Sayfa 667/1001 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677717767 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,329 - 5,336 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Cb yine saydiriyor .
    Dolarin dususunden muazzam rahatsiz oluyor.
    Her dususte el freni giriyor devreye.
    Koskoca dolar akp nin oyuncagi olmus
    Koskoca o yillarin dolarini o sasaali fed dolarini oyuncak yaptilar be.
    3.81 de kritik destek var hemen devreye girdi tahrik edici aciklamalara basladi.
    Akp dolarin elinden tutmasa flosss diye 3.20 ye soluksuz duser.

vicente, bir kaç gün önce vob başlığında dolar short pozisyonları kapattığını söyledin..neden kapattın ?

sürekli düşeceğini filan söylüyorsun.. senden kapatmanı beklemezdim. yoksa söylediklerinle yaptıkların birbirini tutmuyor mu? bu konu bir açıklama gerektirir...
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Enki sizde hoş geldiniz,bazen vazgeçmek iyi değildir,lütfen devam....
    Sağolasın dostum..vazgeçmek değil niyetim..başlığa daha az yazmak amacım..bakalım..

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    vicente, bir kaç gün önce vob başlığında dolar short pozisyonları kapattığını söyledin..neden kapattın ?

sürekli düşeceğini filan söylüyorsun.. senden kapatmanı beklemezdim. yoksa söylediklerinle yaptıkların birbirini tutmuyor mu? bu konu bir açıklama gerektirir...
    Cb mudahele ediyor.
    Ne dicegi ne yapacağı belli olmaz.
    Cb cekilse aradan cok feci dusecek.
    Dolarin tek dayanagi akp

https://www.google.com.tr/amp/www.so...i-2007502/amp/

Arap sermaye girisi ve fonlarin cikisini zorlastirmak ilk amac

doların aynı seviyede bir yıl kalması bugunun şartlarında %10 civarında net bir faiz demek yabancılar için.
    doların aynı seviyede kalması veya düşmesi yabancılar için ballı kaymak olur.

uzun yıllar bu yapıldı.. hem TR nin borçları şişti hem de yabancılar tatlı karlar alıp götürdüler. ama sürdürülemez olduğu geç de olsa görüldü diye düşünüyorum. bu nedenle yıllık bazda bundan sonra sürekli (ama azar azar) bir devaluasyon olacağı kanaatindeyim. eger aksine dolar değer kaybetme eğiliminde olursa faizleri bir miktar yine düşürürler. denklemi buna göre kurmak gerek. bist yatırımlarında da bu yararlı olur. zira orada da kendi kafalarında yanlış bir biçimde bist-dolar ilişkisini sürekli ters olarak görme eğiliminde olanlar var.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    doların aynı seviyede bir yıl kalması bugunun şartlarında %10 civarında net bir faiz demek yabancılar için.
    doların aynı seviyede kalması veya düşmesi yabancılar için ballı kaymak olur.

uzun yıllar bu yapıldı.. hem TR nin borçları şişti hem de yabancılar tatlı karlar alıp götürdüler. ama sürdürülemez olduğu geç de olsa görüldü diye düşünüyorum. bu nedenle yıllık bazda bundan sonra sürekli (ama azar azar) bir devaluasyon olacağı kanaatindeyim. eger aksine dolar değer kaybetme eğiliminde olursa faizleri bir miktar yine düşürürler. denklemi buna göre kurmak gerek. bist yatırımlarında da bu yararlı olur. zira orada da kendi kafalarında yanlış bir biçimde bist-dolar ilişkisini sürekli ters olarak görme eğiliminde olanlar var.
    Hocam cok detaya gerek yok. Basit.
    Bu adamlar dolar dussun istemiyorlar.
    Faiz indircekleri yok. Faiz indirelim lafi...dolari dürtmekten baska bisey degil.
    Dolar globalde 2017 de coktu. Burda dussun istenmiyor.
    Tam destek de geldi israil teror devleti dedi. Durduk yere
    Yillardir bunu yapıyor.
    Fed fln bitti onlar. Kapatin o defteri artik.
    Hukumete karsi poz almak rahat ettirmiyor o sebeple dolar shortta kalamiyorum rahat sekilde

7. Sayın Bora Yaşar ve Enki hoşgeldiniz.. Bence etraftaki sataşanlara aldırmadan local ve global ekonomik-sosyal bilgilerinizi paylaşmaya devam ediniz. Ben kendi adıma paylaşımlarınızı okuyarak yeni fikirler öğrenmekte ve bakış açımı geliştirmekteyim.
    Saygılarımla,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Mesele başlık değil sevgili enki...

Mesele (sorun) kişilik.

Temsil ettiğimiz değerler.

Duruşumuz.

Belli konularda söylediklerimiz.

Mesele dolar kuru falan da değil.

Bunu bilecek kadar çok vakit geçirdim ben forumlarda.

Sivri bir adamım ben.

Red-Kit bana hissenet dışında yeni bir forum bile kurmuştu... Kimse bilmez.

Ömrü bir gün sürdü.

O kadar çok tehdit aldı ki . Kapatmak zorunda kaldı.

...
    Güneysu yazmış özelden...

"3-4 ay devam etmiştik. Moderatörü de bendim" diye.

Sitenin adı da "SiyasiTürk"müş...

Bizde hafıza kalmadı.

İnsanın gencinden arkadaşı olması bu yüzden iyi işte...

Sağolasın Selim kardeşim.

Sayfa 667/1001 İlkİlk ... 167567617657665666667668669677717767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •