Sayfa 69/559 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon
Arama sonucu : 4472 madde; 545 - 552 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Tahta artıda bu hafta yeniden tepe de gelebilir alış için 35 lerin geçilmesi şart diğer şekilde yataya sarar

2. Selamlar,
    Deva için klasik bilanço takibi yetersiz kaldığı için aşağıdaki gibi takip kalemleri belirledim. Geliştirici önerilerinizi duymaktan memnun olurum.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. @denilis100,

tebrikler güzel bir tablo olmuş. arge kalemi yanında toplam yatırım miktarı da eklenebilir. ayrıca ihracat yapılan ülke sayısı10 lu rakamlar yerine, tam sayı neyse o yazılabilir.

Ayrıca hayvan sağlığına dönük satışlar da ayrı bir kalem olarak verileilir..o segmentte fiyat serbest piyasada belirlendiği için oradaki büyümeler daha agresif olabilir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. Sn. denlis100, elinize sağlık. tek sayfada en çok merak edilecek bilgileri toplamışsınız. Cauti ortağın belirttiklerine ek olarak şunlar olabilir:
    1-DMO satışları: Bu satış kanalı ilaç sektörüne son yıllarda eklendi.. Devletin online üzerinden yaptığı ihale alımlarını içerir ve iqvia verisi içinde yoktur. Takip ettiğim kadarıyla; 2020 öncesinde ilaç alımı için bu kanal hiç yoktu ve 2020de ise ya yoktu ya da çok düşüktü. 2021de ise Deva özelinde 50 milyonu geçti. faaliyet raporu 20 nolu sayfa:

".......

DEVA Holding ilgili dönemde Devlet Malzeme Ofisi'ne 56,2 milyon TL değerinde 13,0 milyon kutu ilaç satışı gerçekleştirmiş olup söz
    konusu satışlar IQVIA verileri içinde yer almamaktadır........"

sadece iqvia verisine bakarak pazar payını ölçünce devanın payı küçülmüş gibi görünüyor. Oyca, devadaki bu satışlar da iqvia rakamına eklenmeli. iqvia pazar rakamına da pazardaki diğer şirketleri DMO satışları eklenmeli ama elde o bilgi yok.. ama şunu biliyoruz: devadaki bu satışlar sektör ortalamasının çok çok üzerinde bir raka.. kimi şirketlerde DMO satışı hiç yok..

2-net nakit pozisyonu (nakit eksi tüm finansal borçlar).

ar-ge personel sayısı için satır açmışsınız ama satır henüz boş: bu bilgi de uzun vadeciler için değerlidir (ar-ge yatırım %sini de eklemişsiniz).

elinize sağlık
    Son düzenleme : Maslak1; 07-03-2022 saat: 21:46.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    1,050
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Öneri için gelen iki mesaja da teşekkür ediyorum. Öneriler aşağıdaki gibiydi:

- net nakit poz: nakit - tüm finansal borçlar
    - hayvan sağlığı alanında satışlar
    - arge personel sayısı
    - toplam yatırım miktarı
    - dmo satışları
    - ihracat yapılan ülke sayısının net olarak verilmesi
    Bunlardan ihracat yapılan ülke sayısı ve hayvan sağlığı satışları verilerine ulaşamadım. Bulabilen olursa tabloya ekleyeyim.
    Net nakit pozisyonu için iş yatırım mali tablolar sayfasında "Dönem Sonu Nakit" - "Finansal Borçlar" verilerini kullandım.

Bu tabloları çeyreklik olarak takip edip burada paylaşmayı planlıyorum. Beni buna iten sayın Maslak1'in inanılmaz nitelikli paylaşımları oldu.
    Kendisine bir kez daha paylaştığı bilgiler ve bu bilgileri nezaketten asla ödün vermeden, sıfır egoyla paylaştığı için teşekkür ediyorum.

7. Söz konusu kalemlerin değişim oranları aşağıdaki gibi gerçekleşmiş:

8. sayın denlis100, hakkımdaki iyi sözleriniz için teşekkürler..

bu tablo, Deva ile yeni tanışan ortaklar için çok faydalı olacak. eski ortaklar için de firmadaki değişimi "kuş bakışı" gösterebilecek çok bilgilendirici/aydınlatıcı bir tablo oldu..

şirket iş performansı olarak üzerine düşeni fazlası ile yapıyor.. beklediğimiz konu, bunun bist fiyatlamasına da yansımasıdır elbette. kimse tarafından tanıtım ve PRı yapılmayan devanın ortaklar tarafından tanıtılmaya çalışılması bir ihtiyacı gidermektedir. ortak Cauti'nin yaptığı gibi, bir kaç tane daha değerli ve derinliklikli sosyal medya tanıtımı gördüm.. hepsine çok teşekkür ederiz. özellikle çok takipçili ortakların bu bilgileri paylaşmaları firmanın tanıtımı açısından çok değerlidir. tek başına böyle tabloları paylaşmak dahi çok değerlidir. rakamlar kendisini anlatıyor zaten.

Sayfa 69/559 İlkİlk ... 1959676869707179119169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •