Onemli Gunler Banner
Sayfa 7/852 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 49 - 56 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by atilgan67 Yazıyı Oku
    Başladı mı hareket dersiniz yoksa yine geri çekilir mi

Sent from my SM-N920C using hisse.net mobile app
    dostum özsermayesi erimiş,defter değerinin neredeyse 5 katından işlem görüyor.Birde migrosun çağrı fiyatını biliyorsundur.Bunlar büyük riskler.Artar yada artmaz demiyorum.Kumar seviyorsan gir.ytd

Migross çağrı fiyatı açıklamadı diye biliyorum.sadece spk ya başvurdu çağrı yapmamak için. Yaniliyormuyum

3.  Alıntı Originally Posted by atilgan67 Yazıyı Oku
    Migross çağrı fiyatı açıklamadı diye biliyorum.sadece spk ya başvurdu çağrı yapmamak için. Yaniliyormuyum

Ben migrosun tescoya ödediği hisse başı fiyatı demek istedim.Bu fiyatta çağrı fiyatında etkili olacaktır diye düşünüyorum.Ama bu borsa herşey olur.Bu yüzden ben kendim elim girmeye varmıyor.Kipanın mali durumu biraz güçlü olsa alırdım ama.ytd

4. 10/06/2016
    tarihli Finansal Duran Varlık Edinimi açıklamasına konu, Tesco Kipa Kitle
    Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi A.Ş. ("Kipa")'nın, Tesco Overseas
    Investments Limited ("Satıcı")'ya ait Kipa toplam sermayesinin
    yaklaşık %95,50'sini temsil eden ve halka açık ve halka açık olmayan paylarının
    tamamının devrine ilişkin olarak, Şirketimiz ile Satıcı arasında 10/06/2016
    tarihinde imzalanan "Pay Alım Satım Sözleşmesi"nde belirtilen ön
    koşulların gerçekleşmesi ve gerekli yasal izinlerin alınmasını müteakip, söz
    konusu payların devir işlemi bugün itibariyle tamamlanmıştır.

Pay
    alım satım sözleşmesi uyarınca, Kipa'nın 28.02.2017 tarihli tahmini yıllık
    kapanış bilançosuna göre satın alma bedeli 199.011.756,83 TL olarak tespit
    edilmiştir. Tespit edilen bu satın alma bedeli, pay devir tarihi olan 01 Mart
    2017'de Satıcı'ya ödenmiş olup; işbu tarihte ödenen satın alma bedeli
    tutarı, Kipa'nın 28.02.2017 tarihli bağımsız denetimden geçmiş ve kesinleşmiş
    yıllık kapanış bilançosuna göre yapılacak nihai fiyat düzeltmelerine tabi
    olacaktır.

Pay
    devrinin gerçekleşmesiyle birlikte Kipa'nın yönetim ve kontrolü Şirketimize
    geçmiştir. Bu nedenle, Şirketimiz tarafından zorunlu pay alım teklifinde
    bulunma yükümlülüğü doğmuştur. Şirketimiz, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-26.1
    sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği'nin 18. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi
    uyarınca zorunlu pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünden muaf olmak için
    yasal süresi içinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuracaktır.

Konuya ilişkin yeni bir gelişme olduğunda kamuoyu ilgili mevzuat çerçevesinde
    bilgilendirilecektir.

5. ilk devre kesici girdiğinde 187 den 180'e açıkçı biri bastı haliyle bu da yukarı çekmek zorunda kaldı. yukarı çekip malı verdi olan bu bence.
    yatırım tavsiyesi olarak almayınız. sadece beni baglar.

Yasal süre ne zaman başlıyor bilen varmı birde çağrı yapmamak için başvurup buna musade edilen şirket varmı. Eğer çağrı fiyatı düşük olsa migross yüzde 5 hisseyi çağırıp alırdı müracaat edeceğine göre çağrı fiyatı düşük değil demekki

7.  Alıntı Originally Posted by atilgan67 Yazıyı Oku
    Yasal süre ne zaman başlıyor bilen varmı birde çağrı yapmamak için başvurup buna musade edilen şirket varmı. Eğer çağrı fiyatı düşük olsa migross yüzde 5 hisseyi çağırıp alırdı müracaat edeceğine göre çağrı fiyatı düşük değil demekki

çağrıda genelde son altı ayın yada senenin ortalaması ile çağrıya izin verildiğine çok şahit oldum.Ama onların mali durumu kipa kadar kötü değildi

Alıntı Originally Posted by kelaynak Yazıyı Oku
    çağrıda genelde son altı ayın yada senenin ortalaması ile çağrıya izin verildiğine çok şahit oldum.Ama onların mali durumu kipa kadar kötü değildi
    sonuçta çağrı fiyatı belirlenirken bazı kurallar vardır kipanın durumunu migros biliyordu ve çağrı olacağını da biliyordu hani şansını deniyecek çağrı yapmadan almak için ama spk bu hisseyi 3 tl den alan larında olduğunu biliyor tutup ta 25 kuruşa verin hisseyi yada çağrı yapmayın demez herhalde . birde kipanın birsürü avm si var bunların mülkiyeti kipaya aitse mülk zengini olmuyor mu YTD

Sayfa 7/852 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •