Sayfa 673/1009 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    197 k para vardı vadesizde 4-5 k sını eft 10000 usd alımı yapmışım sonra 20547 k ile bono alınmış diğer para boşta duruyor
    neden hepsine alınmıyor ? yada neden bono değil de dolar almıyorlar ? izinsiz yapılan işin izahı olmaz cevap veremediler yarın bddk ya bilgilendirmeyi düşünüyorum , açıkcası tırstım
    Hem BDDK bildir.!!
    iyi bir Avukatla banka hakkında tazminat davası aç.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    197 k para vardı vadesizde 4-5 k sını eft 10000 usd alımı yapmışım sonra 20547 k ile bono alınmış diğer para boşta duruyor
    neden hepsine alınmıyor ? yada neden bono değil de dolar almıyorlar ? izinsiz yapılan işin izahı olmaz cevap veremediler yarın bddk ya bilgilendirmeyi düşünüyorum , açıkcası tırstım
    Çok ilginç bir durum.
    Para boşta kalsa onların lehine halbuki.
    Ne diye bono alıp illa faiz vermek istediler acaba?

Yargıtay: Bankanın hatalı işlemi tazminat gerektirir.!!!
    https://www.google.com/amp/s/www.hab...190657-haberi/
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4. 5-6 yıl önce İsviçre'de bir kuruma ön ödeme olarak 20bin USD cıvarı bir para göndermiştim.

Bir süre sonra o işi yapmaktan vazgeçtim ve paramın iadesini istedim.

'' Tabi hemen göndeririz, ancak: elinize geçmesi 1 ay falan sürer, zira para ABD üzerinden geleceği için incelemeye girecektir''

demişlerdi..
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    Önceden yaptığınız unuttuğunuz bir talimat yoksa dava acin BDDK yi da bilgilendirin tabi .

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Önceden yaptığınız unuttuğunuz bir talimat yoksa dava acin BDDK yi da bilgilendirin tabi .
    Açılacak davanın konusu ne olabilirki.
    Dava açanın zararı yok, tam tersine kazanç sağlamış durumda.
    Zarar olmayan bir durum maddi tazminat davasına konu olamaz.

Bilgim dışında yapılan işlemden manevi olarak yıprandım denilip manevi tazminat davası olabilsede çokta sonuç alınamaz bence.

Olsa olsa işlemlerinde dikkatli olması için idari yaptırım uygulanabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Açılacak davanın konusu ne olabilirki.
    Dava açanın zararı yok, tam tersine kazanç sağlamış durumda.
    Zarar olmayan bir durum maddi tazminat davasına konu olamaz.

Bilgim dışında yapılan işlemden manevi olarak yıprandım denilip manevi tazminat davası olabilsede çokta sonuç alınamaz bence.

Olsa olsa işlemlerinde dikkatli olması için idari yaptırım uygulanabilir.
    Zarar söz konusu değil.
    Eğer amaç üzüm yemekse, Şube yetkilileri ile görüşüp, bir daha bilgim ve onayım dışında işlem yapılmamasını talep eder konunun hassas olduğunu vurgularsınız.
    Bu görüşmeden sonra bir daha böyle bir durumla karşılaşacağınızı düşünmüyorum.
    Amaç bağcı dövmekse şikayet, dava, tazminat talebi gibi aksiyonlar alınabilir. Uğraşıp durursunuz.
    Dialog ile kolaylıkla çözüleceğini düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Zarar söz konusu değil.
    Eğer amaç üzüm yemekse, Şube yetkilileri ile görüşüp, bir daha bilgim ve onayım dışında işlem yapılmamasını talep eder konunun hassas olduğunu vurgularsınız.
    Bu görüşmeden sonra bir daha böyle bir durumla karşılaşacağınızı düşünmüyorum.
    Amaç bağcı dövmekse şikayet, dava, tazminat talebi gibi aksiyonlar alınabilir. Uğraşıp durursunuz.
    Dialog ile kolaylıkla çözüleceğini düşünüyorum.
    Yok olaya maruz kalan ben değilim, ilginç bir olay olduğu için fikir yürüten 3. kişiyim.

Sayfa 673/1009 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •