Onemli Gunler Banner
Sayfa 686/993 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 7941 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-1

1. asıl simdi cesareti olan hisse yatırımı yapar
    acıga satış kalkıyor yıldız pazarda tabanlarda %20 ye cikti
    bi çaksınlarda %20 neye ugradigini şaşırsın ky

https://hizliresim.com/taCHMH

Hatta portföyde altın her zaman olsun bencede ben altına çok karşı biri değilim sonuçta türkiye buradı ve bende de %15 oranda var

3. Türk borsasından mı bahsediyorsun yoksa ABD borsasından mı? Türk borsasından bahsediyorsanız, matematik bilginizi ilerletmeniz gerekiyor. Ben oturdum çalıştım, inceledim ona göre yazıyorum. Ezber değil.

Yani senin hem altını hem eurobondu hem TL Faizi hepsini yenmen gerekiyor borsadan kazandım diyebilmen için. Otur çalış hesapla ondan sonra yaz buraya.

Tamam Altını karıştırmayayım. Daha basite indirgeyelim.

Misal çok basit; borsacıların alt kıstası şu olmalı; IPV %50 + TDG %50 fonlarının getirisinden daha fazla getiri elde edebiliyor musunuz? Evet diyorsanız kardasınız, Hayır diyorsanız zarardasınız! Bu kadar basit.

Oturun kendinizi imtihan edin, rakamlarla yazın buraya. Er meydanı. Son 3-5 senelik rakamlara göre hesap yapın.

Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    Bunu hesaplamak zor değilde zaten istatikler var hesaplamışlar en yüksek getiri hisse senedinde sonra altında temettü diye biley var altın bilezik temettü vermez mesela , o temettü ile tekrar hisse aldığını düşün bunlarla ilgili çok çalışma var jesin bilgi hisse senedi birinci sırada uzun yatırımda

4.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Gidilir valla
    Eyt ciksa bende gidicem deniz kenarina
    EYT çıkarsa ekim 2023 emeklilik üstat..
    O zamana kadar keseyi doldurabilecek miyiz bakalım

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Türk borsasından mı bahsediyorsun yoksa ABD borsasından mı? Türk borsasından bahsediyorsanız, matematik bilginizi ilerletmeniz gerekiyor. Ben oturdum çalıştım, inceledim ona göre yazıyorum. Ezber değil.

Yani senin hem altını hem eurobondu hem TL Faizi hepsini yenmen gerekiyor borsadan kazandım diyebilmen için. Otur çalış hesapla ondan sonra yaz buraya.

Misal çok basit; borsacıların alt kıstası şu olmalı; IPV %50 + TDG %50 fonlarının getirisinden daha fazla getiri elde edebiliyor musunuz? Evet diyorsanız kardasınız, Hayır diyorsanız zarardasınız! Bu kadar basit.

Oturun kendinizi imtihan edin, rakamlarla yazın buraya. Er meydanı. Son 3-5 senelik rakamlara göre hesap yapın.
    İsmen hekts otkar asels froto gibi hisseleri kıyaslayın saydığın fonla diğerleriyle hengisi yenmiş bakalım

6.  Alıntı Originally Posted by onur1064 Yazıyı Oku
    asıl simdi cesareti olan hisse yatırımı yapar
    acıga satış kalkıyor yıldız pazarda tabanlarda %20 ye cikti
    bi çaksınlarda %20 neye ugradigini şaşırsın ky

https://hizliresim.com/taCHMH
    üstat aman çakılması ky.
    onlar küstü mü bir daha gelmez yabancının eline bakarız.
    ky deyince paradan değil finansal okur yazarlıktan bahsediyorum tabi.
    bizim ky lerin çoğu bilgisiz duyuma göre alış satış yapıyor, aslında temeli hikatesi olacak ya da em kötü hacmi olan hisselere girmeleri lazım, hiç bilmiyorlarsa fon alıp beklemeleri lazım.
    Ama çoğunluğu kısa yoldan köşeyi dönme peşinde maalesef..

7. aft ve yay dolar artışının etkisiyle az eksi yazmış.
    dolara duacı olduk

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Türk borsasından mı bahsediyorsun yoksa ABD borsasından mı? Türk borsasından bahsediyorsanız, matematik bilginizi ilerletmeniz gerekiyor. Ben oturdum çalıştım, inceledim ona göre yazıyorum. Ezber değil.

Evet katılıyorum. Bende biraz daha kolaylaştırmak istiyorum hesaplamayı.
    evet,
    eurobond yıllık %30 kazanıyor.
    Bu %30 kazanabilmek içinde bondlar arasında birinden birine geçerken şanslı olmak gerekiyor. arkadaşın verdiği IPV ve TDG den gidersek. 1000 tl nizin aylık, en az 25 TL kazanması gerekir borsadan.
    Altının hesabına aklım ermez. Altın herkese şu cümleyi kuruyor.
    "ŞŞŞŞŞŞT AKILLI OL AKLINI ALIRIM." Bende aklını aldıranlardan biriyim.
    Borsadan hisse senedinden hiç para kaybetmeden para kazanan biri olmama rağmen son bir yıldaki kazancım %11 lerde geziyor. 2007 de,aynı sistemle yıllık %130 kazandığımı biliyorum. hani tayyibin kriz teğet geçecek dediği zaman ve bu kazancımı İSTCTR ve GARAN dan yapmıştım. ve o yıldan beri kazancım her yıl düşerek bu yüzdeye geldi.

Sayfa 686/993 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •