Onemli Gunler Banner
Sayfa 71/984 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 7869 madde; 561 - 568 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Dünyada hiçbir zaman teknolojide %100 milli veya yerli diye bir şey söz konusu değildir olamaz da Örneğin bir Samsung telefon parçaları bile toplama Iğdır Ayrıca Amerika'nın şu andaki bize yasak koyduğu F35 savaş uçaklarının parçalarının bir kısmı Türkiye'de üretiliyor bilmiyorsanız diye söyledim yani Altay tankı tankının tüm parçaları yerli olacak diye bir şey söz konusu olamaz bu nedenle teklifi en iyi verene ihale verilmeli diye düşünüyorum yatırım tavsiyesi değildir

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ODUN ADAM Yazıyı Oku
    Çok muhterem kardeşim, aynı şeyleri farklı kelimelerle söylüyoruz. Siz haklısınız. Bende diyorum ki: Tank moturunu neden dış kaynaklı alalım da takalım? ( bak siz ne güzel demişsiniz Atak helikpteri ile ilgili taspiti) Koç kadar sermayesi ( insan- Makine-teçhizat-para) olmayan Tümosan, BMC Tank motoru geliştirme üretme ihalesine giriyor da neden Koç girmiyor diyorum? Kıçımız başkasının kucağında olduktan sonra ha koç yapmış ha yandaş yapmış bence fark yok. Hem sonra Almanya Koça neden veriyorda Başkalarına vermiyor? zaten tankın ana sahibi TC Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve ihaleler, ithalat ihracak SSM garantörlüğünde yürütülüyor. Hülasa Ben Aynen sizin Atak da dediğiniz gibi Motorunda yerli olması taraftarıyım. Sağlıklı ve bol kazançlı günler dilerim..
    Koç tank motoru yapabilecek bilgi, birikim ve teknolojiye sahip olmadığı için girmemiş olabilirmi motor ihalesine ? bence olabilir.

İhaleyi açanlar tarafından fazla düşünülmeden açılan ihalelere girilecek diye bir kural yok, onların görmediğini ihaleye girmeyi düşünen görür ve girmeyebilir. Tümosanın daha önce aldığı ihalede olanları biliyoruz.

Keza tank motorunu kamyon motoru ilede bir tutmazssınız -ki koç daha yeni tam olarak patenti ve herşeyi kendine ait motor üretebildi.
    Tank motorları yüksek kapasiteli ve dahada önemlisi askeri sınıf özelliklere sahip motorlardır. Dayanması gereken koşullar ve bu doğrultuda geçmesi gereken testler farklıdır. Harekat sırasında bunun devir daim pompası bozuldu servis çağıralım gelsin yapsın diyemezsiniz. Buda olabilir ama arıza ihtimalinin minimum olması için yüksek kaliteli malzemeler kullanılır dolayısıyla da yüksek teknoloji gereklidir.
    Somut örnek vereyim; Güney Kore ağır iş makinlarıda dahil bir çok otomotiv markasına sahip motor ve aktarma organlar dahi kendi patentli ürünler üretir yada ürettirir.
    Bu seneye kadar Korenin milli tanklarında Alman MTU motor ve Alman Renk şamzıman kullanıldığını biliyormuydunuz? Geçen sene ihalesi daha önce verilen ve yapılan motor testlerden başarılı olarak geçebilmiş ve bu sene banttna çıkacak tanklarına yerli motor kullanabilecekler. ama aynı başarıyı şanzımanda gösteremediler ve yerli güç aktarma grubu testlerde başarılı olamadı ve güç aktarma organları bu yılki partide de Alman olacak. Her şey Güney Kore gibi yüksek teknoloji ve tecrübeye sahip bir ülke olsanızda ol deyince olmuyor kısacası. Belli bir seviyeye gelinmesi gerek.

Kısacası Koç neden girmedi dediniz ya bence belirttiğim sebeplerden girmedi. Tabi şimdilik, ileride mutlaka o seviyelere gelinecektir.

motoru üretmeye aday sanayici teyzeler amcalar vardı..

ihaleyi onlara verselerdi..

Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku

saatlik..

bir teselli ver..

https://www.youtube.com/watch?v=cErB_F6KFLE

60 dk lık

bir teselli ver dediğimiz kısa vadeli yükselen trendi kırdıkdan sonra trende dönmek istemiş

ama trende dönemeyerek düşüşe onay almış papazla beraber oturup pilavı yemişler..

şimdi 68.50 direnç olacakmı olmayacakmı göreceğiz..

eğer direnç olursa tekrar düşüşe onay almış olurki aşşağılara devam edebilir..

grafiği biraz sadeleştirirsek.

60 dk lık

artık bu düşen trend kırılıp üzerinde kalınmadan kısa vadedede olsa yükseliş hareketi beklememek lazım..

olası yükselişler sadece tepki hareketi olarak kalacaktır.

tabi bence..

aylık..

benim meşhur grafiğim..

ne demiştim..iyi -sağlam hisse denilen hisseler eğer iyi ve sağlamsa

düşüşlerini fibo 61 seviyesinde sonlandırırlar..

daha aşşağısı olmazmı elbette olabilir..ama geneli böyledir..

bizim burada kaçda o seviye 59.00 tl'de..ha çizgi tam oturmamış olabilir..57 de olabilir 63 de..

ama şu an görünen 59 dur.

alttan gelen oklarla gösterilen uzun tarihsel yükselen trende dikkat edelim

neden dikkat edelim diyorum..çünki orası benim beklediğim yer..35.00

eğer düşerse o tarihsel düşen trende kadar gelebileceğini düşünüyorum..

o nedenle benim hedefim orası..tabi zamansallığıda koyarsak zaman içinde o rakam 40-45 gibi seviyelerede yükselebilir..

tabi bence..

aylık

o trend 2002 temmuzdan geliyor..

yani tam 16 yıllık bir desdek noktası..

bu trendin daha altı zaten çöp sınıfına sokar..

tabi bence..

Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku

60 dk lık

bir teselli ver dediğimiz kısa vadeli yükselen trendi kırdıkdan sonra trende dönmek istemiş

ama trende dönemeyerek düşüşe onay almış papazla beraber oturup pilavı yemişler..

şimdi 68.50 direnç olacakmı olmayacakmı göreceğiz..

eğer direnç olursa tekrar düşüşe onay almış olurki aşşağılara devam edebilir..

grafiği biraz sadeleştirirsek.

bugün 70 göstermişler..

ama 68.50 üzerinde kalamadıkca tırı vırı..

tabi bence

Sayfa 71/984 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •