaşmıyorum. Özür Dilerim.
    Özelden yazarsanız bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.
    Altın için birşey söylemek istemiyorum verileri ve nirengileri 100 yıllar ile ifade ediliyor ve bu beni aşıyor.
    Doğrudur elliot dalgaları, toplumları, finans piyasalarını ve birçok şeyi yönlendirir.. Ve bu dalgaların içinde teknik analiz devreye girer. (bana göre)
    Saygılar
    Son düzenleme : thejackalav.; 18-11-2018 saat: 16:06.
    hakuna matara....memento mori.

4. Atilla Yeşilada, Fitch'in Türk bankalarının üçüncü çeyrek bilançoları hakkında yazdığı bir yazıdan bahsetmiş.
    http://www.paraanaliz.com/2018/gunce...uyarisi-27927/

Yazının orijinali aşağıdaki bağlantıda:
    https://www.fitchratings.com/site/pr/10052194

Burada uzun uzun birçok şey yazılmış ama kurlarla ilgili olabilecek ilginç kısım şöyle:

...Allowing banks to calculate risk-weighted assets for foreign-currency exposures at an old, more favourable exchange rate and to disregard mark-to-market losses on securities added about 200bp-400bp to major Fitch-rated banks' total capital ratios at end-3Q18....Many of the banks Fitch rates publish audited year-end IFRS financial statements and these should give additional information on asset-quality trends both for individual banks and the Turkish banking sector as a whole....

Fitch burada, "yerli yetkililer", bankaların yabancı para yükümlülüklerini, eski ve daha elverişli bir kurdan hesaplamalarına izin veriyor diye şikayetçi. Fitch, çoğu bankanın, yıl sonu defterlerini uluslararası standardlara göre hazırladığını ifade ediyor, bu nedenle yıl sonu bilançolarının, [üçüncü çeyrek bilançolarına göre] daha güvenilir olmasını bekliyor.

Eh! Bu durumda, 31 Aralık kurunu olabildiğince düşük tutup, Fitch'in gönlünü yapacak şekilde, defterlerde serbest piyasa kurlarını kullanmak, giderek daha cazip bir hale geliyor, diye düşünüyorum. Seçimlerden sonra da IMF'li veya IMF'siz bir kemer sıkma paketi açıklanıp, "kıdem tazminatı reformu" ve enflasyonun altında ücret zammı gibi IMF'nin talep ettiği önlemler alınırsa; borsada da bankalar, bedelli sermaye artırımına giderse, ortalık güllük gülistanlık olur herhalde!

Bütün bunlar bizim kontrol edemeyeceğimiz faktörler. Elden gelecek tek şey, kurun dönüşünü yakalayıp bir çay parası çıkartmak ve teselliyi çayda aramak!

Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    .......
    Eh! Bu durumda, 31 Aralık kurunu olabildiğince düşük tutup, Fitch'in gönlünü yapacak şekilde, defterlerde serbest piyasa kurlarını kullanmak, giderek daha cazip bir hale geliyor, diye düşünüyorum. .............!
    Elinde dolar olmayan herkes için en iyisi bu.... gibi....
    yıl sonunda dolar 4.93.... olabilebilir...mi?.... bea...!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

6. Yine dxy korelasyonu ile gidiyor. 5.45 e saatlik volatil mumlarla çıkarsa ve bunu dxy ile korele olmadan yaparsa
    o zaman çıkışa inanmaya başlayabilirim...

7. Turkey 5-yr credıt default swaps rıse to 3-week hıgh of 389 bps,
    south afrıca 5-yr credıt default swaps rıse to 2-month hıgh of 241 bps

Sayfa 666/777 İlkİlk ... 166566616656664665666667668676716766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •