Sayfa 675/984 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon
Arama sonucu : 7866 madde; 5,393 - 5,400 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. Birinci keske dediginiz gibi olsa. Elimdeki hisseleri 2.3 tl den versem, bir kurban fazla keser dagitirim etrafimdaki fakirlere.
    Ilk soru dgzte ile ilgiliydi. Dgzte cok iyi temettu hissesi, bu yuzden uzun donem dusunebilecegim bir hisse. Dolar pozisyonu da cok iyi.
    Cagri fiyatina gelince, bizim hesabimiza gore 1.61 tl en az cagri fiyati olmali. Ama demiroren oyle dusun muyor? Dgzte icin verdigi cagri fiyatina bakin isterseniz, hangi kuru baz almislar. Boyle dayanagi olmayan cagri teklifi neredeyse 3 ay olacak ama halen reddedilmedi.
    Kipaya gelince oradaki cagri fiyatina itirazlar vardi, yanlis degerlendirme yapildi diye. Daha yuksekten cagri olacak diye pazarlandi insanlara. Bizde boyle bir durum yok. Tek belirsizlik kurun durumu, ama aslinda bu da spk da cok net. Ya 1.61 tl ya da guncel kur ve 0.36 carpani ile. Spk nin bu olagandisi doviz artislari yuzunden, bazi olagandisi kararlar alinabilecegini dusunuyorum. Bu yuzden ben 5 lere gelmesini o kadar cok istiyorum ki, bu kozu ellerinden almak icin. Ayni gemideyiz, keske her sey bizim istedigimiz gibi olsa. Ama en son buralarda yazarken lanet okuyordum birilerine. O gunden beri de yazmadim.

2. Hissedaşlar güzel münazara olmuş.. Burda kaygılarımızı en derinden ifade etmeye çalıştık. Karşımızdakinin hamlelerini bilmek her zaman faydalı. Yalnız kanunen 2 seçeneği yok bu Demirören grubunun ve SPK nın. Tek seçeneği var. 0.36153ü kur üzerinden vermek. Helikopter almasın yada alsın bizim paramızı versin, SPK kanunsuz iş yaparsa kanuna gidilir. Kanımca bu iş mahkemede bitecek gibi görünüyor..

3. Açıkçası 1.63lere bir bariyer koymuşlar, üstüne çıkarmıyorlar. Ama bu tahtada herşey 2 günde olur, onuda söyleyeyim.

Sayın Usual;Halen reddedilmemesi reddedilmeyeceği anlamına gelmez.Dgzte de Mart ayının USD kurunu talep etti tüpçü...o kadar saçma ve anlamsız ki, red gelmesi kaçınılmaz... (o zaman herkes kafasına göre istediği yılın USD kurunu belirler -örneğin 2009 kurunu istiyorum da diyebilir bunun sonu yok-bu tür durumlarda ve tebliğ anlamsız hale gelir) Hukuk sana bana göre değişmez.Hurgz de muafiyet artık mümkün değil son bilançoyla...USD kurunun çok yükselmesi Demirören grubunun meselesi minareyi çalan kılıfını hazırlayacak...Ki hazırlamış da...Gerisi lafı güzaf...Her şey sabır ve zaman meselesi.Dik duran ve bekleyen nasibini alcak diye düşünüyorum...

5. Burada saçma sapan varsayımlarla yeni bir zemin oluşturuluyor sanki. Neymiş kur çok yüksek burdan yedirmezlermiş hangi kanunda yönetmelikte böyle bir madde var dayanağınız nedir? Birinden dolar olarak borç alacaksınız öderken dolar çok yükseldi ben kaç tl aldıysam okadar öderim diyeceksiniz. Sizin mantığınız bunu gösteriyor.

6. Isin kilifina gelince hazirlanmasi turkiyede kolay. Ben muafiyet gelecegine hic bir zaman inanmadim. Benim cekincem cagri fiyatinda. Ama size bir yontem soyleyeyim. Demiroren hurgz i satisa cikardi ve birine satti diyelim. Bu bir cebinden cikardi, diger cebine koydu olsun. Bu durumda surec yeniden basliyor. Ve varsayalim satis fiyatini bu sefer tl uzerinden 1.61tl den satti diyelim. Su anki durumda, bu da mumkun. Boyle bir durumda ne olur sizce? Yani demek istedigim is kilifa gelince, o kadar fazla yontem var ki? Benim boyle satislarda tek gucencem patronun tutumudur normalde. Demiroren bu zamana kadar savas istedigini fazlasiyla gosterdi. Isi yokusa surmek istedigini. Kimseye sat demem, hatta satmayin diyebilirim. Ama yukaridaki arkadasinda dedigi gibi, her seyi en ince ayrintisina kadar incelemek durumundayiz. Ne yazik ki bulundugumuz ulke ve konjektur bunu gerektiriyor.

7. Isterse başkasına satsın şirketi, bizim haklarımız bakidir Demirören üzerinde. Bazı şeyleri iyi düşünüp yazmak lazım. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

8.  Alıntı Originally Posted by ERHAN11 Yazıyı Oku
    Parası olmayan Demirören , bu ara nasıl oluyor da 15 milyon dolara Doğuş un sattığı uçağı alıyor ? Birde şunu unutmayalım , SPK nın olumsuz cevabına rağmen , çağrı gelmez ise kanun ve tebliğe göre şirketin oy hakları DONUYOR. Ayrıca kanuna göre , bahse konu payların tutarına kadar para cezası verilir . Diyor . Kanun : 6362 , madde ;103 , bend ;3
    Aynen uçağı satsın çağrıyı yapsın.

Sayfa 675/984 İlkİlk ... 175575625665673674675676677685725775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •