Sayfa 69/540 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 4314 madde; 545 - 552 arası.

Konu: ULUSE - Ulusoy Elektrik

1. Tesekkurler sn kaptanoglu, sizin gibi ayagi yere basan ve gercegi analiz edebilen kisilerin bu foruma katkida bulunmalarini dilerim.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,664
    yaklaşık 2 senedir bu hisedeyim ,5.XX dan beri ,herşey için teşekkürler ULUSE kalan arkadaşlara HAYIRLI BOL KAZANÇLAR ,UMARIM HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLUR

3. [QUOTE=enigma;362614]Bu trafolari çoğu yerde görmeye başladım... eskiler elimsan marka yeniler ULUSE[/QUOTE

Bugün bende bayağı kafa yorum trafo işine sn.enigma.
    Enimsan en son bizim de katıldığımız Dubai deki metal clad hücre ayırıcı işini de aldı galiba. Dubai de çok etkinler.2022 de yapılacak Dünya kupası maçlarının oynanacağı stadların orta gerilim malzemeleri işlerini almışlar.

http://www.elimsan.com/haberler/

İç pazardaki en önemli yerli( %94 Suudi ortaklığı var) rakibimiz.

Fakat iç pazarda % 50 pay ile Ulusoy Elektrik pazar lideri.

2016 da Ulusoy elektrik Yavuz Sultan Selim köprüsü,Avrasya Tüneli, 3. hava alanına orta gerilim malzemeleri satmış.

Elimsan ise Osmangazi köprüsüne orta gerilim malzemeleri satmış.

Buna karşın önemli bir oyuncu olan Elko pazardan çekilmiş.Yaklaşık % 20 pazar payı vardı. (İki rakibimiz piyasadan çekildi demişlerdi, birini biliyoruz) Diğerinin kim olduğunu bilen varsa paylaşırsa çok makbule geçer.

2017/6 dönemi için Kosova ya yapılan satışlar, Finlandiya ya yapılan 500.000 euro luk satış, Ürdün Elektrik idaresine teslim edilecek metal clad hücreler var. Kosova işi bu dönem satışlara yansır mı bilmiyorum? Yatırımcı ilişkilerinden detaylı bilgi talep edeceğim.

Ayrıca Fransa daki Güneş Enerjisi santrali için anlaşması yapılan trafoların teslimat tarihi ile ilgili de bilgi talep edeceğim. Belkide haber eskidir ama yine de dikkate alınması gerekir !

4.  Alıntı Originally Posted by Hisseci 16 Yazıyı Oku
    Sn m.efe 2016/1 ile karşılaştıracak olursak marjlarda herhangi bir düşüş değil de gayet güzel artışlar var.
    2016/3 ile bu bilancoyu karsilastirip mukeel bilaco diyebilir fakat kusira bakmasinlar bu sacma bir karsilastirma olur...gecen sene 5 plan hisse simdi 11.30...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by kaptanoglu Yazıyı Oku
    Rica ederim sn enigma.
    Daha bilgili arkadaşlardan da katkı bekliyorum.
    Fakat sn deeplara68 gibi hisseyle alakası olan/olmayan her şeyi değil.
    Pazartesi yatırımcı ilişkileri ile görüşeceğim.Hatta şirketi ziyaret etmeyi çok istiyorum fakat zamanım çok sınırlı. Kayda değer tatmin bir bilgi edinirsem burada mutlaka paylaşırım.
    Bu şirketten hala ümitliyim. Bir çeyrek daha görmeliyiz!

http://www.ulusoyelektrik.com.tr/Upl...-mart-2017.pdf

Bu da yatırımcı sunumu. Okumayan varsa ortaklara fikir vermesi açısından paylaştım.
    Kesinlik ile katılıyorum bu bilanço sonucunda maçın uzatmaya gitmesi gibi bir durum oldu bi 3 ay daha görmek gerek

6. Şu an benimşirkette gördüğüm ederi 360 milyon olan şirketi 2-3 senede 1 milyar edecek havasi veriliyor...ilerde eder mi etmez mi gorevez ama su anki ederi 10 fk ralami olan 360 milyon..hadi diyelim ki 12 aylikta 45 milyonvetsin hadi diyelim 450 milyon etsin...yani uzerine loymasi için senelik kar 45 milyon uzerinde olmasi gerekir.bu bilanço ile bu ne kadar mumkun hadi mumkun diyelim kac aciklar 70 diyen var...ama alti bos su an 70 diyen arkadas 3 aylikta 15 diyordu gerci o 18 acikladi bana göre diyorya haydi hayirlisi...ben vedalasacagim...su. An ederinde diye dusunuyorum...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    çanakkale-kocaeli
    Gönderi
    148
    ARKADAŞLAR HER HALDE BEN ANLATAMIYORUM ; açıklayamadığımız 8.milyon üzerinde bir artış var, yanlışmıyım ? tek tek yazdım , itirazı olan var mı ? kanunlarımıza göre ARGE indiriminden daha FAYDALANILMADIĞIDA GERÇEK DEĞİL Mİ ? , BUDA VERGİDE İNDİRİM OLMAYACAK MI ? DAHA ÖNCE KANUNU DA PAYLAŞMIŞTIM , buna itirazı olan var mı ? patron salak mı da bunu kullanmayacak !
    o 8 milyon , $ artışından geldiyse yıllıkda KAR olarak görünmeyecek mi ? yok mu sayacaksınız ? yok sayanlara da şaştım doğrusu, bu ARIZALI BİR DÜŞÜNCEDİR. BÜTÜN BUNLARI ALT ALT GETİRİPDE TOPLAYAMAYANLARA NE DEMELİ,

ARKADAŞ DİYOR ALAKALI ALAKASIZ HERŞEYİ PAYLAŞIYOR DİYOR

İLK OLARAK ŞİRKETİN YAPTIĞI İŞLERİ PAYLAŞTIM , SONRA PATRONLARIN GELECEKLE İLGİLİ PLANLARINI, EN SON OLARAK DA PİYASA İLE İLGİLİ DURUMUN ANLAŞILMASI İÇİN İHALE VE DİĞER ENERJİ ŞİRKETLERİNİN BEKLENTİLERİNİ PAYLAŞTIM .........
    İLGİNÇ OLANI BUNULARIDA BU AMAÇLA YAZDIĞIMIDA YAZDIM,

AÇIKCASI SİZLER OKUMA VE ANLAMA KITLIĞI ÇEKİYORSANIZ , BEN NE DİYEYİM .
    BUYRUN O ZAMAN BUNDAN SONRASINI SİZLER ARAŞTIRIP YAZIN .................................................. .............EL ELDEN ÜSTÜNDÜR LÜTFEN DEĞERLİ BİLGİLERİNİZİ VE ARAŞTIRMALARINIZI PAYLAŞIN , EH BİZLERDE BİRŞEYLER ÖĞRENMİŞ OLURUZ.SAĞLICAKLA KALIN.

SON OLARAK M.EFE YE O FK YI ASELSAN İÇİNDE YAPARMISINIZ, KIVIRMAK YOOOOOOOKKKKKKKK NEYDİ 750 .000.000 KAR P.DEĞERİ 21.000.000.000 ONA GÖRE 7.500.000.000 BİLE PAHALI , HANİ ASELSAN................

8.  Alıntı Originally Posted by deeplara68 Yazıyı Oku
    ARKADAŞLAR HER HALDE BEN ANLATAMIYORUM ; açıklayamadığımız 8.milyon üzerinde bir artış var, yanlışmıyım ? tek tek yazdım , itirazı olan var mı ? kanunlarımıza göre ARGE indiriminden daha FAYDALANILMADIĞIDA GERÇEK DEĞİL Mİ ? , BUDA VERGİDE İNDİRİM OLMAYACAK MI ? DAHA ÖNCE KANUNU DA PAYLAŞMIŞTIM , buna itirazı olan var mı ? patron salak mı da bunu kullanmayacak !
    o 8 milyon , $ artışından geldiyse yıllıkda KAR olarak görünmeyecek mi ? yok mu sayacaksınız ? yok sayanlara da şaştım doğrusu, bu ARIZALI BİR DÜŞÜNCEDİR. BÜTÜN BUNLARI ALT ALT GETİRİPDE TOPLAYAMAYANLARA NE DEMELİ,

ARKADAŞ DİYOR ALAKALI ALAKASIZ HERŞEYİ PAYLAŞIYOR DİYOR

İLK OLARAK ŞİRKETİN YAPTIĞI İŞLERİ PAYLAŞTIM , SONRA PATRONLARIN GELECEKLE İLGİLİ PLANLARINI, EN SON OLARAK DA PİYASA İLE İLGİLİ DURUMUN ANLAŞILMASI İÇİN İHALE VE DİĞER ENERJİ ŞİRKETLERİNİN BEKLENTİLERİNİ PAYLAŞTIM .........
    İLGİNÇ OLANI BUNULARIDA BU AMAÇLA YAZDIĞIMIDA YAZDIM,

AÇIKCASI SİZLER OKUMA VE ANLAMA KITLIĞI ÇEKİYORSANIZ , BEN NE DİYEYİM .
    BUYRUN O ZAMAN BUNDAN SONRASINI SİZLER ARAŞTIRIP YAZIN .................................................. .............EL ELDEN ÜSTÜNDÜR LÜTFEN DEĞERLİ BİLGİLERİNİZİ VE ARAŞTIRMALARINIZI PAYLAŞIN , EH BİZLERDE BİRŞEYLER ÖĞRENMİŞ OLURUZ.SAĞLICAKLA KALIN.

SON OLARAK M.EFE YE O FK YI ASELSAN İÇİNDE YAPARMISINIZ, KIVIRMAK YOOOOOOOKKKKKKKK NEYDİ 750 .000.000 KAR P.DEĞERİ 21.000.000.000 ONA GÖRE 7.500.000.000 BİLE PAHALI , HANİ ASELSAN................
    Hala ayni seyleri soyluyorsunuz. Anlatim tarziniz oldukca yorucu. Sirket orta gerilim dagiticilar ve trafolar uretiyor. Atla deve degil anlayin artik. Sektor bu sirket gibi nicelerini besleyen doyuran oldukca derin bir sektor. Sektorde yuksek gerilim orta gerilim ozel urunler ureten yerli firmalar,yabanci firmalar mevcut. Enerji sektorunde yatirimlar hiz kesmeden devam ediyor ayrica mevcut alt yapi yatirimlarida devam etmekte. Bunun da sirketin karliligini olumlu etkilemeye devam edecegi muhakkak. Ama sunu unutmayin piyasa miyoptur yani yakini gorur ve fiyatlar. Su an icin forumdaki bir arkadasin da deyimiyle mac uzatmaya gitti. Ucuk kacik hedefler vermeyin. Iyi niyetli olabilirsiniz ama bu hedeflerden olumsuz etkilenen insanlar olabilir. Yani siz satarken biri ya da birileri daha da gidecek diye alim yapabilir. Vebal altinda kalmayin. Paylasimlariniz icin bir kez daha tesekkur ediyorum.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 69/540 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •