Sayfa 683/1005 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: Viop LI

1. klasik pazartesi artı gap ne oldu?

paragöz gelip inanılmaz derdi...

pala parayı toplama peşinde herhalde...

cuma vade sonu 1 hafta erkeninden...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,674
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    2006-2016 arası fed'in faizleri düşürüp sonra da çok uzun süre sıfırda tuttuğu yıllar... tüm dünyaya bedava para pompalandı, yerel paralar aşırı değerlendi... dışarda faiz sıfırken burda enflasyonun hafif üzerinde %10 bile olsa içeri fon akışına yetiyordu... şimdi durum çok farklı, ne dışarda faizler sıfır ne de içerde "gerçek enflasyon" öyle MB bankasının faiz artışıyla pozitif bölgeye geçilebilecek durumda...

kerameti kendimizde ararken o periyotta dünyada neler olmuş ona da bakmak lazım yani...
    o yıllar fed in parasal genişleme dönemiydi elbette şartlar aynı değil o yazıda kastedilen bence ''faiz sebep enflasyon sonuç '' inadının yanlışını vurguluyor .adam önce faizi yükseltip şartlar oluşunca kademeli indirmiş .zaten Şimşekten beklenen buna benzer politikalar değil mi ? enflasyonu düşürmekse amaç faizi artırıp talebi kısıp ekonomiyi soğutmaktan geçiyorsa eğer dozunu zamanlamasını ayarlamak artık Şimşeğin marifetine kalmış

arkadaşın biride dolar düşmüş bunun neresi doğru diyor

3. Abdulkadir Selvi: "Perşembe günü ciddi oranda bir faiz artışı olacak."

4. kimsecikler yok bugün burada nasıl yorumlamak lazım
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

5.  Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    kimsecikler yok bugün burada nasıl yorumlamak lazım
    Çünkü BOFA bankaları ağır bombardımanla satış yönünde tuttuğundan olabilir mi ?

5400 psikolojik desteği

6.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Abdulkadir Selvi: "Perşembe günü ciddi oranda bir faiz artışı olacak."
    https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar...ak-mi-42286302

RASYONEL ZEMİNE DÖNÜŞ BAŞLADI

Bu süreç başladı zaten. Dolardaki yükseliş piyasa kuralları çerçevesinde seyrediyor. Ekonomide rasyonel zemine dönüş başladı. Önümüzdeki hafta yeni ekonomi yönetiminin test edilecek bir faiz kararı var. Perşembe günü Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu toplanacak. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkal ilk kez Para Politikası Kurulu toplantısına başkanlık edecek. Piyasalarda uçuk kaçık şeyler konuşuluyor. Kimi bir anda faizleri yüzde 8 seviyesinden yüzde 20’lere çıkarıyor, kimi 25’leri konuşuyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. Yeni yönetimin inandırıcılığını yok etmek için yapılan bir manipülasyon.

ARTIŞ BEKLENİYOR

Perşembe günü faiz artırımı bekliyorum. Ayrıca hem bu ay hem de önümüzdeki ay ciddi bir faiz artırımı yapılması gerektiğine inanıyorum. Ama bir anda yüzde 20’leri, yüzde 25’leri öngörmüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. ekgyo gitmezse endekste gitmez bence
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

8.  Alıntı Originally Posted by bahriyeli Yazıyı Oku
    arkadaşın biride dolar düşmüş bunun neresi doğru diyor
    hee dedim gene diyorum doların 1.17 ye indirilmesinin neresi doğru?

Hatta hızımı alamadım gene diyom o günlerde doların 1.17 ye indirilmesi buz gibi yanlış idi.

Ayfon kuyrukları oluştu.
    Vosvos arabalar sırayla bayilerde aylarca kuyruk bekleye bekleye satılmaya başlandı.

Biri de çıkıp demedi ki kardeş biz bu ayfonları auidileri fosfosları alıyoz biniyoz da bunun karşılığında bu adamlara ne satıyoz?

Sayfa 683/1005 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •