Sayfa 674/984 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon
Arama sonucu : 7866 madde; 5,385 - 5,392 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Benim aklıma bir tek şey geliyor umarım düşündüğüm gibi olur ama zayıf ihtimal veriyorum.
    Spk karar tarihine kadar fiyatı çağrı fiyatı seviyesine ve hatta daha yukarı çekerek çağrıda olabildiğince az mal gelmesini sağlamak.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben bu dediğinize çok da zayıf ihtimal vermiyorum artık.

Şimdi iyi gelen bilanço ve çağrı olacak beklentisi ile hisseyi rahatlıkla olası çağrı fiyatının üstüne atabilirler diye düşünüyorum.

Yeterince döktüler 3 4 aydır insanları zaten. Buralardan toplaya toplaya, sonra da yavaştan ky ya dağıta dağıta yukarı çekebilirler.Tahtaya da yeterince hakimlerdir zaten şuan.

Çağrı olacaksa ki bu gelen bilanço olma ihtimalini arttırdı, kasadan hisse başı para ödemektense, çağrı fiyatının üstünde bir fiyatlama bandına erişip, insanların çağrıya katılmamasını sağlamak, en mantıklı yoldur zannımca.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by SHEVCHENKO14 Yazıyı Oku
    Ben bu dediğinize çok da zayıf ihtimal vermiyorum artık.

Şimdi iyi gelen bilanço ve çağrı olacak beklentisi ile hisseyi rahatlıkla olası çağrı fiyatının üstüne atabilirler diye düşünüyorum.

Yeterince döktüler 3 4 aydır insanları zaten. Buralardan toplaya toplaya, sonra da yavaştan ky ya dağıta dağıta yukarı çekebilirler.Tahtaya da yeterince hakimlerdir zaten şuan.

Çağrı olacaksa ki bu gelen bilanço olma ihtimalini arttırdı, kasadan hisse başı para ödemektense, çağrı fiyatının üstünde bir fiyatlama bandına erişip, insanların çağrıya katılmamasını sağlamak, en mantıklı yoldur zannımca.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu senaryo kulağa o kadar hoş geliyor ki insanın inanası gelmiyor. Bir de zaman çok kısa bu kadar kısa zamanda göstere göstere yukarı nasil çekecekler. Endeksin durumu da malum.

Her ne kadar tek seferlik kar olsa da bu karla fk oranı cok cazip hale gelecek.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Uzun zamandir bu ve dgzte hissesindeyim. Bazen yazardim, artik yazmayi da birakmistim. Ilk once bilanco cok iyi. Ama su an doviz kurundaki buyuk artis ne yazik ki bizim icin olumsuz oldu. Sanirsam demiroren, hisse basina tl olarak 1.4 tl verdi. Su an 2.3 tl oldu, bu kurla. Umarim yedirirler, ama kimse bize bunu yedirmez. Yedirdi desek, 282 milyon tl cikacak demirorenin kasasindan. Buna yanasacagini sanmiyorum. Gelecegi o kadar iyi olan bir sirket degil. Durust olalim, hangimiz bu hisseyi cagrida vermem diyebiliyor. Ki ben dgzte de bunu diyebiliyorum mesela. Bana hisse basina 1.75 tl teklif etse hemen kabul ederim. Hisseyi cagri fiyatinin ustune cikarma hayallerinizi suya gomebilirsiniz. Millet enayi mi, buradan bile almaya cekinirken, o fiyattan bu piyasada bu sirketi alsin. Her sey gonlumuzce olsun, umarim dolari tekrar indirirler 5 tl ye ve ordan cagriya gireriz. Pazartesi guzel acacagini dusunuyorum bu arada, 1.4 tl yi goruruz sanirsam hemen. Sonrasini bilemem.

4.  Alıntı Originally Posted by usual Yazıyı Oku
    Uzun zamandir bu ve dgzte hissesindeyim. Bazen yazardim, artik yazmayi da birakmistim. Ilk once bilanco cok iyi. Ama su an doviz kurundaki buyuk artis ne yazik ki bizim icin olumsuz oldu. Sanirsam demiroren, hisse basina tl olarak 1.4 tl verdi. Su an 2.3 tl oldu, bu kurla. Umarim yedirirler, ama kimse bize bunu yedirmez. Yedirdi desek, 282 milyon tl cikacak demirorenin kasasindan. Buna yanasacagini sanmiyorum. Gelecegi o kadar iyi olan bir sirket degil. Durust olalim, hangimiz bu hisseyi cagrida vermem diyebiliyor. Ki ben dgzte de bunu diyebiliyorum mesela. Bana hisse basina 1.75 tl teklif etse hemen kabul ederim. Hisseyi cagri fiyatinin ustune cikarma hayallerinizi suya gomebilirsiniz. Millet enayi mi, buradan bile almaya cekinirken, o fiyattan bu piyasada bu sirketi alsin. Her sey gonlumuzce olsun, umarim dolari tekrar indirirler 5 tl ye ve ordan cagriya gireriz. Pazartesi guzel acacagini dusunuyorum bu arada, 1.4 tl yi goruruz sanirsam hemen. Sonrasini bilemem.
    Sayın usual;

Önce Demirören sandığınız gibi hisse başına tl olarak 1.4 değil 1.61 TL ödedi.

Sizin mantığınızdan yola çıkarsak, Migros'un batık aldığı KIPA 1.10-1.20'lerdeyken size o günlerde biri çıkıp çağrı olacak, çağrıyı anlamsız hale getirmek için borsada kimseye kolay kolay para yedirmeyen Anadolu grubu KİPA'yı 1.22'lerden 22 Şubat 2018'de 4.88 TL'lere çıkaracak deseydık acaba nasıl bir yorum yapardınız çok merak ediyorum. Olmazların oldurulduğu, oraya düşmez denilenlerin düşürüldüğü, yok canım o fiyatı görmezlerin gördürüldüğü bir ortamda cinlikte Tüpçüyü susuz bırakan Anadolu grubu acaba nasıl oldu da batık KIPA'yı 4.88 TL'lere çıkardı? O zamanlar denilen de şuydu, hadi canım herkes salak, bir siz akıllısınız! Kipa'nın hikayesi de böyle başlamıştı, mesnetsiz bir çağrı muafiyeti talebi (aslında mantığı vardı, batık denilebilirdi, batıksa o zaman sen niye bu şirketi satın aldın?) ardından reddedilince çağrının 2 katına çıkarıp çağrıyı anlamsız hale getirdiler KİPA'da, çağrı bitti 12 temmuzda 1.81'lere indi. Allah'tan 2. çağrı açıklandı da 2.40'ların üzerine geldi KİPA.

O zaman size şu soruyu soralım;

1. SPK Tebliği çok açık, bu çağrı minimum 1.61 TL. Çağrının başlayacağının günün öncesi dolar kuruna göre, fiyat 1.61'den yüksekse yüksek olan çağrı fiyatı olacak. O zaman soruyorum, Türkiye'de hukuk yoktur dediğiniz için mi Çağrı olmayacağını düşünüyorsunuz?

2. Demirören zaten Hurriyet'ten 41.7 Milyon doları borç olarak almış, yani bugünkü kurla 267 Milyon TL yapıyor. Yani Hürriyet'in çağrı parası zaten Hürriyet'ten çoktan çekildi. Üstelik HURGZ'de aşırı baskıyla zaten önemli miktarda mal el değiştirdi. Dün birkaç kademeden 4 milyon mal satan Vakıf, istese 2.5 milyon lotla tahtayı tavan yapabilirdi. O zaman soru şu, tüpçü salak mı, Kipa örneğinde olduğu gibi çağrıyı anlamsız hale niye getirmesin?

3. Hürgz'de bilanço detaylarını verdim, Hurgz şu anda 275 milyonun üzerinde sadece kur farkından 75 milyon daha kar yazmışken hisseyi toplayıp çıkartacak olan enayi olan KY değil ki, menfaati gereği yükseltmesi ve bu ülkeden kanun işleyecekse Demirören. O zaman siz neye dayandırarak bu çağrı olmaz diyorsunuz?

4. DGZTE ile HURGZ kıyasına bakalım, DGZTE PD/DD oranı 1.35, HURGZ PD/DD oranı 1.24 yani Döviz pozisyonun avantajını bir kenara bıraklım, HURGZ bilanço ve döviz avantajına rağmen, DGZTE'den %13 daha ucuzken neden DGZTE'den çağrıda vermem diyorsunuz ki? Bundaki dayanağınız nedir?

Eğer bu sorulara mantıklı cevabınız yoksa, iyiniyetinizi bilgiyle desteklememiş ve olası çağrı olduğunda da verecek cevabınız olmadığı gibi alacak vebaliniz olur.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

5. Demirören in parası yok nasıl karşılayacak vs tarzı boş lakırdılar yazmayın. Yüzde 77 si zaten adamlarda. Geri kalan 23 için çağrı yapacak. İstediği rakama getirebilir fiyatı ipler elinde.

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

6. Parası olmayan Demirören , bu ara nasıl oluyor da 15 milyon dolara Doğuş un sattığı uçağı alıyor ? Birde şunu unutmayalım , SPK nın olumsuz cevabına rağmen , çağrı gelmez ise kanun ve tebliğe göre şirketin oy hakları DONUYOR. Ayrıca kanuna göre , bahse konu payların tutarına kadar para cezası verilir . Diyor . Kanun : 6362 , madde ;103 , bend ;3

7.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Demirören in parası yok nasıl karşılayacak vs tarzı boş lakırdılar yazmayın. Yüzde 77 si zaten adamlarda. Geri kalan 23 için çağrı yapacak. İstediği rakama getirebilir fiyatı ipler elinde.

E5303 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dgzte ve hurgz devirler 16 mayıs oldu kabaca 90 gün oluyor...hurgz muafiyet talebi var bekliyor anladık ama dgzte sadece çagrı bilgi formuna onay verilecek 1 ayda biterdi iyi niyet var olsaydı

1-dgzte çagrı bedeli 10 milyon dolar ama hala başlamadı neden se ??

2-Hurgz için 46 milyon dolar gerekli herkes çagrıya katılması durumda

ama mevcut kurlar dan çagrı olacagını düşünmüyorum orta yol çıkacak sonu idari mahkeme olacak

https://www.dha.com.tr/amp/yurt/demi...mpression=true

gelmişken spk ugramıştır

Alıntı Originally Posted by STRATEJİ Yazıyı Oku
    Sayın usual;

Önce Demirören sandığınız gibi hisse başına tl olarak 1.4 değil 1.61 TL ödedi.

Sizin mantığınızdan yola çıkarsak, Migros'un batık aldığı KIPA 1.10-1.20'lerdeyken size o günlerde biri çıkıp çağrı olacak, çağrıyı anlamsız hale getirmek için borsada kimseye kolay kolay para yedirmeyen Anadolu grubu KİPA'yı 1.22'lerden 22 Şubat 2018'de 4.88 TL'lere çıkaracak deseydık acaba nasıl bir yorum yapardınız çok merak ediyorum. Olmazların oldurulduğu, oraya düşmez denilenlerin düşürüldüğü, yok canım o fiyatı görmezlerin gördürüldüğü bir ortamda cinlikte Tüpçüyü susuz bırakan Anadolu grubu acaba nasıl oldu da batık KIPA'yı 4.88 TL'lere çıkardı? O zamanlar denilen de şuydu, hadi canım herkes salak, bir siz akıllısınız! Kipa'nın hikayesi de böyle başlamıştı, mesnetsiz bir çağrı muafiyeti talebi (aslında mantığı vardı, batık denilebilirdi, batıksa o zaman sen niye bu şirketi satın aldın?) ardından reddedilince çağrının 2 katına çıkarıp çağrıyı anlamsız hale getirdiler KİPA'da, çağrı bitti 12 temmuzda 1.81'lere indi. Allah'tan 2. çağrı açıklandı da 2.40'ların üzerine geldi KİPA.

O zaman size şu soruyu soralım;

1. SPK Tebliği çok açık, bu çağrı minimum 1.61 TL. Çağrının başlayacağının günün öncesi dolar kuruna göre, fiyat 1.61'den yüksekse yüksek olan çağrı fiyatı olacak. O zaman soruyorum, Türkiye'de hukuk yoktur dediğiniz için mi Çağrı olmayacağını düşünüyorsunuz?

2. Demirören zaten Hurriyet'ten 41.7 Milyon doları borç olarak almış, yani bugünkü kurla 267 Milyon TL yapıyor. Yani Hürriyet'in çağrı parası zaten Hürriyet'ten çoktan çekildi. Üstelik HURGZ'de aşırı baskıyla zaten önemli miktarda mal el değiştirdi. Dün birkaç kademeden 4 milyon mal satan Vakıf, istese 2.5 milyon lotla tahtayı tavan yapabilirdi. O zaman soru şu, tüpçü salak mı, Kipa örneğinde olduğu gibi çağrıyı anlamsız hale niye getirmesin?

3. Hürgz'de bilanço detaylarını verdim, Hurgz şu anda 275 milyonun üzerinde sadece kur farkından 75 milyon daha kar yazmışken hisseyi toplayıp çıkartacak olan enayi olan KY değil ki, menfaati gereği yükseltmesi ve bu ülkeden kanun işleyecekse Demirören. O zaman siz neye dayandırarak bu çağrı olmaz diyorsunuz?

4. DGZTE ile HURGZ kıyasına bakalım, DGZTE PD/DD oranı 1.35, HURGZ PD/DD oranı 1.24 yani Döviz pozisyonun avantajını bir kenara bıraklım, HURGZ bilanço ve döviz avantajına rağmen, DGZTE'den %13 daha ucuzken neden DGZTE'den çağrıda vermem diyorsunuz ki? Bundaki dayanağınız nedir?

Eğer bu sorulara mantıklı cevabınız yoksa, iyiniyetinizi bilgiyle desteklememiş ve olası çağrı olduğunda da verecek cevabınız olmadığı gibi alacak vebaliniz olur.
    Sayın STRATEJI çok mantıklı ve yerinde sorular sorarak duygularıma tercüman oldunuz...Teşekkürler katkılarınız için...Zira bu karışık ortamda aklı başında yorum ve değerlendirmelere daha fazla ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum...

Sayfa 674/984 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •