Sayfa 682/1003 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    HDH'yi izliyorum bir süredir.
    6 kişi için müthiş bir fon yapmışlar.Ne yapıp ediyorlarda o getiriyi sağlıyorlar aklım almıyor.
    Ama tebrik ediyorum kendilerini.
    Şeyhim şu şemsiyeli dedeyi bi göndersene ferda hanıma, belki bi iş çıkarır.

2.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Şeyhim şu şemsiyeli dedeyi bi göndersene ferda hanıma, belki bi iş çıkarır.
    Sayın regal1 geyiği ait olduğu sayfada yapın lütfen burayı meşgul etmeyin.

3.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Ben mi anlamadım yoksa tabloda bir yanlışlık mı var. Mesela AFT nin belirttiğiniz tarihler arasındaki 6 aylık getirisi TEFAS da % 53,39 olarak görünüyor.
    Tablo Twitter dan alınma, tarih aralığı 11 aralik 21 Ocak olacak

4.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Garip bir dönemdeyiz. Döviz hariç yatırım araçlarının neredeyse hepsi tepelerde. Türk borsasına da girsek Abd borsasına da girsek aynı. İşler bir şekilde ters gidip hava tersine dönerse kısa zamanda % 50 ye kadar kayıp yaşanabilir. Yani risk çok büyük. Kazanma şansımız ise bu oranda ve bu kadar yüksek değil.

Bu durumdan dolayı ne yapacağımızı bilemiyoruz. Hem döviz kuru hem kendi getirisi olan fonları almakta çare olamayabilir. Çünkü kazanmak için abd borsasının veya dövizin yükselmesi gerekirken tam tersi ikisi de düşer mi. İşte böyle kafamda deli sorular.
    Aynı şekilde ben de bu piyasa şartlarında kararsız kaldım, elimdeki fonlara bakıyorum az miktarda hisse yoğunlardan var, ama çok miktarda değişkenlerden, katılım fonları, fon sepetleri bulunuyor tabi bunların çoğunun içinde yerli veya yabancı hisse var, borsalarda bir düşüş dalgası gelirse diye temkinli olup içinde hisse olanları azaltmalı mı diye düşünmeye başladım.

5. Bu açıklamayı Ata portföy genel müdürü Mehmet GERZ yaptı.

Aslında adam haklı .

Mesela nitelikli yatırımcı olma şartlarından birisi spk lisansı sahibi olmak. Aracı kurumunuzu arayıp benim spk lisansım var beyan ediyorum ve beni nitelikli yatırımcı olarak kaydetmenizi istiyorum denildiğide aracı kurumun: yolla bakim lisansın fotokopisini diyeceğini sanmıyorum.

6. mesela buyrun nitelikli yatırımcı beyan formu :

https://www.osmanlimenkul.com.tr/Upl...0%C3%96ST).pdf

7.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    Bu açıklamayı Ata portföy genel müdürü Mehmet GERZ yaptı.

Aslında adam haklı .

Mesela nitelikli yatırımcı olma şartlarından birisi spk lisansı sahibi olmak. Aracı kurumunuzu arayıp benim spk lisansım var beyan ediyorum ve beni nitelikli yatırımcı olarak kaydetmenizi istiyorum denildiğide aracı kurumun: yolla bakim lisansın fotokopisini diyeceğini sanmıyorum.
     Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Garip bir dönemdeyiz. Döviz hariç yatırım araçlarının neredeyse hepsi tepelerde. Türk borsasına da girsek Abd borsasına da girsek aynı. İşler bir şekilde ters gidip hava tersine dönerse kısa zamanda % 50 ye kadar kayıp yaşanabilir. Yani risk çok büyük. Kazanma şansımız ise bu oranda ve bu kadar yüksek değil.

Bu durumdan dolayı ne yapacağımızı bilemiyoruz. Hem döviz kuru hem kendi getirisi olan fonları almakta çare olamayabilir. Çünkü kazanmak için abd borsasının veya dövizin yükselmesi gerekirken tam tersi ikisi de düşer mi. İşte böyle kafamda deli sorular.
    bunu bende çok düşünüyorum.

Müzik bittiğinde herkesin oturacak bir sandalyesi olmayacağı muhtemel, ama şu sorunun da cevabını bulamıyorum.

Reel ekonomilerde olası bir sendeleme olursa düşecek olan değerler az çok belli iken, yükselecek olan değer ne olacak ?

8.  Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    Bu açıklamayı Ata portföy genel müdürü Mehmet GERZ yaptı.

Aslında adam haklı .

Aracı kurum demez ama , spk lisansı olmadan spk lisansım var demek ya da nitelikli yatırımcı koşullarına haiz olmadan, nitelikli yatırımcıyım beyanında, taahhüdünde bulunmak hukuken suç.
    Gerçeğe aykırı beyan, kamu otoritesini yanıltıcı eylemde bulunmanın yaptırımı var.
    Bu işler o kadar ilginçtir ki, nasılsa bir şey olmuyor, herkes yapıyor diye yaparlar, düzenleyicinin rutin bir periyotta, getirin nitelikli yatırımcı listesini kontrol edeyim diyesi tutar birden hepsini.
    Ben yapmazdım şahsen.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 682/1003 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •