Sayfa 670/1000 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 5,353 - 5,360 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

1. Nereye baksak millet mal ! peşine düşmüş. Kapış kapış ne bulurlarsa alıyorlar. Neymiş , bir daha bu fiyatlara bulunamazmış. Araba , konut, arsa hatta twıt ( evet twıt ) alıyorlar. O halde döviz düşer mi- yükselir mi ince bir soru olarak kalacaktır.

2. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Bu tether/try paritesindeki asıl mevzu btc/usdt ayağı.

Btc dolara karşı değer kaybettiğinde kullanıcılar tetheri normalde takip etmesi gereken dolar/try kurundan biraz daha yukarı ittiriyor.

Btc yükselişindeyse tam tersi, btc/usdt paritesinde millet btc tarafına abanınca terher 1 dölardan biraz daha aşağı basılabiliyor (btc/usd paritesindeki hareketin şiddetine bağlı)

Haftasonu borsalara TL girişi kısıtlı bu yüzden usdt/usd nin 1e1 gelmesi biraz zaman alır, ama ha bugün ha yarın o parite olması gereken yere gelir.

Özetle: kripto borsalar üzerinden dolar fiyatı takip edilecekse btc/usdt paritesi göz önünde bulundurulmalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Zerohedge, covid-19 salgını başlangıcında, Hint menşeli bir araştırmayı dillendirince, twitter yasakladı. yasak öncesi takipçi 670 bin denmiş ama ben 3.5 milyondu diye hatırlıyorum, özetle komplo teorisinde, koronavirüsünün bu mutasyonunda HİV virüsüne ait parçacıklar tespit edildiği, bunların doğal yollarla gelişmesinin mümkün olmadığı anlatılıyordu. Hakikaten de devam eden süreçte incelenirse, bir HİV virüsü meselesi var, ara ara hortluyor, mesela bir aşı testi sonrası HİV pozitif göründü hastalar, sonra yok dediler v.s.

Çarpıcı analizler, yaklaşımlar sergiliyor, dedikoduları paylaşıyor, bence monolog şeklindeki piyasa söylemlerine güzel bir alternatif, renk...en azından söylemlerinin altını doldurmaya çalışıyor..

Bizim göstergelerle ilgili de sadece 'ilginç bir vaka olduğumuzdan' kendince taştaş geçiyor. Biz de Venezuella, Arjantin hikayelerini okumuyor muyuz, youtube'da izlemiyor muyuz, vay be demiyor muyuz, o hesap..

FETÖ yle uzaktan yakından alakaları yok zaten de. Başka bir bakış açısıyla, FETÖ cü olamazlar (ekip onlar), çünkü FETÖ de o kadar akıllı bilgili adam yok, onlar sabah namazı sonrası topluca beddua seansı düzenler, 999 kere bilmem ne, 333 kere bilmem ne zikrederek dilek dilerler, rüyaya yatarlar, rüyalardan medet umarlar...patronun çay artığını sen içecen ben içecem diye birbirlerini çiğnerler, o da lütfeder İnek Şaban içsin bunu ona gönderin der, mistik öğreti, eski Mısır ruhban sınıfı gibi, cinler, şeytanlar, rüyalar...salaklar..

Sn Hkm başlattınız bir FETÖ muhabbetidir, gidiyor..biz kendi arkadaş grubumuzda FETÖ den bahsetmeyi yasaklamıştık en sonunda, illallah gelmişti çünkü...burada da kısa bir iki ikazla geçelim fazla da sündürmeyelim bu muhabbeti..

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Onu bunu bilmem.

Kaos senaryolarını, ülke batacak masallarını bir kenara bırakalım.

Geçen hafta dolar 8 i geçtiğinde dolara yerlilerden tarihin en ağır satışı geldi mi?

Teknik analizciler bilir.

Bu seviyedeki güçlü satış eğilimine ek olarak

+ 2. yarıdaki aşıdaki dünya ve ülkemizdeki artış
    + baz etkisi ile enflasyondan görece düşüş
    +faizdeki düşüş vizyonu ile gelmiş yeni MB yönetimi
    + kur artışının fiyatlara daha fazla yapışmasını önlemek için MB nın yapacağı satış
    +seçim arifesi olan 2022 ye ÇOK KÖTÜ bir ekonomik görünüm ile girmeyeceği düşünülen hükümet

ile doların bir yıl sonra bir yere gideceğini düşünmüyorum.

En azından artışın yüzde 20 yi geçmesi çoooook zor.
    Rezerv dediğiniz şey adı üzerinden birikim.
    Sizce geçen hafta 7,1 milyar doları 8 üzerinden satan vatandaş geri almak istese kaç ortalama ile geri alır.
    Hadi onuda geçtim. Merkez bankası rezerv biriktirmeli diyen bir kitle var. İşten anlamadıklarını varsayılım bu dolar kaç liradan alınacak kim satacak
    Hepsi bitti ise yeni soru bu ülkenin iş adamları dışarıya yatırım yaparken, bu ülkedeki yabancı sermayenin elde edeceği karın bir kısmını transfer edeceğini düşünürsek, mal ve hizmetlerde cari açık vermesek bile bu kanaldan giden parayı nasıl getireceksiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Cehennemin dibine gitsinler.Bu fetö milleti avlarken benim çok yakın bir tanıdığım bunlar modern şu bu diye bunların toplantılarına katılmış,çok etkilenmiş,zararlı bir yönleri yok falan dedi.E bunların hocaları nerde dedim.Amerikada dedi.Neden ki dedim,sustu.Bunlar bildiğin amerikan ajanları da şimdi yazamayacağım bir şekilde hemen hepinizin tahmin ettiği adamları hala her seviyede fink atıyor.Tamam muhalifiz,reis çok yanlış işler yaptı,ekonomik felaketin sorumlusu da bu akp denen siyasi oluşum,ama bu ajanlarla aynı durumda görülmek cidden insanı üzüyor.

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Onu bunu bilmem.

Kaos senaryolarını, ülke batacak masallarını bir kenara bırakalım.

Geçen hafta dolar 8 i geçtiğinde dolara yerlilerden tarihin en ağır satışı geldi mi?

Teknik analizciler bilir.

Bu seviyedeki güçlü satış eğilimine ek olarak

+ 2. yarıdaki aşıdaki dünya ve ülkemizdeki artış
    + baz etkisi ile enflasyondan görece düşüş
    +faizdeki düşüş vizyonu ile gelmiş yeni MB yönetimi
    + kur artışının fiyatlara daha fazla yapışmasını önlemek için MB nın yapacağı satış
    +seçim arifesi olan 2022 ye ÇOK KÖTÜ bir ekonomik görünüm ile girmeyeceği düşünülen hükümet

ile doların bir yıl sonra bir yere gideceğini düşünmüyorum.

En azından artışın yüzde 20 yi geçmesi çoooook zor.
    2023 de %5 enflasyon hedefleyen, ilk fırsatta faizleri düşüreceğini ima eden bir yaklaşım var, ve bu yıl USDTRY %20 yi geçemez ?..%20 az mı bu durumda ? Daha ÜFE ve artan petrol fiyatları var, yansıyacak hala TÜFE ye..Öte yandan DXY güçleniyor, 100-105 li seviyeler konuşuluyor, bütün majör ve minör pariteler dolara karşı değer kaybederken, biz ayrışıp direnecek miyiz?

1 yıl sonra ne olacağını Allah bilir...şu yazı bir atlatalım..Biden, turizm, enflasyon v.s. bir bakalım..projeksiyon bol..

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    ama bu ajanlarla aynı durumda görülmek cidden insanı üzüyor.
    Kimsenin böyle bir şey dediği ima ettiği yok Sn Hkm..ama dikkat etmek lazım paylaşım yaparken, bazı bilindik şahıslar var, oradan çıktı mevzu, boş verelim kapatalım konuyu..

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Kimsenin böyle bir şey dediği ima ettiği yok Sn Hkm..ama dikkat etmek lazım paylaşım yaparken, bazı bilindik şahıslar var, oradan çıktı mevzu, boş verelim kapatalım konuyu..
    Yok alındığımdan değil sn achiles kastım başkaydı,neyse haklısınız daha fazla yazmak anlamsız ,bence de kapatalım gitsin.

Sayfa 670/1000 İlkİlk ... 170570620660668669670671672680720770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •