Onemli Gunler Banner
Sayfa 71/804 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 6432 madde; 561 - 568 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

Alıntı Originally Posted by bsayfam Yazıyı Oku
    brisanın bu yıl ilk üç çeyrekte yaptığı bağış sadece 245,000 tl bu arada, bunu da belirteyim. kordsanın bağış oranları -eğer ben konunu yanlış anlamıyorsam- çok ilginç duruyor.
    Hukuki olarak bir yaptırım söz konusu olabilirmi bu durumda?

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post1295443
    haftalık hisse yarışmamıza kurallara uygun 3 hisse seçip katılın
    1 hafta yarışalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    sanmam hocam da önce şu olayı bir anlamaya çalışalım bence. bilen arkadaşlar detaya girebilirse sevinirim, bir önceki arkadaşın paylaşımına göre hem arge için para harcanıyor hem de ayrıca sabancıya para ödeniyor, arge için iki tane para çıkışı var. aynı gruba ait başka bir fabrikada bu kadar oranda arge çalışması yok, tüm arge işlerini tek kordsa ya mı kitlemişler onu bir çözelim önce. belki de biz yanılıyoruzdur,

o yüzden daha çok görüş gelirse daha detaya inebiliriz. (benim ilk anladığıma göre tüm grubun arge yükünü kordsa çekiyor o yüzden özsermaye karı az çıkıyor, bu potansiyelle daha çok kar elde etmesi daha çok yatırım yapması veya temettü dağıtması lazım)

sanmam hocam da önce şu olayı bir anlamaya çalışalım bence. bilen arkadaşlar detaya girebilirse sevinirim, bir önceki arkadaşın paylaşımına göre hem arge için para harcanıyor hem de ayrıca sabancıya para ödeniyor, arge için iki tane para çıkışı var. aynı gruba ait başka bir fabrikada bu kadar oranda arge çalışması yok, tüm arge işlerini tek kordsa ya mı kitlemişler onu bir çözelim önce. belki de biz yanılıyoruzdur,

o yüzden daha çok görüş gelirse daha detaya inebiliriz. (benim ilk anladığıma göre tüm grubun arge yükünü kordsa çekiyor o yüzden özsermaye karı az çıkıyor, bu potansiyelle daha çok kar elde etmesi daha çok yatırım yapması veya temettü dağıtması lazım)
    Haklısınız hissede 3. Yıla yaklastim. Gerçekten önemli bir gider, dikkatimi çekmedi değil ama odaklanmadigim bir konu olmuş. Satışlar ve faliyet kar artışına rağmen, hammadde fiyatlarının artışına odaklanmisiz hep. Hissede yabancı çıkışı %52 lerden 45 lere düşünce hissede bu fiyatlara çekildi. Gerçi bu orandaki düşüşü bu süre içerisinde bırkac kez yaşayınca alismislik yarattı desem yeridir. Ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Haklısınız hissede 3. Yıla yaklastim. Gerçekten önemli bir gider, dikkatimi çekmedi değil ama odaklanmadigim bir konu olmuş. Satışlar ve faliyet kar artışına rağmen, hammadde fiyatlarının artışına odaklanmisiz hep. Hissede yabancı çıkışı %52 lerden 45 lere düşünce hissede bu fiyatlara çekildi. Gerçi bu orandaki düşüşü bu süre içerisinde bırkac kez yaşayınca alismislik yarattı desem yeridir. Ytd.
    son iki yıl faaliyet raporlarına baktım, her çeyrekte bu bağış yapılmış. ilk çeyrek x, ikinci çeyrek 2x, son çeyrek 4x olmuş. bir de ayrıca bilançoda arge harcaması var. aynı durum için brisanın bu yıl 3. çeyrek raporuna baktım onlardaki arge harcaması çok cüzzi kalmış hatta sembolik.

bir arkadaş petrol fiyatı ile kords fiyatındaki ilişki grafiği vermiş, son altı aylık hisse fiyatı düşüşünü ona bağlamış çok kişi ama eğer durum yukarıda ifade ettiğim gibiyse sadece petrolle alakası yok. kazandığının % 20 si üzerinde bir rakamı yatırıma veya hissedarına ayırmadan önce bağış diye bir yere ayırıyorsan ve bu argeyse ve bunun da kar marjlarında bir getirisi yoksa yabancı bundan kaçabilir. bu yılki bağış miktarları daha fazla, onu da düşünmek lazım.

sizin hesap da kaynayan kurbağa hikayesi gibi olmuş hocam, hani kurbağayı kaynar suya atarsın hemen sorunu anlar, ama suyu yavaş yavaş ısıtırsan kurbağa anlamaz gibi. bu tip sistematik ve kademeli değişikliklere çok dikkat etmek lazım.

son iki yıl faaliyet raporlarına baktım, her çeyrekte bu bağış yapılmış. ilk çeyrek x, ikinci çeyrek 2x, son çeyrek 4x olmuş. bir de ayrıca bilançoda arge harcaması var. aynı durum için brisanın bu yıl 3. çeyrek raporuna baktım onlardaki arge harcaması çok cüzzi kalmış hatta sembolik.

bir arkadaş petrol fiyatı ile kords fiyatındaki ilişki grafiği vermiş, son altı aylık hisse fiyatı düşüşünü ona bağlamış çok kişi ama eğer durum yukarıda ifade ettiğim gibiyse sadece petrolle alakası yok. kazandığının % 20 si üzerinde bir rakamı yatırıma veya hissedarına ayırmadan önce bağış diye bir yere ayırıyorsan ve bu argeyse ve bunun da kar marjlarında bir getirisi yoksa yabancı bundan kaçabilir. bu yılki bağış miktarları daha fazla, onu da düşünmek lazım.

sizin hesap da kaynayan kurbağa hikayesi gibi olmuş hocam, hani kurbağayı kaynar suya atarsın hemen sorunu anlar, ama suyu yavaş yavaş ısıtırsan kurbağa anlamaz gibi. bu tip sistematik ve kademeli değişikliklere çok dikkat etmek lazım.
    Rakam gerçekten ödenmiş sermayesiné göre oldukça fazla. Bağış normalde sembolik kalmalı ama bu rakamın yanında kar sembolik kalmış. Kaynar su fokurdar mi bu saatten sonra bakicaz artık. Geç kalınmış bir durum bana. Maliyet düşük fakat geri çekilme büyük. Ytd.

Sn Bsayfam yatırımcı ilişkilerine sorarsanız bilgilendirirsiniz. Ben birkaç kez görüştüm başka konular için spk gereği vs deyip gecistiriyorlar. Bu konuyla ilgili spk gereği bağışların oranı nekadar diye baslarsaniz belki cevap alabilirsiniz. Ama kords teknolojisi, patentleri ve büyüme açısından arge ihtiyacı brısa ya göre çok daha fazla potansiyelli.argeyi bağışlarla karistirma dan sormalı. Ytd.

8.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Sn Bsayfam yatırımcı ilişkilerine sorarsanız bilgilendirirsiniz. Ben birkaç kez görüştüm başka konular için spk gereği vs deyip gecistiriyorlar. Bu konuyla ilgili spk gereği bağışların oranı nekadar diye baslarsaniz belki cevap alabilirsiniz. Ama kords teknolojisi, patentleri ve büyüme açısından arge ihtiyacı brısa ya göre çok daha fazla potansiyelli.argeyi bağışlarla karistirma dan sormalı. Ytd.
    ben sorarım normalde de önce burada bu konu konuşuldu mu? ve düşüncem doğru mu ona bakıyorum, ben kords almayı düşünüyordum bu durumu gördüm, benim diğer hisselerin hiçbirinde bu denli bağış yok. bazı hisselerde sadece yönetime ödenen fahiş ücretler var. ama burada abartarak yazıyorum neredeyse dağıttığı temettü kadar ayrılan bir para var, üstelik bir kalem değil iki kalem birden. adını koysunlar artık marjı belli tek bir kalem olsun.

konu dediğim gibiyse eğer yatırım ilişkilerine soracağım zaten. oraya sormak sorun değil, şayet kords ta yatırımcı olsaydım genel kurulda konuyla ilgili soru sorardım yada bu bağış işinin ucu açık olmamasını bir üst limite bağlanmasını isterdim. düşünsene hesap yapıyorsun, ham madde şu olsa, üretim bu olsa, satış bu olur, şu kadar faaliyet karı oluşur. bilançoya bir bakıyorsun karın önemli bir bölümü uçmuş. bence bu durum adil değil, yatırımcısının rızasını almadan yaptıkları bir uygulama.rakamlar büyük olduğundan adil de değil. dediğim gibi diğer hisselerde böyle bir durum yok.

yatırımcılardan hiç soran olmadı mı şimdiye kadar, bu kadar yatırım yaptın, arge yaptın faaliyet karları niye böyle diye?

Sayfa 71/804 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •