Sayfa 672/1000 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 5,369 - 5,376 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. MB 3 günde bu kadar dolar çekmiş piyasadan. 1.5 milyar dolarda verdiğini yenilemedi.

Twitterda Cumhur Örnek ten alıntıdır. Kendisi paylaşıyor.

Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Sevgili dostum , tweeter da tam tersi yorum yapılıyor, kafamız karıştı.
    TL biraz bollaşacak, dolara alım getirir tarzında
    yurt içine bollaşacak yurt dışına değil
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

G.Düşük
    5,9581
    G.Yüksek
    6,3960
    Alış
    6,2588
    Satış
    6,3357
    Tavan
    -
    Taban
    -
    Son
    6,2973
    % G.Fark
    % 3,34
    AOF (Periyodik)
    -
    AOF
    -
    Önc. G.Kap.
    6,0937

böyle saçma sapan bi veri var bankaya girip bakmadım borsa ekranında bunu gösteriyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yurt içine bollaşacak yurt dışına değil
    İris cibre: MB swap limitini yuzde 20................ Tl yi yurt dışında biraz daha serbest bırakmış oluyor.

demiş...

5,4755 +0,1396 +2,62%

6. Adam meseleyi oldukca durust ve kisa bir sekilde izah ediyor.

MB yanlis adimda atsa dogru adimda atsa hep suclu... Yabancilar hep hakli hep hakli...

Bu A.Yesilada'nin derdi nedir?....
    Yuzlerce twit ve yorumunu okudum dinledim...Tek bir olumlu cumlesine dahi rastlamadim.
    Ingilizce twitlerinde yabanci yatirimcilara acik ve net sekilde Turkiyeye gelmeyin. Yatirim yapmayin diyor.

7.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku

Adam meseleyi oldukca durust ve kisa bir sekilde izah ediyor.

MB yanlis adimda atsa dogru adimda atsa hep suclu... Yabancilar hep hakli hep hakli...

Bu A.Yesilada'nin derdi nedir?....
    Yuzlerce twit ve yorumunu okudum dinledim...Tek bir olumlu cumlesine dahi rastlamadim.
    Ingilizce twitlerinde yabanci yatirimcilara acik ve net sekilde Turkiyeye gelmeyin. Yatirim yapmayin diyor.
    Dürüst adammış. Müşterilerini kandırmamış.

8.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Sevgili dostum , tweeter da tam tersi yorum yapılıyor, kafamız karıştı.
    TL biraz bollaşacak, dolara alım getirir tarzında
    Evet yurt içinde TL bollaşacak ama bu mekanizma yurt dışına giden TL'yi de kısacak.

Bu ince kurgulanmış bir şey. Yurt içinde de TL bollaşacak ama çok yüksek faiz ile bollaşacak. (%25.50 ile)

Son kertede dövize alım gelirse bu kurgulamada ancak yurt içi yatırımcıdan gelebilir.

Bu da merkez bankasını zorlamaz.

Ama ben yine de işin TL bollaştırma ayağını eleştiriyorum. Bunu yapmasa daha iyi olabilirdi. Zira bunu yaptığında sadeleşme taahhüdünü bozmuş oluyor. TL'nin sadece faiz ile değil miktarsal olarak ta sıkılaştırılması şu aşamada hayati öneme sahip.

Kafayı kurtarmak için kolu kesiyor. Ben de diyorum ki kafayı hızlı eğ kolu da feda etme. Ama yapmıyorlar. İlla ki ileriki yıllarda çolak dolaşacaklar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 672/1000 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •