Sayfa 71/97 İlkİlk ... 2161697071727381 ... SonSon
Arama sonucu : 776 madde; 561 - 568 arası.

Konu: KERVT - Kerevitaş Gıda

1. Pd/dd 2.27
    F/k 6.11

Daha ne olsun, ağababası Ülker bugün tavan kapattı.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Pd/dd 2.27
    F/k 6.11

Daha ne olsun, ağababası Ülker bugün tavan kapattı.
    --ülkerin cirosu ve brüt kar marjı çok iyi gelmişti...ve bu şekilde bir kaç dönem gittiğinde çok iyi rakamlara gelir...benzer bilançoyu hatta daha iyisini getirmemesi için de bir sebep yok...

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --ülkerin cirosu ve brüt kar marjı çok iyi gelmişti...ve bu şekilde bir kaç dönem gittiğinde çok iyi rakamlara gelir...benzer bilançoyu hatta daha iyisini getirmemesi için de bir sebep yok...
    Ülker son çeyrekte iyi sıçradı ama buna rağmen senelikte net kar yazamadı, bundan sonrası için umut verdi ki almaya başladılar.
    Kervt geçen sene zarar yazmışken bu sene 1.368 milyar yazmış, artı olarak değerlemelerden kaynaklı özsermaye büyümüş.
    Diğer gıda şirketleri arasında ilk sırada olmuyor mu Kervt.

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Ülker son çeyrekte iyi sıçradı ama buna rağmen senelikte net kar yazamadı, bundan sonrası için umut verdi ki almaya başladılar.
    Kervt geçen sene zarar yazmışken bu sene 1.368 milyar yazmış, artı olarak değerlemelerden kaynaklı özsermaye büyümüş.
    Diğer gıda şirketleri arasında ilk sırada olmuyor mu Kervt.
    --şu an en ucuz gıda şirketi açık ara KERVT; endeks yüzde ve arkasında büyük bir holding olan iyi gıda şirketlerinin f/k oranın 10 un altına olması piyasanın ayıbıdır bence...

--son çeyrekte en olumsuz kısım, brüt kar marjının düşüklüğü; ben bunu geçic bir durum yani bir-iki dönem için olduğunu düşünüyorum...muhtemelen ilk yarıda alınan yüksek maliyetli direkt ilk madde ve malzeme giderine bağlı...yani üretimde kullanılan özellikle yağ hammaddesinin 3. ve 4. çeyrekte dünyada fiyatlarının düşmesi nedeniyle üretim maliyetlerini fiyata yansıtamadılar...

--en beğendiğim kalemler, direkt işçilik gideri ve genel üretim giderinin önceki döneme göre ciddi düşmesi, yine son çeyrekte artan ciroya göre genel yönetim, satış ve pazarlama giderinin önceki döneme göre bariz düşmesi...

--karda vergi geliri olamaması iyi, 200-250 milyon civarında arsa değerlemesinden geliyor...finansman-faiz gideri de son çeyrekte bariz düşmüş...karın artışında epey etkisi var...

--sonuç olarak; orta ve uzun vadede çok iyi yerlere gelme potansiyeli çok yüksek, kısa vadede spek-tahta yapıcının tavrına bağlı...

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --şu an en ucuz gıda şirketi açık ara KERVT; endeks yüzde ve arkasında büyük bir holding olan iyi gıda şirketlerinin f/k oranın 10 un altına olması piyasanın ayıbıdır bence...
    Aynen, tahtacısı çok cimri, yoksa hisse şimdi 12'lerde olmazdı.
    Neyse, öyle kar yazmaya devam etsin bunu fiyatlar bir gün.

--elinde olanların bu bilanço ve fiyata göre (f/k ya) satması için çok daha iyi alternatiflerinin olması lazım... varsa bize de haber versinler...

8. Eksi açtı hisse.

Sayfa 71/97 İlkİlk ... 2161697071727381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •