Sayfa 677/1004 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 5,409 - 5,416 arası.

Konu: Viop LV

1. Nebati'yi arar oldum, o da benzer şeyleri yapıyordu üstelik faizi artırmadan.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Cübbeli TV'de konuşuyordu

"Baktım herif kedini tarif ediyor, desteğimi çektim"

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Sindoma abi kayıp kaç gündür yok, ortaya karışık pas atıyorum belki ziyaretçi olarak okursa dayanamaz iki lafın belini kırarız deye yine yok.
    Sağlığı sıhhati yerindedir umarım
    8700 mü 8200 mü bir rakam verdi o zamana kadar dinlenecekti.

4. KAP: THYAO [ ] TÜRK HAVA YOLLARI A.O. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1260415

İlgi: 01.03.2024 tarihli Özel Durum Açıklamamız
    Türk Hava Yolları A.O. ile Hava-İş Sendikası arasında 1 Ocak 2024 ile 31 Aralık 2025 tarihleri arasındaki 2 yıllık dönemi kapsayan 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalanmıştır.
    İmzalanan 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde 2024 yılının birinci altı ayı için %64, ikinci altı ayı için Tüketici Fiyatları Türkiye Geneli Haziran 2024 indeks sayısının Aralık 2023 indeks sayısına göre hesaplanan değişim oranına ilave olarak değişim oranının %10'u kadar, 2025 yılının ilk altı ayı ve ikinci altı ayı için ilgili dönemlerin indeks sayıları üzerine sırasıyla hesaplanan değişim oranının %10'u kadar ilave edilerek ücret artışı yapılması hususunda mutabakata varılmıştır.
    01.03.2024 tarihli Özel Durum Açıklamamızda belirtildiği üzere 01.01.2024 tarihine kadar olan geriye dönük ücret farklarının belirlenmesinde, Şubat ayından geçerli olmak üzere uygulanan %50'lik zam oranı dikkate alınarak mahsup işlemi yapılacaktır.

5. 2024 asgari ücret ara zam olacak mı?
    Merkez Bankası'nın 2024'ün ilk Enflasyon Raporu'nda asgari ücrete ara zam yapılmayacağı işaret edilmiş, raporda, "asgari ücretin 2024 yılında bir kez güncelleneceği" vurgulanmıştı.3 Mar 2024

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,802
     Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Şu an almak mantıklı bence...Ama mal el değiştiriyor görünüyor.....Onun baskısı var..

Ben alıyorum.....
    Teknik olarak da kanal dibinde...Ons a yarın Fed ile vurmazlarsa 23.8-24 lira bence iyi fiyat....Kuyumcudan Gram alacağıma Altıns1 alırım. Kg da bayağa fark ediyor...
    Oradaki risk unsuru vergi olayı...Şimdilik yok ama KASIM AYINDA KANUN çıktı isterlerse %40 a kadar bu tür varlıklarda vergi olabilirmiş.

Bu dedikodu ne kadar mantıklı bilmiyorum ama çok duyuyorum..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

7. Sermaye sıkıntısı çeken ülkede böyle likit varliklara vergi çıkartacak kadar gerzek bir yonetim olacağını zannetmem. Bordrolular hazırlansın bir de buzdolabı, çamaşır makinesi gibi yirmi sene öncesinsinde hayatımızda olmayan "lüks tüketim" şeylerine iki üç ayda bir yüzde 2 falan ÖTV güncellemesi olur herhalde.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Oradaki risk unsuru vergi olayı...Şimdilik yok ama KASIM AYINDA KANUN çıktı isterlerse %40 a kadar bu tür varlıklarda vergi olabilirmiş.

Bu dedikodu ne kadar mantıklı bilmiyorum ama çok duyuyorum..
    Evet onu duydum ama fiziki talep yerine Altıns1 e yönlendirme ekonomi yönetiminin işine gelecektir. Sonuçta Altıns1 alanın bunu fizikiye çevirme hakkı olsa da bunu pek yapan olmaz..Açıkcası karşılığı kadar altın stoklanıyor mu ondan bile emin değilim...
    Bence fiyatı şişik olduğu için insanlar uzak duruyordu. Tüm sosyal medyada bu konuşuldu...Piyasa yapıcı da bu köpüğü almış olabilir. Talep olması açısından.
    En azından ben böyle yorumluyorum...

Sayfa 677/1004 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •