Sayfa 715/746 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725 ... SonSon
Arama sonucu : 5962 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: KOZAA - Koza Madencilik

1. Kafamdaki deli soru şu
    IPEKE ana şirket KOZAA da payı var ...KOZAA 'nın da KOZAL da payı var...
    Şimdi geçmişe dönük KOZAL/KOZAA açısından bakınca max oran 17.4 olmuş 30 Mart 2015 şu an oran 5.4
    KOZAA/KOZAL olarak bakarsak ise tarihi zirve 0.24 şu an 0.18.Bunlardan hangisi daha az primli ?
    Biraz karmaşık oldu ama KOZAA neden bu kadar sert ayrışıyor bunu anlamaya çalışıyorum...bundan çıkıp KOZAL'a geçmek aralarında zıplamak mantıklı olur mu bilemedim
    YTD Kesinlike sadece kendime not...

2. Bir de şunu ekleyeyim
    KOZAL USD tarihi zirve 22 (Şu an 11) KOZAA USD tarihi zirve 3.04 (Şu an 2.15)
    Bu da enteresan
    YTD

3. Paylar Kabaca
    KOZAL
    %45 ATP Insaat
    %25 Koza İpek Holding
    %29 civarı Borsa
    KOZAA
    %52 İpek Doğal Enerji
    %2 Koza İpek Holding
    %44 Borsa
    IPEKE
    %62 Koza İpek Holding
    %37 Borsa

Ben burada KOZAA ile KOZAL arası ilişki göremedim yanılıyor muyum hatta IPEKE ile de yok ...sadece çatıda Koza İpek Holding var..
    Bunların bu matruşkasını hiç anlayamadım zaten
    Bilgiler kendi sitelerinden
    YTD

4.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    İlk çeyrek bilanço geldiğinde 3 f/k’lı A ve B’ye neler olacak yaşayıp göreceğiz..
    Yanlış foruma yazmışım özür dilerim.

5. ATP inşaat KOZAA'ya ait. Ayrıca ATP Turizm, ATP Havacılık v.s. gibi şirketler de var KOZAA'ya ait olan.

Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    Paylar Kabaca
    KOZAL
    %45 ATP Insaat
    %25 Koza İpek Holding
    %29 civarı Borsa
    KOZAA
    %52 İpek Doğal Enerji
    %2 Koza İpek Holding
    %44 Borsa
    IPEKE
    %62 Koza İpek Holding
    %37 Borsa

Ben burada KOZAA ile KOZAL arası ilişki göremedim yanılıyor muyum hatta IPEKE ile de yok ...sadece çatıda Koza İpek Holding var..
    Bunların bu matruşkasını hiç anlayamadım zaten
    Bilgiler kendi sitelerinden
    YTD

6.  Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    Kafamdaki deli soru şu
    Şimdi geçmişe dönük KOZAL/KOZAA açısından bakınca max oran 17.4 olmuş 30 Mart 2015 şu an oran 5.4
    KOZAA/KOZAL olarak bakarsak ise tarihi zirve 0.24 şu an 0.18.Bunlardan hangisi daha az primli ?
    Biraz karmaşık oldu ama KOZAA neden bu kadar sert ayrışıyor bunu anlamaya çalışıyorum...bundan çıkıp KOZAL'a geçmek aralarında zıplamak mantıklı olur mu bilemedim
    KOZAA KOZAL'in %45.5 'uguna sahip. Bunun yarattigi temele etki bir KOZAA = (KOZAL / 5.68) + KOZAA'nin kendine ait olan degerler.

Bu perpektifle bakinca KOZAL = 173.5 uzerinden KOZAA 'nin fiyatlamasi 30.5 gibi deger yapiyor. KOZAA'nin sahip oldugu otel bir diger mulklerini ve dahi henuz rezerv sonucu aciklanmayan KONAKLI madenini ekleyince su an ki fiyati uc asagi bes yukari KOZAL'la dogru korele gozukuyor. (KOZAA bugun ku kapanis 33.4). Muhtemelen IPEKE biraz geride kalmis gozukuyor.

Ancak Konakli konusu bu hissede temel hikaye faktoru eger cok buyuk bir rezerv aciklanirsa oyun degistirici bir sonuc yaratir.

Ustune sirket satisina izin verilmesi ve temettu odemesinin de sirket hikayesine katkisi olur.

Butun bu faktorleri topladigimiz da KOZAA'nin pozitif ayrismasi normal.

Tabii bir de dunyada yasanan jeo-politik degisimlerin ve genel enflasyonist etkilerin altin fiyatini artirma etkisini unutmamak lazim.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi bilgileriniz isiginda aliniz.

Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    Kafamdaki deli soru şu
    İpek ana şirket değildir.
    İpek kozaa da yüzde 52 payı vardır
    Birde petrol sahası vardır.
    Yanılgı çoğu yatirimcida var sanki İpek ana şirket görüşü
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

Kozaa da 2 otel ve uçakları var.
    Birde konaklı maden sahası rezerv bekleniyor bu sahanın yüzde 72 si kozaa ya sırdır.
    Yt.tv.degildir
    Sagliklar

Sayfa 715/746 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •