Sayfa 703/1006 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 5,617 - 5,624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    %8 usd?? Nerde acaba miktar vade?

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yazının içerisinde bahsettim ama Eurobond tarafında %8 faiz var.....Net ve 6 ayda bir kupon ödemeli........FED faiz artırımları ve parayı geri çekmesi ile bizim eurobond faizleri de daha yukarı gitme ihtimali de var.......Bu faiz bana yeter 2030 yılında da emekli olacam diyorsanız bu faiz çok güzel....

2. Seçimleri kim kazanır bilmem , seçimi kazanacakta bu ülkenin evladı kim kazanırsa kazansın seçimi 2020 yılında türkiye çok ilginç yerlerde olacak hem jeopolitik hem ekonomik ,ülkemize güvenelim, kurumlarına saygı gösterelim ,onlarda en az bizim kadar ülkemizi seviyor, nokta kadar menfaat için virgül kadar egilmeyelim belki burada yazılacak şeyler degil ama birbirimizi kırmadan ayrışmadan birlik olalım bizim bizden başka dostumuz yok
    Son düzenleme : MURAT64; 20-06-2018 saat: 16:23. Sebep: İMLA

Alıntı Originally Posted by MURAT64 Yazıyı Oku
    Seçimleri kim kazanır bilmem , seçimi kazanacakta bu ülkenin evladı kim kazanırsa kazansın seçimi 2020 yılında türkiye çok ilginç yerlerde olacak hem jeopolitik hem ekonomik ,ülkemize güvenelim, kurumlarına saygı gösterelim ,onlarda en az bizim kadar ülkemizi seviyor, nokta kadar menfaat için virgül kadar egilmeyelim belki burada yazılacak şeyler degil ama birbirimizi kırmadan ayrışmadan birlik olalım bizim bizden başka dostumuz yok
    Kurum mu bırakdınız ul.n!!
    Troller sizi bir yakalarsam!!!!!!!!!
    Tarkan gibi...!!!!!!!!!!!!
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

4.  Alıntı Originally Posted by MURAT64 Yazıyı Oku
    Dün burda görüşlerimi paylaştım dolar fiyatı ateşten gömlek dedim kimi trol dedi kimi hisse senetci dedi 30 senedir bu piyasada olan biri olaraktan tecrübelerrimi yazdım yoksa doların rotasını hiç kimse bilemez tek bildigim şey amerikadaki ekonomik anlamda kriz beklenmesi 2020 yılında piyasalar olacak kriz 1 sene önceden satarlar en azından ondan dolayı diyorum ki dolar tehlikeli bir yatırım burdan dolar alacagına %19 faizle mevduat yap rahat uyu
    2020-2021 döneminde abd'de bir durgunluk bekleniyor. Kriz olur mu emin değilim. Beni aşar öyle bir tahminde bulunmak. Ancak abd'de krizimsi bir hadise olunca doların türk lirası karşısında değer kaybedeceği görüşünüz çok doğru gelmiyor. Nitekim 2008 yılında bizi teğet geçen krizde (!) dolar 1.20'lerden 1.70'lere dayanmıştı yaklaşık 1-2 ayda. Türk lirasında yüzde 40'lık bir değer kaybı. ABD'de kriz demek dünya'da krize eşdeğerdir. Özellikle Türkiye gibi dövize bağlı, dövizle borçlanmış ve borç batağına saplanmış kırılgan ülkelerde felaket demektir. 2008 yıllarında da enflasyonumuz şu ankiyle aynı seyrediyordu. O yüzden abd'de kriz olacak dolar değer kaybedecek önermeniz çok doğru gelmedi bana.

Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    2020-2021 döneminde abd'de bir durgunluk bekleniyor. Kriz olur mu emin değilim. Beni aşar öyle bir tahminde bulunmak. Ancak abd'de krizimsi bir hadise olunca doların türk lirası karşısında değer kaybedeceği görüşünüz çok doğru gelmiyor. Nitekim 2008 yılında bizi teğet geçen krizde (!) dolar 1.20'lerden 1.70'lere dayanmıştı yaklaşık 1-2 ayda. Türk lirasında yüzde 40'lık bir değer kaybı. ABD'de kriz demek dünya'da krize eşdeğerdir. Özellikle Türkiye gibi dövize bağlı, dövizle borçlanmış ve borç batağına saplanmış kırılgan ülkelerde felaket demektir. 2008 yıllarında da enflasyonumuz şu ankiyle aynı seyrediyordu. O yüzden abd'de kriz olacak dolar değer kaybedecek önermeniz çok doğru gelmedi bana.
    Borç almış pavyonda yemişler....Şimdi ödeyecek para yok bari adam ölse de bu borçtan kutulsam mantığı .........Geçmişte de benzer şeyler söylendii ...Dolar5 tl oldu olacak..........

6.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Bahsettiği kriz evresi değil krizden sonraki evre.

Kriz olduğu zaman herkes etkileniyor doğru da ABD krizi nasıl söndürdü? Para basarak. Basılan paralar nereye gitti? EM'lere. 2008'den 2013'e (hatta 2014) kadar 5 senelik bir refah dönemi oluştu kriz sonrasında.

Hadi refah demesek bile en azından stabil sayılabilecek bir dönemdi bu da aslında bizimki gibi bir ekonomi için refah ile eşdeğer.

Grafik ortada:
    https://i.hizliresim.com/MDWdq7.png
    https://eksiup.com/7626013b112

7. Burda terbiyesizce verilen cevaplara seviyemi düşürmeyecem çünkü burası klavye yüzyüze olsak verecegim cevapları biliyorum yüzyüze gelsek yanıma bile yanaşmaz burda ukalaca cevap verenler kriz olsunca gelişmekte olan ülklerde kriz olunca çıkmak için tek kural var parasal gevşemedir başka yolu yok iksiatcı gözü ile bende birr iktisatcı olarak bunu yazıyorum

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bahsettiği kriz evresi değil krizden sonraki evre.

Kriz olduğu zaman herkes etkileniyor doğru da ABD krizi nasıl söndürdü? Para basarak. Basılan paralar nereye gitti? EM'lere. 2008'den 2013'e kadar 5 senelik bir refah dönemi oluştu kriz sonrasında.

Hadi refah demesek bile en azından stabil sayılabilecek bir dönemdi bu da aslında bizimki gibi bir ekonomi için refah ile eşdeğer.

Grafik ortada:

https://i.hizliresim.com/MDWdq7.png
    2008 başında ABD'de faizler 4.25% miş. 2008 sonunda 0.25, Şimdi ise 2%. 2020'lere kadar faiz artışları devam ederken doların artmaması mümkün değil. Bizde doların artması da aynı zamanda borcu borçla kapatmak için yeni borçlar aramamızdan da kaynaklı. Ama ülkedeki siyasi ortamdan kaynaklı bu borçları ucuza bulamıyoruz. Yoksa ekonomik göstergeler o denli kötü değil. ABD yeni bir kriz yaşar mı yaşadıktan sonra tekrar parasal genişleme yapar mı yapsa da bu kadar uzun sürer mi emin değilim. Ben yüksek faiz dönemine girdiğimizi önümüzdeki 5-10 sene Türkiye'de faizlerin 2013 seviyelerine düşmeyeceği görüşündeyim. Ama bu tarz şeyler tahminden öteye gitmez. Bilmek mümkün değil.

Sayfa 703/1006 İlkİlk ... 203603653693701702703704705713753803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •