Sayfa 697/1024 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 5,569 - 5,576 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    Gün içi oran paylaşan hiç kimse yok, ıssız bir çöl gibi,
    Şaka gibisin...İki sayfa geride 15,25 aldığını söyleyen arkadaşa etmediğin lafı bırakmadın... Şimdi bu lafı ediyorsun...Senden korkuma 14,80‘i paylaşamadım...

2. Acıbiber istedmiş, yazmazsak yakar bizi ; aktif izmir şb. yeni açıldı. Cumhuriyet bulvarı üzerinde deniz tarafında . Kilim otele komşu. Güzel oran veriyorlar İzmirlilere tanışmaya özel. Telefonla pek özel oran alamazsınız. Yüz yüze sohbette sizin niyetinizi anlayarak inisiyatif kullanıyorlar. Bugün bir arkadaşıma vesile oldum. 850 için 26 temmuz vadeye 15,65 aldık. Ama arkadaş bono karşılığı meselesine takıldığından bağlamadı.

3.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    buraya üye olalı yaklaşık 4-5 yıl oluyor, çeşitli isimlerle yada sizin deyiminizle nick name... ilk geldiğimde jondowes e soracağım o kadar çok soru vardı ki.. soramadım. halada soramıyorum..

birşeyler herşeyi alıp götürüyor.. insan hayatı da böyle herşeye sahip oluyorsunuz, mutluluk olmadığında bakıyosunuz herşey boş..
    Dowes diye bir başlığım var Ağustos 2008'den beri orada yazıyorum ve sorulan soruları en geç 24 saatte cevaplıyorum. Amacınız üzüm yemekse, oraya da sorabilirsiniz. Fakat mevduat başlığında bağcıya bulaşmanıza olanak veremiyoruz.
    Son düzenleme : JonDowes; 22-06-2017 saat: 16:02.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    JonDowes

Malum dün köprüden once son çıkış mevduat faizlerini düzeltin yoksa biz çeşitli araçlarla müdahele edecez dendi.
    Bu bağlamda..

Sizin bankacılık bilginiz sağlam ve derin.

Ne yapabilirler..
    Ne gibi araçları var..
    Olası sonuçları ?

Bu konu bence tartışılmalı burada..
    Faiz ve kur tahterevalli gibidir. Birine zorla bastırırsanız diğeri çıkar. Gerisi teferruat.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

5. akbankın sistemleri yine pert olmuş, birileri zorla sattıracak bankayı..

6. Açıl sezen: (bloombergtht) : Devlet kendi mevduatını çok düşük bir faiz oranıyla kamu bankalarına kullandırdığı için kamu bankalarının paçal maliyeti çok düşüyor. Kamu bankalarının hala dışarıdan para alma ihtiyaçları bulunduğundan paçal maliyetleri düşük olduğundan çok yüksek oranlar ile mevduat çekme teşebbüsünde bulunuyorlar. Zira bu durumda dahi paçal maliyetleri rakiplerinin üzerine çıkmıyor. Bu da piyasa faizlerini olması gerektiğinden fazla yükseltiyor.

Bana epey mantıklı geldi. Sanırım mevduat faizlerini söylemlerin aksine kamu bankalarının yükselttiği tezi yukarıdaki denkleme göre mantıklı olabilir.

Devletin ekonomiye yaptığı doğal olmayan müdahalelerin ne gibi sonuçlar doğuracağına küçük bir örnek.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by best Yazıyı Oku
    akbankın sistemleri yine pert olmuş, birileri zorla sattıracak bankayı..
    millet benzincilerde mahsur kalmış. zira epey kredi kartı da etkilenmiş diyorlar. bababa bababab barabap bap babb.........
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. Bir hususu merak ediyorum...Bankalar Yuksek faizle mevduat topluyorsa yuksek faiz oranlariylada kredi vermek zorunda kalacaklar....Yuksek faiz oranlarida krediye olan talebi duserecektir....Kagit uzerinde hesap yaptigimizda kredi verende, kredi alanda bu isten karli cikmiyor....

Madem durum dusundugumuz gibi ise bankalar nicin istahla mevduat toplamak icin faiz artirmaya istekli hareket ediyorlar?...

Sayfa 697/1024 İlkİlk ... 197597647687695696697698699707747797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •