Sayfa 692/1030 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

32 gün 1mio+ denizbank 26, finansbank 26 anadolubank 26.50 bu oranlar tatmin edici gelmedi.
    6.145 den dolara gecildi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    hmm..
    evet o sonuçlara varılabilir ama kesin bir sonuç elde edemezsin
    hele hele dolar faiz borsa üçgeninde ne olacak hiç bir sonuç elde edemezsin..

hakkaten meraktan sordum idi..
    bir ara bende takip edip durdum ama sonra pek birşey ifade etmediğini anladım..

kinayeli bir soru değildi..
    yanlış anlamadın umarım..

Bu arada kesinlikle faiz artışı beklemiyorum..
    Kesinlikle diyorum bakın..
    Yok yahu ne kinayesi.
    Aslında veriler çok şey ifade ediyor olmalı ama bizler o sonucu yorumlamak için yeterli mesleki deneyime (ve hatta mesleğin kendisine de) sahip değiliz.
    Çok daha iç içe geçmiş bir sistem üzerinden basit çıkarımlar yapıyoruz.
    Ayrıca likidite açığının çok düşmesi de çok iyi bir şey değil. Merkezin kontrol alanını daraltır.
    Bir de şunu unutmayalım merkez faiz arttırdığında aslında likidite açığını fonladığı faizi arttırıyor.
    Yani bütün o faiz fırtınası likidite açığı kanalı ile sisteme enjekte ediliyor. Bu da aslında önemsiz olmadığını gösterir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    muhabbeti geçmiştir belki kaçırmış olabilirim.. hesapta stopaj indirimi 30 kasımda sona eriyor ya. atıyorum 20 kasımda yıllık mevduat bağlanırsa vade dolduğunda stopaj

a) günlük bazda hesaplanır.
    b) 0 olur
    c) 10 olur

hangisi?
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.. ortak kanı/bilgi (b) olduğuna dair. buna ek olarak şahsi düşüncem indirimin uzatılacağı yönünde. ama herhangi bir dayanağı yok bu düşüncemin.. kimseye tavsiye niteliğinde olmasın.

4. Kesin. B şıkkı elimde yazılı cüzdan var .

Yamuk yapamaz değil mi banka 🤣🤣🤣

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kesin. B şıkkı elimde yazılı cüzdan var .

Yamuk yapamaz değil mi banka ������
    banka yapamaz da devlet yapar mı diye bi düşünmedim değil

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    banka yapamaz da devlet yapar mı diye bi düşünmedim değil
    Devlet yaparsa 6 Aydan uzun bağla 3 keseceğim de sonra 12 keser mi diyorsunuz bu ihtimal güven zedeler bence

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Devlet yaparsa 6 Aydan uzun bağla 3 keseceğim de sonra 12 keser mi diyorsunuz bu ihtimal güven zedeler bence
    yok.. öyle birşey demedim, şüpheydi sadece.. şurada netmiş aslında (b) olması gerektiği.

Bu stopaj indirimi 30 kasımda bitiyor ozaman ne yapmam gerek diye düşünüyorum vadem gelince yüksek orandan 1 yıl üstü baglasammı diyorum yoksa dolar ve euro paketi olarak parayı bölsem mi ? miktar 500k şuan kararsızım ama vadem 2 kasım bekleyip görücez sanırım ekim ayı bayağı haraketli geçicek bizim için sanırım söylediklerim yatırım tavsiyesi degildir şahsi fikrimdir.
    Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir şahsi fikrimdir saygılar.

Sayfa 692/1030 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •