Sayfa 711/914 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761811 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 5,681 - 5,688 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Öpücüğü geçtiler artık Enişteyle delirmeceler başaldı ))

Yazık ediyorlar hisseye şirkete.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2. Millet fırladı bu - eksi
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Bist 100 endeksini faiz artışı beklentisi sebebiyle satıyorlar ..

Lan ne adamsınız, yılın başından beri enflasyon en az yüzde 50 , önümzdeki 6 aylık enflasyonunun yine en az yüzde 30 belki de yüzde 50 bile olma olasılığının olduğu bu zamanlarda, Koskoca bist 100 kurumsal şirketleri hisselerinin daha fazla düşmelerine izin verirler mi? Hem bi sürü yatırımlar yaptılar , yapıyorlar.. Koç, Sasa, sahol THyo , Şişeceam , Froto, Tofas , Hekts vs vs

Holdingler, Koş sabancı şirketleri , hepsi geri alım yaparlarlar.. Enayi mi lan onlar size ucuzdan hisselerini mi verecekler bu yüksek enflasyonist ortamda hem de bu kadar yatırım yaparlarken bu şirketler ? Size diyorum gerizakalı Bist 100 un Spek Beyleri..

Perşembeden sonra bist 100 de faiz artışından sonra veya bi gün öncesi ,Bist 100de kısa vadede eski tl bazlı zirvenin geçilmesini ve ufak bi ralli bekliyorum.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

4 gün önce bist yüz endeksi eksi 4 kapandığı gün yazıklarım..

Şu an endeks art 3 ralli yapıyor..

bu HIRSIZLAR ise çalmaya devam ediyorlar.

AHLAKSIZ HIRSIZLAR SİZİ.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    baskılanan dolar bugün bankalarda fiyatlamarda 20 tl de geçti. Anlık 19,84 tl

Ayrıca seçimleri cumhur ittifakı yüzde 90 olarak garantiledi bence. Dolayısıyla haftaya pazartesi gününden itibaren kısa vadede dolar tl nin 25-30 tl ye yükselmesini . Sonra da uzun vadede yükelişini devam ettirmesini..

Yıllık ortalama yüzde 50 enflasyonun 5 sene sürmesini bekliyorum, yani bi sonraki seçimlere kadar ,5 sene boyunca yıllık ortalama yüzde50 enflasyon bekliyorum. Bist100 ün de 5 sene boyunca enfaşlsyon kadar yükselmesini bekliyorum.

Seçimleri , az bi ihtimalle eğer seçimleri Milllet ittfika kazanırsa Bist100 de ralli olmasını ve dolar tl nin de yatay bi seyir bekliyorum 5 sene. ( Bunu daha önce yazmıştım zaten... yani Mllet ittifakının kazanması halinde BİST100 beklentilerimi yazmıştım daha önce )

ULAN yvşklar, bu saatten sonra ben batmayı bile göze aldım isterseniz ebenizin amna kadar düşürün hisseyi..

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    22 mayısta yazdığım yazı..

doların sürekli baskılandığı bu yazıdan önce de saöylemiştim defalarca.. Ve 25 lira olacağını yazmıştım kısa vadede bu yazımda

anlık dolar 24,70 tl, bi de yazıyla yazayım..

24 lira 70 kuruş ..

25 lira oldu diyebiliriz..

euro ise 27 lira oldu..

Hissede öylesine açgözlü, gözü dçnmüş hırsızlar varki , şu anki değeri hala benim hesabıma göre , doların da enflasyonun hesap edersek halka arzdaki yılınında gerisinde hala, alım gücü bazlı olarak.

12 sene önce bakkal piyasa değerine sahiptiniz, aradan 12 sene geçmesine rağmen hala bakkalsınız.

hissedeki AHLAKSIZ HIRSIZLAR SİZİ

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

5.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Güçleri sadece küçük yatırımcıya yetiyor bu HİSSENİN AHLAKSIZ HIRSIZLARIN .

Umarım bi gün, KARİM BENZEMA veya Erdemoğlu veya Hande çilingir, Demet Mutlu , Nazım Salur gibi milyader birileri gelir de , dadansalar bu hisseye de bunları anal bölgeden şey yapsa ....

eminim ki onlar da zevk alacaklardır bundan , şikayet etmeyecekcelerdir.

AHLAKSIZ HIRSIZLAR.

Güçleri sadece küçük yatırımcıya yetiyor bu HİSSENİN AHLAKSIZ HIRSIZLARIN .

Umarım bi gün, KARİM BENZEMA veya Erdemoğlu veya Hande çilingir, Demet Mutlu , Nazım Salur gibi milyader birileri gelir de , dadansalar bu hisseye de bunları anal bölgeden şey yapsa ....

eminim ki onlar da zevk alacaklardır bundan , şikayet etmeyecekcelerdir.

AHLAKSIZ HIRSIZLAR.

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    bilge adam haa...

ne bekliyordun söylesene Spek bey?

2 yıldır seni uyardım.. enflasyon, fiyatlar, ev, kiralar ,araba ,elektronik eşyalar, gıda, vs en az 5 kat arttı dedim..Enfalsyon en az 2 sene daha sürecek dedim.. . borsayla ilgili twitter sosyal medya kullanımı çok arttı dedim .. Borsada 5 milyon yatırımcıya karşın sadece 500 hisse var dedimm.. ortalama istatistik olarak her hisseye 10 bin kişi düşüyor dedim ... Kötü hisselere da az , beklentili hisselere daha fazla kişi gelebliri dedim.. bilanço kötü bile olsa birileri gelebilir dedim çünkü borsada az hisse var ve çok yatırımcı sayısı olmasından dolayı. dedim de dedim..

Sen ne yaptın ? yıllardır eski yatırımcına bi şey kazandırmadın , hep traderlara kazandırdın.

Bilge adam mıdır nedir bu hisseye bulaşmış al sat yapmış dün.. ve sonra çıkmış hisseden yazılıyor twitterda .. Aslında bu bilge adam denilen soytarıyı o ilk tweeti attığı an , hemen alıntı yaparak onun asıl amacının vurgun , milleti kandırmak olduğunu ima eden farklı kelimelerle onun niyetini yazdım twitterda , papil örneğini vererek.. Aslından ben , yine sana yardım ettim Spek Bey.

Peki ya sen ne zaman eski yatırımcına yardım edeceksin?

Bugün "bilge adam gelir ,gider yarın öbür gün başkaları gelir ,giderler... sorun aslında onlarda da değil , onların işi al-satçı milleti kandıırp kısacı vurup kaçıyorlar .. sorun senin her sene grafiklerde everest ağrı dağları çizip bu tip gruplara , senin hissene damlamaları için sürekli fırsat vermen ..

Ne bekliyordun söylesene Spek Bey ?

ASLINDA EN BÜYÜK SORUN SENSİN SPEK BEY BU HİSSEDE !!!

Ulan bilge adammdır ne boktur veya başka gruplar... bunlar al satçı dolandırıcı hırsız soytarı gruplar veya kişiler her hisseye girip çıkıyor.. zamanına allah bilir kaç kere SASA ve Hektsa girip çıktılar bu tip soytarı gruplar.. ona rağmen Sasa hekts veya benzeri hisseler hep yükseliş trendlerine devam ettiler yıllar boyunca.. Sizin gibi everest ağrı dağları çizmediler.. Sasa Hekts Poltk 300 kat yükseldi son 6 senede..tamam bu gruplar soytarı hırsız.. ama en azından onlar 1-2 gün hırsızlık yapıp çıkıyor hisseden...

PEKİ Ya siz?

Ulan yavşklar siz yıllardır küçük yatırımcıyı soydunuz.. Hala yetmedi soymaya devam ediyorsunuz .. Küçük yatırımcıyı soyarken de aslında , bu tip hırsız soytarı gruplara, sizin hissenize dadanmalarına , siz ortam yaratıyorsunuz , çünkü sürekli ağrı everest grafikleri çiziyorsunu hissede..

Yani küçük yatırımcı aleyhine ne varsa yapıyorsunuz.

Ulan siz onlardan bin kat daha fazla HIRSIZSINIZ.

AHLAKSIZ HIRSIZLAR SİZİ.

7. Bu arada hissedeki bugünkü düşüş yüzde 3 değil ..

Dolar bugün +5 % artıda..

Yani bugünkü düşüş 5+3 = 8 ... bugünkü düşüş yüzde 8 yani neredeyse hisseyi taban yaptılar bugün..

ülkede bi allahın kulu yok ki tl bazlı baksın herşeye ... malllara, mülke ev falan ,hizmet , esnaflar hepsi herşey herkes dolar bazlı bakıyor.

Her şey ülkede dolar üzreninden fiyatlama. dolar yükseldimi herkes kendi zammını bindiriyor , esnaftan tuutun devletin kendisine kadar.

Son düzenleme : lionnes1; 22-06-2023 saat: 21:54.

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Sasa brüt kar marjı 12 lerde , F/K 27 gözüküyor ama aslınnda devasa vergi teçviği alıyor devletten o yüzden bu kadar kar gözüküyor. Vergi öncesi kar ile hesaplanırsa F/K sı 300 lerde Sasanın.. Piyasa değeri /satışlar ise 10 larda

Hekts brüt kar marjı yüzde 35 lerde , F/Ksı anlık 111 , Piyasa değeri / satışlar ise 13 lerde.

Ulan HIRSIZLAR , siizn brüt kar marjınız yüzde 85 olmasını rağmen nasıl olur da 18 F/K ile fiyatlarsınız hisseyi ? Veya F/S 4 olarak fiyatlarsınız hisseyi? Sasadan 6 kat fazla brüt kar marjın var ve Hekts tan ise 4 kat fazla brüt kar marjın var ve 18 F/K ile ve F/S :4 fiyatlıyorsunuz hisseyi ..

Poltk de öyle yüzde 30 larda brüt kar marjı, F/K sı 155 lerde, F/S 29 larda

Sasa hekts ve bu hisse( adını bile söylemek istemiyorum artık) aynı borsada işlem gördüğünüze göre, yani biriniz jupiter diğeriniz marsta , bi diğeriniz borsa istanbulda değil, hepiniz aynı borsada aynı yerde işlem gördğünüze göre ve de brüt kar marjı sizin onlardan 6 ve 4 kat fazla olduğuna göre bu fiyatlamanın sebebi nedir? söylesenize HIRSIZLAR SİZİ ...!!!

öyleki , yüzde 85 brüt kar la çalışmasına rağmen , çok yüksek arge ve satış pazarlama giderleri olduğu için net kar sürekli her bilanço dönemi eriyor.. Ve de F/K hep yüksek gözüküyor.

Brüt kar marjının yüksekliği ile F/K , F/S veya değerlermeler doğrudan ilgisi vardır.. bunları benim size söylememe gerek var mı HIRSIZLAR ?

Bekliyorum Spek Bey...

Hedef fiyatıma gelmeden satmayacağım ( acil ihtiyaçlar veya bi takım gerekli ihtiyaçlar dışında)

+Hedef fiyatım ise , yukardaki alıntıdaki yazdıklarımı bu hisseye uyarla ve hesapla

+ son 2 senede yaşanan enflasyonu , dolar artışını vs hesapla , ve yukardaki çıkan hesabın üstüne ekle..

+ şirketin bu sene veya önümüzdeki senelerde olası, olabilecek reel büyümesini de içine koy ve hesapla =

Hedef fiyatım bu 3 cümlenin toplamını yaparsan ortaya çıkar..

Sana akıl vermek gibi olmasın ama ,sen bu hesapları yapmassan , gün gelir başkaları bu hesapları yaparlar ve o elindeki hisseleri güzelce kaparlar. Ve o gün çok uzakta değil çünkü ülkede sürekli yükselen enfalsyon ve dolar kuru var.. bunun anlamı ise ..hisse sürekli bakkal değerinde kalıyor. Gün gelir birisi şakkk diye bu bakkalı alır.

bunun için ise gerekirse 10 sene beklerim.

Son düzenleme : lionnes1; 23-06-2023 saat: 02:24.

Sayfa 711/914 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •