Sayfa 7/33 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 262 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Züğürtler geyik laklak kıraathanesi

1.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Bende incir dolmasında iddialıyım .Cevizler Alperden ,incirler benden yemesi sn ariston ve Salih abimden.
    Dur la karnım acıktı gaz WC sorunu yüzünden tek öğün o da az ve perhizli.

2.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Bende incir dolmasında iddialıyım .Cevizler Alperden ,incirler benden yemesi sn ariston ve Salih abimden.

not: şekerde lazım gelirken biriniz alıveriniz
    Pekmezli kaymaklı ekmek kadayıfı yapardım kendime has. Bir dilim ancak yiyebilirsiniz o kadar keskin. En son mutfağı yaktım bunun yüzünden hanım mutfağa ekmek kadayıfı yapmak için sokmaz.

3. Çocukken sütlü muhallebi yaptım, nişasta filan. Sonra kaselere koydum dolaba kaldırdım. Eve misafirler geldi muhallebi var diye sevindiler. Annem de onlardan sakınıyormuş gibi olmasın diye kontrol etmeden verdi, fakat şeker atmayı unutmuşum. Güzel bir hatıra oldu.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,061
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Dur la karnım acıktı gaz WC sorunu yüzünden tek öğün o da az ve perhizli.
    tamam işde aç olursun buluştuğumuzda tek öğün yersin.aslında Adanada incir ceviz karıştırılıyor...tek farkı incir dolnasında ceviz içine konuluyor.kulbundan tutup yemesi güzel.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,061
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Çocukken sütlü muhallebi yaptım, nişasta filan. Sonra kaselere koydum dolaba kaldırdım. Eve misafirler geldi muhallebi var diye sevindiler. Annem de onlardan sakınıyormuş gibi olmasın diye kontrol etmeden verdi, fakat şeker atmayı unutmuşum. Güzel bir hatıra oldu.
    diyet muhallebi olmuş işde en iyisi.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

6. Hanımın kırmızı çizgileri var. Bir döküm Tava ızgara da evde bir şey yapmayacağım, iki bana has ekmek kadayıfı, üç eve kedi getirmek. (Aslında izin veriyordu kediye. En son sokakta bulduğum kedi hasta ve küçük olduğu için her yere sıçtı)

7.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    tamam işde aç olursun buluştuğumuzda tek öğün yersin.aslında Adanada incir ceviz karıştırılıyor...tek farkı incir dolnasında ceviz içine konuluyor.kulbundan tutup yemesi güzel.
    Bizde incirli süt tatlısı var koyun sütünden yapılan taş gibi. Çok besleyici ve güzel. Çoğu sütten olmuyor ya kesiliyor ya durmuyor.

8. Akıllı insanlar için planlar, prosedürler, algoritmalar, reçeteler vs çok önemlidir, her seferinde yeniden düşünmek yerine örneği olan şeyleri belirlenmiş şekilde yaparlar, muhtemelen de süprizlerden hoşlanmazlar çünkü o durumda ne yapılacağı belli değildir.

İçinden geldiği gibi yaşayanlar için bunlar can sıkıcı olur, ancak değişik durumlara daha kolay adapte olurlar bence. Düşüncesizce hareket ederken bazen kahraman olursun bazen de istenmeyen adam ilan edilebilirsin.

Her iksinin de kendine göre avantajı dezavantajı olabiliyor. Genelde insanlar bu iki ucun arasında oluyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 7/33 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •