Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 67/1002 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 529 - 536 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. evin fiyatını arttırırsan adamın ödeyeceği para artar hatta belki aynı hesaba gelir. ne anladım o işten. 550 ye ilana olan ev 645 e çekmiş durumda. hayırdır 550 ye satabildin mi ki 645 e çekiyorsun?

2. Faiz düştü ya babam da ekmek yiyecek aklınca.

Ben 2013 yılında ev alacaktım o kadar mantıksız geldi ki fiyatlar borsaya girdim hahahaha çok da iyi oldu ev param şimdi var ama almiyorum 3 4 ev param olduğu zaman düşünürüm kredi ile alır o parayı da işletirim diyorum...
     Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    evin fiyatını arttırırsan adamın ödeyeceği para artar hatta belki aynı hesaba gelir. ne anladım o işten. 550 ye ilana olan ev 645 e çekmiş durumda. hayırdır 550 ye satabildin mi ki 645 e çekiyorsun?

3. Oturacak evin varsa zaten başka eve de ihtiyaç yok artık...Hatta oturacak eve bile pek ihtiyaç yok eğer düzgün kazanabildiğin bir işin varsa...Her il her semt her ev senin...

4.  Alıntı Originally Posted by okirgil Yazıyı Oku
    evin fiyatını arttırırsan adamın ödeyeceği para artar hatta belki aynı hesaba gelir. ne anladım o işten. 550 ye ilana olan ev 645 e çekmiş durumda. hayırdır 550 ye satabildin mi ki 645 e çekiyorsun?
    Nasıl ki müteahhit ve emlakçı ağırlıklı konut saticilari 0,99 kredi faizlerini koz olarak kullanıp fiyatları yukarı cekiyorlarsa, Aslında esas koz alıcı kisilerdedir bence.
    Yeterki alıcılar bilinçli olsun.Atlamasinlar hemen.

Pazarda 1 kilo domatese odeyecegi parada 0,50 krs hesabını yapan benim vatandaşım, yüksek meblagli mal alimlarinda daha dirençli davranmalidir.

Sadece konut için geçerli değil.Günlük hayatta aklımıza gelen her şey için geçerlidir.

Gördük hepimiz bir dolar artısında marketinden tut bilmem neye kadar zam yarışına girdiler.
    Ama zorunlu tüketim mallarını mecbur aldık.

Ama konutta böyle bir mecburiyet yok.Yeterki düzenli geliriniz olsun, kiralık ev çok.

5. Hatta kiralık evin şöyle güzel yanı var.

Cevrenizden sikilabilirsiniz.
    Kapı komşunuz zamanla cirkeflesebilir.
    Binada teknik sorunlar çıkabilir.
    Isinize zamanla uzak kalabilir
    Otopark sıkıntısı baş göstermiştir.
    vs. vs.

Bu gibi durumlarda ev degistirebilirsiniz.

6. Bu 0.99 amacı neydi? Elinde konut kalan ve satmaya çalışıpta aylarca satamayanlar evlerini satabilsin, sirkülasyon olsun. Ama bu kendini zeki sananlar ne yaptı? Fiyatları artırdı. Bilinçli olun, onlar yükseltirse almayın. Bakalım nereye kadar yükseltecek.

7. Dezavantajları da çok üstad. Ben matkap takım çantası adamıyım delik delemiyoruz yahu kuruduk
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Hatta kiralık evin şöyle güzel yanı var.

Cevrenizden sikilabilirsiniz.
    Kapı komşunuz zamanla cirkeflesebilir.
    Binada teknik sorunlar çıkabilir.
    Isinize zamanla uzak kalabilir
    Otopark sıkıntısı baş göstermiştir.
    vs. vs.

Bu gibi durumlarda ev degistirebilirsiniz.

8. Al kendine 1 torba çimento...Yap kendine bir kalıp beton...Del dur...Engelleyen mi var...

Sayfa 67/1002 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •