Sayfa 667/964 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677717767 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 5,329 - 5,336 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. Hocam bankalarda verecegi paranin teminatina bakar... Kendini saglama alir...

Gm de yeterince var... Isteseler bulurlar. Amac benim anladigim borclarda indirip yaptirarak yapilandirmak ya da odemek...

Odemekse yuklu kredi bulmalari gerekiyor.

Dedigim gibi hep 4 ayak ustune dusuyorlar. Su anda bildigim dogus grubu ve ulker grubu da yapilandirma icin bankalara basvurmus durumda. Hatta 3 yil kadar odemesiz olmasini istiyorlar.

Yani bunlar zor degil hocam...

Bilancoda ipoteklere baktiysaniz deniz bankin refinansman kredisi olayi bitmesine ragmen ipoteklerin bilincli olarak kaldirilmadigini gorursunuz...

Yani isteseler bu ipotekleri kaldirip yeni finansman saglayabilirler...

Dunde yazdim para bulamasalar dahi otel arsalarinin alimi icin yeni cikan kanunu uygulamak icin ortakla bile bu isi cozebilirler....

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

Ozkaynak meselesinde ikna olduysaniz
    Son yazinizi tartisilacak cok yonu var ama uzatmak istemiyorum
    Sadece ben belgelere bakarim borcu odece icralar kalkar
    Ipotekler borc yenilensede devam eder ipotek onemli degil o kadar
    Bu kredileron teminatidir

3. Bunun disinda bodrum otelinin 49 yillik ust kullanim hakkinin yarisi doldugundan sirket tarafindan gozden cikarilmis ve mega varliga verilmisti.

Ancak bilancodanda anlasilacagi uzere halen devri yapilmamistir.

Neden cunku bahsettigim kanun neticesinde devlet bu otellerin ust kullanim haklarini tekrardan 49 yila cikarmaya veya arsalarini satin alma hakki verdi.

Sirket bodrum otelini elinden kacirmak istemeyecektir. Bununla ilgili de yeni girisimler gorebiliriz.

Ha eger verilecekse bilancoda mega varlikla yapilan anlasmada yapilan mega varlik, sbk, komak ve bir kac daha iliskili sirkete olan borclarinda dusulmesi ve ipoteklerin kalkmasi anlamina gelecektir...ki dedigim gibi bilanco 376 dan kurtulmak amacli sinirli tutulmustur.

Isteseler bilancoyu ucurabilirlerdi. Amac borclarla ilgili yapilandirma gorusmelerinden iyi tekliflerle cikmak oldugunu ve hatta buyuk indirimler almak oldugunu dusunuyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Hocam ben sirketin en az 1.5 milyarlik mal varligi oldugunu dusunuyorum TRI ve icra dairelerinin degerlemelerinden bu anlasilacaktir.

Sirketin yapilandirmaya girmeyen borclari 800 milyon civarinda ki yukarida bahsettigim mega varlik ve iliskili sirketlere olan borclarda burada gozukmektedir.

Bakin borclarin sisirilmesine ragmen ozsermaye ne kadar cikiyor...

5.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Bakin hocam bunu da daha once tartismistik...

Ipotekler borca karsilik teminattir. Yapilandirmada bir otel teminata yetiyorsa 2 nci otelin ipotegi kalkabilir...

Yani kap haberlerine bakmayip ben sadece bilancoya bakiyorum demek yorumlarinizin 3 ay geriden gelmesi demektir...

Yani bugun sirket su borcumuzu odedik yada yapilandirdik dese hayir bilancoda gormem mi lazim diyeceksiniz...

Kap haberleri resmidir ve dikkate alinmalidir

Ipotekler nasil onemsiz olur bir gm un uzerinde ipotek yoksa satisi yapilabilir ya da tekrar bunun uzerinden finansman saglanabilir...

Ipotekler su anlamda onemsiz dedim.yani 1 krediye karsilik 3 ipotek konur en az onu demek istedim anliyacaginizi zannederek.
    Ipoteklerin kaldrilmasi hususuna gelince dip notlerin blanco doneminden sonra olan olaylar diye bir bolum var.
    Egerki yilsonundan blanconun yayinlandigi tarihe kadar onemli bir durum olsaydi oraya yazarlardi.
    Ama sirket varda sakliyorsa o karekterde onlara aitdir.
    Asik olmayalim sirgulamadan dogruyu bulamagiz.
    Son sozumdur saglikla kalin

7. Hocam zaten hep sorguluyoruz...

Bilancodan sonra olan olaylar da bilanco yayimlanana kadar olan olaylardir...

Yani kap haberini dikkate almayip illa ki bilancoda gorecegim demeniz cok enteresan

Diger konu bir borca 3-5 ipotek olur diye bir kanun yok hocam...

Aldiginiz borc kadar yeterli olacak kadar mal ipoteklenir...

Hatta 1 tane ipotek yapilir ipotegin kiymeti cok cok fazlaysa o gm uzerinden baska bankadan yine kredi cekilebilir.

Ve bunlar 1 nci 2 nci siradan ipotek diye siraya girerler..

Sorgulamak her zaman guzeldir hocam...

Sizde saglikla kalin...

Kardesin 1 liraya karsilik 3 lira yani ipotek yuksek tutulur dedim benim isim bu ve ipoteklerdeki sira baska benim yazdigim baska birsey
    O zaman bos vakti olan su verilen ipotekleri bur toplasin aman bazisi doviz dikkat etsin o ipoteklerin yuksek oldugunu anlarsin bir toplayin lutfen ne cikacak dovizi tl.ya cevir burda yaz bakalim bekliyorum cok buyuk rakam sizi korkutmasin

Sayfa 667/964 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677717767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •