Sayfa 670/1002 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 5,353 - 5,360 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - IV

Kılıçdaroğlu : 13606 soru önergesine bırakın 15 gün içinde 1,5 yıldır cevap verilmiyor , biz 15 gün içinde cevap verilen meclisi ve yürütme organı I savunuyoruz , neden buna itiraz etmiyorsunuz ? Çünkü siz soru önergesi vermiyorsunuz , biz gerçekleri öğrenmek istiyoruz soru önergesi veriyoruz , sizin “ey hükümet seçildin neden 15 günde cevap vermiyorsunuz “ demeniz lazım .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Kılıçdaroğlu: Kanun çıkarmışız “merkez bankası , SPK , afad , SGK, Sayıştay , hazine ve maliye bakanı “ bunlar dönem dönem meclise gelip bilgi verecek diye , verdi mi ? Hayır . O zaman siz neden bu kanunlara evet dediniz ? Kendi vicdanınıza bunu sorun . Bunlar gelmiyor canları isterse geliyorlar , madem kanuna uymamak suçsa e bunlar uymuyor ne yapacağız ? Bu parlamento milli iradenin tecelligahiydi ya bunlar milli iradeyi takmiyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Kılıçdaroğlu : Siz covid 19 ile değil CHP’li belediyelerle mücadele ettiniz

Kılıçdaroğlu : Türkiye cumhuriyetinin bankalarında %56,3 ü ABD doları , bu nasıl bir millilik ? Niçin böyle çünkü Vatandaş parasına güvenmiyor . Türk lirasını bu hale getiren kim ?

Kılıçdaroğlu : Rahmeti Ecevit döviz geliri olmayan şirketlerin dövizle borçlanmasını yasaklamıştı onu da açtınız .

Kılıçdaroğlu : Kendi vatandaşından dolar üzerinden borçlanıyor , boyle bir şey olabilir mi ? Neden böyle çünkü dolar olmazsa borç verilmiyor . Sağa sola kaçmaya gerek yok Türk lirasını bu hale getiren 18 yıldır bu ülkeyi yönetenlerdir .

Kılıçdaroğlu : İktisat okuyanlar bilir “ Kötü para iyi parayı kovar “ denir şu an Turk lirası kötü para durumunda

Kılıçdaroğlu : Borsa’da Türkiye’yi taşıyan 30 büyük şirket var , 2017 ‘de bu şirketlerin toplam değeri 150 milyar dolar iken şu an 60 milyar dolar . 2 yıldır eriyen milli gelir 156 milyar dolar . Millet size oy verdi milletin burnundan getirdiniz . Göreceksiniz Allah’ın izniyle ilk seçimde nasıl tıpış tıpış yolcu edecek göreceksiniz

Kılıçdaroğlu : 18 yılda bütçeden yapılan faiz ödemesi 492 milyar dolar . Ben bu bütçe haramzadelere hizmet eden bütçe derken bunu kast ediyorum

Kılıçdaroğlu : Türk varlık fonu kuruldu , Türkiye’nin varlıklarının bir kısmı orada , bilginiz var mi ? Hayır , denetliyor musunuz ? Hayır , milli iradenin tecelligahı olan Meclis denetliyor mu hayır . Varil fonunun kısa vadeli borçları 2017 yılında 26 milyar liraydı 2019’da Varlık fonunun kısa vadeli borcu 951 milyar liraya çıktı . Hiç vicdanınızla sorguladınız mi bu para nereye gitti diye ? Uzun vadeli borçlar 32 milyar liradan 271 milyar liraya çıktı . Bu kadar fakir fukara var , pazar artıklarıyla , çöp konteynırlarından beslenen aileler var nereye gidiyor bu para dediniz mi ?

Kilicdaroglu : Borsa İstanbul’u 200 milyon dolara sattılar , borsa İstanbul’un karlılık oranı %52 , kararlılar 15-20 ayda bu parayı çıkaracak .

Sayfa 670/1002 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •