Sayfa 696/1001 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 5,561 - 5,568 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1. [QUOTE=shangil;3645764]Yanlis yapiyor sunuz. Dun fiyatina satabilirsiniz
    Merkez karsiligi 22.32 dun de yazmistim
    Pazartesi sabah satarsaniz kar hesaba geciyor

3 e bolunuz 66 ni[/QUOTE

Valla hiç bişey anlamadım bende günlük onbinde 17 getiri nasıl geldi bide sabit getirili bir fon

2. [QUOTE=CAGATAY;3645810]
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Yanlis yapiyor sunuz. Dun fiyatina satabilirsiniz

3 e bolunuz 66 ni[/QUOTE

Valla hiç bişey anlamadım bende günlük onbinde 17 getiri nasıl geldi bide sabit getirili bir fon
    Tamam da
    10 bin 22.32% 3 gunluk hesaplayalim
    10000*22.32÷100÷365*0.85 = 15.59
    Ama hesapta sizin 10017.10 civari da bir sey yazmis demi? Cunku hala 10% vergi ni kesmemistir hesaptan. Pazartesi satarsaniz tum fonu hesaba 10015.59 gececektir. Bugun ya yarin satsan dun fiyata satilacaktir. Yani siz bugun tum adet fonlari satsaniz hic bir kar elde etmemissiniz
    Denemesi rahat !

3. [QUOTE=CAGATAY;3645810]

3 e bolunuz 66 ni[/QUOTE

Aşağıdaki linkten alım satım bilgilerine bakınız
    https://www.ziraatportfoy.com.tr/TRK...-piyasasi-fonu

4. [QUOTE=CAGATAY;3645810]

3 e bolunuz 66 ni[/QUOTE

Günlük onbinde 17 aldıysanız bu akşam tüketin. Size bir kaç soru sormuştum. Onlara bakarsanız cevabı kolaylıkla bulacaksınız.
    Sn Mustafa verdiği linki de hafta sonu incelersiniz faydalanırsınız.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. Ya tam bilmiyorum ama bence bu getiri cuma ctesi ve pazarın getirileri,
    Sadece iş günlerinde satılabiliyor yani tüketme gibi bir durum söz konusu değil.
    Şimdi fon getirileri bir gün geç yansıyor değil mi ? yani cuma günkü getiri ctesi belli oluyor

6. [QUOTE=admustafa;3645818]
     Alıntı Originally Posted by CAGATAY Yazıyı Oku

Aşağıdaki linkten alım satım bilgilerine bakınız
    https://www.ziraatportfoy.com.tr/TRK...-piyasasi-fonu
     Alıntı Originally Posted by CAGATAY Yazıyı Oku
    Ya tam bilmiyorum ama bence bu getiri cuma ctesi ve pazarın getirileri,
    Sadece iş günlerinde satılabiliyor yani tüketme gibi bir durum söz konusu değil.
    Şimdi fon getirileri bir gün geç yansıyor değil mi ? yani cuma günkü getiri ctesi belli oluyor
    Sn admustafa'nın linki sizin için çok faydalı olacaktır.
    Satın bugün parasını alın. Onbinde onyedi getiriniz olsun.
    Bu da bir yöntem. tercih sizin.
    Sonra yine alın Onbinde onyedi getiri daha
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by CAGATAY Yazıyı Oku
    Ya tam bilmiyorum ama bence bu getiri cuma ctesi ve pazarın getirileri,
    VI. KATILMA PAYLARININ ALIM SATIM ESASLARI
    6.1 Katılma Payı Alım/ Satım Esasları
    Katılma payı satın almak veya elden çıkarmak isteyen yatırımcılar, Kurucunun izahnamede
    ilan edeceği katılma payının alım satımının yapılacağı yerlere başvurarak bu izahnamede
    belirtilmiş olan esaslara göre saptanan fiyat üzerinden 100 pay ve katları şeklinde alım ve satımda
    bulunabilirler.
    Kurucunun fon katılma payı alım satıma aracılık sözleşmesi imzaladığı aracı kuruluşların
    telefon, internet bankacılığı, ATM sistemleri ve bunlar yerine ikame edilecek elektronik dağıtım
    kanalları aracılığıyla tatil günleri dahil günün 24 saatinde katılma payı alım satım işlemleri
    gerçekleştirilir.
    Kurucu işgünlerinde saat 13:30 den sonra yapılan fon işlemleri için limit uygulayabilir. İş
    günlerinde 16:10 ile ertesi iş güne ait fon fiyatının belirlendiği 18:00 de (yeni gün fiyatı sisteme
    aktarılana kadar), yatırımcılar tarafından satın alınabilecek toplam katılma payı adedi, bu saatler
    içerisinde portföye iadesi yapılan toplam katılma payı adedini geçemez. Ancak, yatırımcılar
    tarafından 16:10 dan önce verilmiş fakat, operasyonel ve teknik sorunlar (v.s.) dolayısıyla
    gerçekleştirilemeyen talimatlar her durumda gerçekleştirilir. Bu saatler içinde fon katılma payı
    alım satım işlemleri, o işgünü için geçerli olan katılma payı fiyatı üzerinden gerçekleştirilecektir.
    İş günlerinde fon fiyatın belirlendiği 18:00 ile 24:00 saatleri arasında, yukarıda sayılan
    kanallarla yapılacak katılma payı alım satım işlemlerinde uygulanacak alım satım fiyatları aşağıda
    belirlendiği şekilde olacaktır;
    Bu izahnamede belirtilmiş esaslar çerçevesinde bir iş günü sonrası için belirlenen katılma
    payı fiyatında artış olması durumunda yatırımcıya katılma payı satarken bir iş günü sonrası için
    belirlenen fiyat, geri alırken ise o iş günü geçerli olan katılma payı fiyatı üzerinden işlem
    yapılacaktır.
    Bu izahnamede belirtilmiş esaslar çerçevesinde bir iş günü sonrası için belirlenen katılma
    payı fiyatında azalış olması durumunda yatırımcıya katılma payı alım satım işlemleri bir sonraki
    işgünü için belirlenen fiyat üzerinden yapılacaktır.
    Saat 24:00 den sonra, ertesi gün için belirlenen katılma payı alım satım fiyatları geçerli
    olur.
    Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yukarıda sayılan kanallarla yapılacak katılma payı alım
    satım işlemlerinde uygulanacak alım satım fiyatları aşağıda belirlendiği şekilde olacaktır.
    Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yatırımcılardan katılma payı geri alımında tatilin son
    günü saat 24:00 e kadar, tatil öncesi son işgününde uygulanan fiyat üzerinden işlem yapılacaktır.
    Müşteriye katılma payı satışları ise, izleyen ilk işgünü fon fiyatı 18:00de belirlenene kadar,
    tatilden önceki son işgününde belirlenen fiyattan gerçekleştirilecektir. Katılma payı fiyatında azalış
    olması durumunda yatırımcıya katılma payı alım-satım işlemleri bir sonraki işgünü için belirlenen
    fiyat üzerinden yapılacaktır.

Fona katılmak veya ayrılmakta başka herhangi bir şart aranmaz.
    Kurucunun kendi adına yapacağı işlemler de dahil alınan tüm katılma payı alım satım
    talimatlarına alım ve satım talimatları için ayrı ayrı olmak üzere müteselsil sıra numarası verilir ve
    işlemler bu öncelik sırasına göre gerçekleştirilir.
    Kurucu ile katılma payı alım satımına aracılık sözleşmesi imzalamış bankalar tarafından
    yürütülen mevduat kampanyası kapsamında yatırımcıya mevduatın yanı sıra fonun da satıldığı
    hallerde bu maddede belirtilen alım satım esaslarında bir değişiklik yapılamaz.

8. Selamlar,
    Şimdi bir sorum var finans dünyasını pek bilmeyen biri olarak. Bir fonun içinde bulunan öst' lerin güvenilir olup olmadigi anlaşılabilir mi?
    Yani, o şirketin temerrüte düşüp dusmeyeceginı birkaç hafta ( veya 1 ay) öncesinden farkedebilir miyiz?? ( okt'yi izliyorum bir süredir ama çok da emin değilim)

Sayfa 696/1001 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •