Sayfa 669/930 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    Geçmişe baktık rahat ol zaten geçmişe baktığım için üzüldüm almadım diye.
    Bu konuda fikrinizi beyan etmezseniz sevinirim kimse etkilenmesin demişsin merak etme etkilenmez ben dostlardan fikir istedim o kadar ve aldım.
    Kapat bu konuyu artık uzatma lütfen.
    Tarihinde en fazla 20 kuruş temettü vermiş hisseden 25 - 30 kuruş beklemenden belli çok usta olduğun. Gösterge fiyattan isyat almayı planlaman da bu hissede ne kadar tecrübeli olduğunu gösteriyor zaten . tecrübenle ışık saçıyorsun .

Serkan74 : Fazla kar edince tabiki nispeten fazla verecektir ama asıl büyük kısmı yedek akçelere atar . Ki karın düşük kaldığı zamanlarda yedek akçe kullanıp temettü istikrarını devam ettirebilirsin. Ya da şöyle diyeyim neredeyse 10 yıldır böyle yapıyor.

Esmamarka : Stopaj kesintisi yok ,ama belli bir miktarı geçersen gelir vergisi var . Eğer bu kısım hakkında konuşuyorsan.
    Ayrıca iş grubu bedelsize soğuk bakıyor bir süredir. Ve bu hisse için defter değerine gelemesi yahut tutunması geçmiş verilere bakarsak çok zor .

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Bu yıl 80 k üzeri Temettü alırsanız vergi kesilmiyor mu bunu kastediyorum. Bedelsizde vergi yok ama Yatırım ortaklığı da olsa Temettüde vergi verirsiniz. Ha vergi yoksa söyleyin bilelim evi barkı satıp girelim ISYAT'a.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    biz küçük yatırımcıyız 80k temettü nerdeeee???

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Bu yıl 80 k üzeri Temettü alırsanız vergi kesilmiyor mu bunu kastediyorum. Bedelsizde vergi yok ama Yatırım ortaklığı da olsa Temettüde vergi verirsiniz. Ha vergi yoksa söyleyin bilelim evi barkı satıp girelim ISYAT'a.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz. www.esramarka.com
    58 - 59 gibi bir şey hatırlıyorum, vergiye tabi olması sınırını. Ama çok sorun olmuyor temettü öncesi bir kısmını satarak ayarlayabiliyorsunuz . Temettü sonrası sattiginiz kismi alınca da yüzde 90 ihtimal zararınız olmuyor. ama bundan sonrası için bir şey diyemem .

4.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Tarihinde en fazla 20 kuruş temettü vermiş hisseden 25 - 30 kuruş beklemenden belli çok usta olduğun. Gösterge fiyattan isyat almayı planlaman da bu hissede ne kadar tecrübeli olduğunu gösteriyor zaten . tecrübenle ışık saçıyorsun .

Serkan74 : Fazla kar edince tabiki nispeten fazla verecektir ama asıl büyük kısmı yedek akçelere atar . Ki karın düşük kaldığı zamanlarda yedek akçe kullanıp temettü istikrarını devam ettirebilirsin. Ya da şöyle diyeyim neredeyse 10 yıldır böyle yapıyor.

Esmamarka : Stopaj kesintisi yok ,ama belli bir miktarı geçersen gelir vergisi var . Eğer bu kısım hakkında konuşuyorsan.
    Ayrıca iş grubu bedelsize soğuk bakıyor bir süredir. Ve bu hisse için defter değerine gelemesi yahut tutunması geçmiş verilere bakarsak çok zor .
    Bak dostum bana yazma dedikçe yazıyorsun boş konuşuyorsun bomboş !
    Geçen sne 0.73 kuruşdan aldım İşyatı bu sene bu fiyat uygundur buradan alırım ne gösterge fiyatı ! ne saçmalıyorsun sen.
    bu sene 0.80 kuruş tan alırım seneye 0.90 kuruş tan alırım piyasa belirler rakamı öğren bunu.
    Ayrıca yeri gelir 0.50 kuruş bile verebilir temettü neden vermesin ? Yazdıkların tamamen saçma ve altı boş.

5. Benim üslubumuda kendine benzettin hakaret etmiycem diyorum ama beni zorluyorsun yazma artık bana uzatmayalım.

6.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku

temettü oransal olarak artmaz bence de ama nispi olarak artacaktır. hisse başı 45Kr. kar oluşacağını tahmin ediyorum ama bu karın ne kadarını dağıtır? işte onu bilemiyorum. umarım hepsini dağıtır. Beklentim .25- .30kr temettü vermesi yönünde.

7. Geçmişte 20.krş tan fazla verdiği yıllar da olmuş.

............... TARİH TEM.VERİMLİLİĞİ TEM.MİKTARI
    ISYAT...... 24.03.1999...... 20,41................... 25,00 krş
    ISYAT...... 31.03.2008.......14,29................... 40,00 krş
    ISYAT.......31.03.1997.......10,42................ ... 50,00 krş

8.  Alıntı Originally Posted by ykuvvet Yazıyı Oku
    Geçmişte 20.krş tan fazla verdiği yıllar da olmuş.

............... TARİH TEM.VERİMLİLİĞİ TEM.MİKTARI
    ISYAT 24.03.1999 20,41 25,00 krş
    ISYAT 31.03.2008 14,29 40,00 krş
    ISYAT 31.03.1997 10,42 50,00 krş
    Yukarıda Dimitri arkadaş tarihinde 0.20 kuruş tan fazla vermemiş diyor tecrübeme laf ediyor.

Kendisi tecrübesi ile ışık saçıyor.

Sayfa 669/930 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •