Sayfa 715/891 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 7126 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: TURGG - Türker Proje Gayrımenkul

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    2012 yılında yaşadığım ilçe de imar planlaması yapıldı.Aski süreci devam ederken 3 parsel de dilekçe yazdım,Askı süreci bittikten sonra 15 gün içinde tarafıma yazıli bildiri geldi,2 parselimde itiraz red edildi, Diğer parselimde itiraz kabul edilerek imara açıldı.Benim bildiğim 1/1000 imar planıydi bunlar,Yalnız bizim burası büyük belediyesi değil,imar kanunları büyükşehir belediyesince farklı olabilir,En geç yarın akşam şirket bununla ilgili kap açıklaması yapar diye düşünüyorum,yalnız bugün çok demorilize oldum, isyatirim hunharca sattı,bu i..., herşey den haberi olur,enson biz ky duyarız.

2. Sayın relax böyle bir çalışmaya neden gerek duyulsun 3-4ay daha beklemenin ne zararı var 18.madde uygulamasi araziye bir değer katmıştır muhakkak ama yeni tapu alınması tabikide gerçek değer tespiti için daha önemli. Arsa tek parseldenmi oluşacak yoksa birden fazla parseldenmi ve net konumu inşaat alanı vs.gibi konular yeni tapularin alinmasi ile netlik kazanacaktır. Bunlarda gerçek değer tespiti için önemli unsurlar. Saygılarımla

3. Sonuç olarak tabi ki yeni tapu alınmadan inşaata başlayamazlar. Bu da yeni yılıa yetişir mi bilemem. Ama artık her şey belli. Dönüşü yok. Üzerine hesap yapılıp pazarlık yapılabilecek bir arsa var. Evet teknik olarak süreç tamamlanmadı. Zaten bu gün bir anlaşma yapsa bir şirket finansman vs sorunları halletmesi 6 ay sürer . O yüzden yavaş yavaş bir şeyler pişiyordur. Ama bu öyle geç kaldı ki, emlak furyasını kaçıracağız gibi görünüyor. Emlak siyah lale muamelesi görüyordu. Fakat bu sürdürülemez. Ama her halukarda bu arsanın bir değeri var. Ve bir fiyatlama olacak. Bu son iki gün gösterdi ki adamlar kolay ekmek yedirmeyecek. Diğer taraftan bu kadar hırçınlaşmalarının bir nedeni olmalı.Bu da ellerini belli eden bir gösterge. Bu kadar sert bir oynaklık bir şeyleri gizlemek için olabilir.

4. Sayın KDZ.EREGLI isyatirim birkac gundur mal basıyor bence aklınca testere operasyonu yapıyor bilecek birsey olduğunu zannetmiyorum 2 gündür benimde moralim bozuldu ama kısa zamanda toparlar diye düşünüyorum. Ayrıca 2012 yılı imar düzenlemeleri ile şimdiki düzenlemeler farklı olabilir belirttiğiniz üzere yarın akşam veya pazartesi bir kap gelebilir. Tek temennim birinin veya birilerinin çıkıp isyatirimi ters köşe yapması yoksa ileride yine elindeki takasa güvenip aynı oyunları oynayabilir. Saygılarımla. Y.T.D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    748
    Kendi araştırmalarima göre,şirket üzerine kayıtlı olan parselleri tek tek kartal belediyesinin sitesine girerek araştırdım,yalnız bunu kimse yatırım tavsiyesi olarak algılamasın yanlışım olabilir, yanlışım varsa düzeltin lütfen, küçük parsellerde okul , büyük parsellerde 80000 m2 turizm ve konut alanı ayrılmış, arkadaşlarin bahsettiği imar kanunu 18 maddesi sanırım ,yol nerden geçecek gibi detaylar sanırım.Sirket bununla ilgili nasıl aksiyon alacak bekleyip göreceğiz.Hesaplamam yanlış olabilir,yinede siz kendiniz de araştırın derim.

6. Sayın KDZ.EREGLI 18. Madde uygulaması arastirdigim kadariyla yerel yönetimin maliklerin rızası olmadan düzenleme ortak payı olarak res'en %45 kesintiye gitmesine ilişkin bir calisma olarak ifade ediliyor. Sosyal alanlar için belirlenen bir oran üzerinden kesintiye gidilerek yeni parselasyonlar yapılıyor anladığım kadarıyla.

7. Şirketten 2 satır açıklama beklerdim. Bugün askıdan iniş tarihi en azından kendi süreçleri nasıl tamamlanmış itiraz edilmiş mi bundan sonra teknik yol haritası nasıl işleyecek çeyrek sayfa a4 tutmayacak bir yazı yazılıp kap üzerinden yayınlanacak.
    Hemde yönetim kurulunda bu tarz işlerde tecrübeli olan üyeler varken açıklama bile yapılmaması ilginç akşam kapanışa kadar yollayın iki satır da bizde öğrenelim.

Şirkete yazılı olarak sorun arkadaşlar. Yatırımcı olarak buna hakkımız var. Şirketin yatırımcı ilişkileri bunun için oradalar. Adamlar şirketin geleceğe dair yol haritasında ne var? söylemekten imtina ediyorlar. (Genel kurulda gördük). GYO, proje, satış her ne varsa kafalarında. Bu kadar vurdumduymaz bir yönetim bilemiyorum. Ama sıkıştırmak lazım diye düşünüyorum.

[email protected]
    [email protected]

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 715/891 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •