Sayfa 7/792 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 6330 madde; 49 - 56 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. 85 milyon kar var niresi kötü aklınca sipek dökmek istiyor kendince oynuyor bizde alkış tutalımda daha iyi kıvırtsın,,
    nasılsa eli mahkum ..?

Bu başlığı şu anda 28 kişi okumaktadır. (9 üye ve 19 ziyaretçi)

sulzer, **Kingpin**, acemi, beşiktAŞK, bolein, burhangirgin, havaci_ist, sanacasta, serfaruk

hiç olmadıgı kadar kalabalık millet çalı arkasında saklanıyormuş vaybe..
    Son düzenleme : sulzer; 22-02-2017 saat: 10:43.
    ZIR-DELİ Y.T.D

2. Karı geçen seneye göre kıyaslamak hata olur. Son çeyrek bilanço biraz kötü geldi. Geri çekilme normal. Ama kapasite artışı beklentisi nedeni ile fazla geri çekilme olmaz diye düşünüyorum. 6.10 lu fiyatlarda hacim artışı olması da bu görüşü destekliyor.

3. Dün kapanışa yakın olan düşüş birilerinin her zamanki gibi önden haber aldığının göstergesi olabilir mi..

4. sn yarımada
    açıklanan bilançoda ki son çeyrek kaynaklı dususu kıs sezonu olması siyasi konjonktürdeki dalgalanmalara paralel düşünmek gerekiyor. yani cok normal ayrıca Amerika gibi çeyreklik dönemlerde kar dağıtma politikası olsa memleketimde tamam diyeceğim son çeyreği dikkate alacağım ama bizde heleki bucimde kar hep kasada kaldığı için son çeyrek kanımca cok önemli değil illaha bir sey dikkate alınacaksa ilk çeyrek bu anlamda önemli olabilir ama be arkadaş yılın keyfini sürmeden ilk çeyreği düşünmekte can sıkıcı

5. inşaat,ta durum kışın %100 den %15 lere düşer 2016 /4 çeyrekteki kar 64 milyondan 85 çıkmış buda %18 karını artırmış ve tez olarak inşaat ile durum daha iyi bence çed raporu açıklanması ile çok daha farklı olacaktır eli kulagındadır bu haberde yakında düşer..?
    0.015 tl temettü böyle bir şirket için çok manidar buldum,,,yanında bedelsiz,de beklerdik..
    ZIR-DELİ Y.T.D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,124
     Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    Ah be tarman dede nasıl bir kurtsun varya sibiryada bile yok senin turunden % 50 kar yap bide dus hadi desenki zaten cok primliydi oda yok 5 dakkada 100 bin lot al sat hesaplarda ayarlama çekiliyor belli ama böyle hinlik en ktipyoz kağıtta görmedim be buyuk senaryo tebrik ederim
    Kardeşim sizler şirkete aşık olmuşsunuz. şirketin bilançosunu yıllık degil üçer aylık degerlendirmek lazım.
    Bilançoya bakarsanız dönemler ıtıbarıyle şirket karları 18. / 31 / 15 / 10 olarak gelmiştir.
    Haziran dönemınde 31 milyon dönem karı getirebilen şirket eylülde yarısı olan 15 milyonu
    bu dönemde de daha azı olan 10 milyonluk karı göstermiştir. Ben bu rakamı inandırıcı bulmadım
    ve seans başında da 6.27 den verdim. Aynı görüşte olan başkaları da verdi ve fiat düştü.İleride yıne girerim ama kafama yatacak fiatı görürsem olmazsa yolu açık olsun. ıyı çalışmalar/ytd.

7.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sn yarımada
    açıklanan bilançoda ki son çeyrek kaynaklı dususu kıs sezonu olması siyasi konjonktürdeki dalgalanmalara paralel düşünmek gerekiyor. yani cok normal ayrıca Amerika gibi çeyreklik dönemlerde kar dağıtma politikası olsa memleketimde tamam diyeceğim son çeyreği dikkate alacağım ama bizde heleki bucimde kar hep kasada kaldığı için son çeyrek kanımca cok önemli değil illaha bir sey dikkate alınacaksa ilk çeyrek bu anlamda önemli olabilir ama be arkadaş yılın keyfini sürmeden ilk çeyreği düşünmekte can sıkıcı
    Kış sezonu olmasını dikkate alamayız çünkü ciroda düşüş yok. Kömür fiyatlarının son dönemde artmaya başlaması karlılığı kötü etkilemiş olabilir. Bir de mevcut kapasite ile karlılığı çok artırması mümkün değil.

Bu hissedeki en büyük beklenti kapasite artışı. Bu gerçekleşirse en karlı olduğu çimento satışındaki artışla yüksek karlar görülebilir.

8. sn omerby
    işleminiz hayırlı olsun. yukardada belirttiğim uzere amerikada ki gibi çeyreklerde kar dağıtım politikası olsa sonuna kadar arkasındayım dediğinizin. ama kasadan para cıkmamıs şirket primlenmemiş. ama bide açıklanan kar sanki diğer cimento şirketlerine göre kötuymus gibi satış baskısı saçma kağıda asıklık değil sadece kasa parayla doluyduda boşalmış değilki serzenişimiz bu yuzden

Sayfa 7/792 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •