Sayfa 71/682 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 5451 madde; 561 - 568 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

http://www.resimag.com/p1/45df4560b3.jpeg
    3730 dolar bir de bedelsiz ile 4500 bir arkadaş twitter da paylaşmış umarım yolu daha uzun olur grafik güzel duruyor
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

kimse bişey bilmiyor. Avantaj bir tek iskurda gibime geldi. Adamlar deseki kardeşim size işte a ve b sermaye artırımı vermedik ama yerine isbde 4 kat ve is a da 20 kat fazla elinizdeki miktar kadar isc verdik dese. Kimse bi halt yiyemez bunlara karşı. Ama bu şekilde senin a ve b tertipin sinek gibi küçültüp çekirdeğe çevirmişler.

Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    http://www.resimag.com/p1/45df4560b3.jpeg
    3730 dolar bir de bedelsiz ile 4500 bir arkadaş twitter da paylaşmış umarım yolu daha uzun olur grafik güzel duruyor
    Yatırım tavsiyesi değildir. İştirakler olan şişe grubu ile bana göre olması gereken nerden çıkardın demeyin ama x bin dolar. İştiraksiz x bin dolar etmeli. Kuruluşta 29 bin lot var 1 milyon sermayede. Şimdi 4.5 milyar sermayedede 29 bin var. Sermaye artırsa idi. Ederi iscye göre x bin dolar etmeli gibime geldi şişecamsız! İşkur temettü çok hakkı yok. İs a ve is b hakkı çok sanki. Ama burası Türkiye bir banka yıllardırlı is a ve is b yi resmen bitirtmiş. Ver kardeşim a ise a ya bedelsiz ver b ise b ye bedelsiz ver
    Kim ne isterse! Yok ben a lara 20 kat c veriyom yok b ye 4 kat c veriyom. Kafasından bi yol tutturmuşlar, a ve b bitik sermayede kalmış! Varsın cehennemin dibine kadar kalsın elimdeki b ler....

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    yatırım tavsiyesi asla değildir, gidin danışmanınızdan alın. Farazidir. İştirakler olan şişe grubu ile bana göre olması gereken nerden çıkardın demeyin ama x bin dolar. İştiraksiz çok x dolar etmeli. Kuruluşta 29 bin lot var 1 milyon sermayede. Şimdi 4.5 milyar sermayedede 29 bin var. Sermaye artırsa idi. Ederi iscye göre x bin dolar etmeli gibime geldi şişecamsız! İşkur temettü çok hakkı yok. İs a ve is b hakkı çok sanki. Ama burası Türkiye bir banka yıllardırlı is a ve is b yi resmen bitirtmiş. Ver kardeşim a ise a ya bedelsiz ver b ise b ye bedelsiz ver
    Kim ne isterse! Yok ben a lara 20 kat c veriyom yok b ye 4 kat c veriyom. Kafasından bi yol tutturmuşlar, a ve b bitik sermayede kalmış! Varsın cehennemin dibine kadar kalsın elimdeki b ler.... bilemiyorum artık...
    Hayırlısı diyelim

Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    kimse bişey bilmiyor. Avantaj bir tek iskurda gibime geldi. Adamlar deseki kardeşim size işte a ve b sermaye artırımı vermedik ama yerine isbde 4 kat ve is a da 20 kat fazla elinizdeki miktar kadar isc verdik dese. Kimse bi halt yiyemez bunlara karşı. Ama bu şekilde senin a ve b tertipin sinek gibi küçültüp çekirdeğe çevirmişler.
    Kimse bi halt yiyemez derken biz küçük yatırımcıları kastekdim, devlet baba bunların hakkından gelecektir. Adaletine de güveniyorum hem iskurun karlarını verecek hemde is a ve is b nin hakettiği sermayeye ulaşmasını sağlayacaktır.

6. 20 Ekim 2018, Cumartesi
    ERDAL ŞAFAK
    ‘iş Bankası hisseleri milletindir’
    İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine'ye devri konusu ve MHP'nin desteği, CHP'nin eleştirileri)
    - (Başkan Erdoğan) Ben arkadaşlara "Çalışmanızı yapın, Parlamento'ya taşıyalım" diyerek görevimi yaptım. Adalet Bakanım ve birçok hukukçu arkadaşlarımızı çalıştırıyoruz. CHP direnebilir.
    Bir defa neye direniyorsun?
    Direnmek niye olur? Bir şeyi hak etmeyen direnir. Senin malın, mülkünse niye direneceksin?
    Yani, bunlar da kendilerinin malı mülkü olmadığına inanıyorlar, onun için şimdi direnmenin yollarını arıyorlar.
    Tabii, bizim buradaki yapacağımız iş, bu milletin hakkını alıp sahibine teslim etmek. Bu milletin hakkı olan bir şeyin gideceği yer neresidir? Hazine... Yani, biz burada kalkıp da AK Parti'ye gelsin diye bir gayretimiz var mı? Yok... "Bu milletindir ve Hazine'nindir" diyoruz. Ha bunun dışında burada bir de Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu zikrediliyor deniyor yasal düzenlemede.
    İşte 1933'te yapılmış bir yasal düzenleme var. Daha sonra 1966'da yapılmış.
    Kaç yılında idi Ömer (Çelik) Bey?

- (AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik) 1933, sonra 1938'de, 1966'da CHP ilk defa Türk Dil Kurumu'na ve Türk Tarih Kurumu'na ödeme yapmıyor. Vasiyete uymuyor. 1973, 1977, 1978 ve 1979... Dört kere daha ödemiyor CHP. Her seferinde mahkeme kararıyla zorla alınıyor.
    Bizim dönemimizde de 2004'te aynı şey oluyor, 1 trilyon lirasını CHP'den alıp Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu'na veriyoruz.
    Dolayısıyla vasiyete uyulmamış.
    Sürekli mahkemelik olmuş konu.
    - (Başkan Erdoğan) Şimdi tablo bu. Bu tablo karşısında adımımızı atıyoruz, atacağız. Takipçisi de olacağız. Ama burada bir defa CHP'nin bununla yakından uzaktan en ufak bir bağı olamaz. Niye? Bir defa siyasi partilerin ticari faaliyeti anayasal bir hüküm olarak yasak. Aslında olay sadece bundan ibaret de değil. Bir şey daha var: Türkiye Şişe Cam... İş Bankası'nın iştiraki. Dolaylı olarak bu nereye gidiyor? Onlara da (CHP) gidiyor. Yani, Şişe Cam'daki İş Bankası iştiraklerinden de aynı şekilde Hazine'ye gelmesi gereken pay var. Bunların üzerinde çalışacağız. Biz partimize yönelik bir hak arayışı içinde değiliz. Millete ait olan bir hakkı arıyoruz. Milletin şu andaki yeri de Hazine. İş Bankası'nın CHP hisseleri niye varlık Fonu'na devredilsin? Yok öyle bir şey. Kaldı ki Varlık Fonu da olsa, Varlık Fonu kimin? Bizim mi? Devletin. Böyle çok cüce, fikir fukarası yaklaşım tarzı olmaz.

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/sa...ri-milletindir

7. Erdoğan açıkladı: Sırada Şişe Cam var
    Başkan Erdoğan, CHP’nin Anayasa ve yasaya aykırı şekilde sahip olduğu İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devriyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek gündeme İş Bankası’nın dev iştiraklerinden Şişe Cam’ı getirdi. Erdoğan “Şişe Cam’dan da Hazine’ye gelmesi gereken pay var. Üzerinde çalışacağız†dedi.

8.  Alıntı Originally Posted by ozonel Yazıyı Oku
    kusura bskmayın.özür dilerim.burada algı yaratmaya çalışan çok var.ekranı takip ettiğim için almak isteyenin çok rahat alacağı bir pozisyondu dün.biraz yukardan emir verilse geliyor yani.kimin ne olduğunu anlamak güç
    sıkıntı değil, sağlık olsun.

Sayfa 71/682 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •