Sayfa 728/1003 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TKF'de baya bir pay açığa çıkmış.
    Tam sınıra gelmişti ki, çıkanlar çoğaldı.
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TKF
    Pay sayısı 150 milyon muydu? 7 milyon pay azalmış o zaman?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    TKF'de baya bir pay açığa çıkmış.
    Tam sınıra gelmişti ki, çıkanlar çoğaldı.
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TKF
    Sn. myfinans o rakamda takildi zaten kota geldiğinden beri. 150m hic göremedi.

3.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Pay sayısı 150 milyon muydu? 7 milyon pay azalmış o zaman?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    150 milyonda kapatacaklardı, o sınıra çok yaklaşmıştı, ama düşmüş pay sayısı.
    TCD son 1 ay %8 yaparken TKF'nin %1,8'de kalması etkili oldu bu işte.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Aslında sistemler stratejiler de bir robot ama eninde sonunda iş yine psikolojiye geliyor, sonucta o botu/sistemi/stratejiyi de uygulamayı durdurmak insanın elinde.

Forex piyasalarında başarı yüzdeleri ile ilgili bir yayın okumuştum.
    Dünyada kuzeye gidildikçe başarı oranı artıyor. Yüzde olarak en başarısız ülkeler akdeniz kuşağındaki sıcakkanlı ülkeler idi.
    Kuzey iklimlerin insanları daha mı soğukkanlı oluyor, daha mı istikrarlı uyuyor sistemlerine bilmiyorum.
    Ama yıllar geçtikçe bir altın formül aramaktan ziyade piyasalarda kırılgan olmayan psikolojinin ağırlığının sandığımdan da çok olduğunu düşünüyorum.
    Daha önce de sormuştum size ama arada kaynadı heralde
    Yeri gelmişken tekrar bi sorayım.
    Algoritmik trade hakkında ne düşünüyorsunuz, hiç kullandınız mı

5.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Sn. myfinans o rakamda takildi zaten kota geldiğinden beri. 150m hic göremedi.
    Evet yaklaştı baya ama kapanma sınırına ulaşamadı.
    Ama TCD tam gaz devam ediyor.236 milyon pay olmuş.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sn. Myfinans, eib'in verisinin bir gün gecikmeli olduğundan şüphelendiğini söylüyordu. Tek tek gün bazında baktım .Büyük eksilerin ertesi günü artı, büyük artıların ertesi günü eksi yazıyor. Türevle falan olacak şekilde değil. ( ertesi gün derken normalde olması gerekenden bir gün sonra)
    Elindeki topu topu üç hisse artı yazmışken eksi yazabiliyordu. Elindeki hisselerle de geçmişe dönük taradım. Fiyatı da en erken açıklayanlardan. ( aslında bu mantıkla en erken değil en geç açıklayan ) O hisselerin çok iyi geldiği günün normal günden bir gün sonra çok iyi getirirken, o hisselerin çöktüğü günlerin normalde olması gerekenden yine bir gün sonra ciddi eksi getiriyor.
    Sn. Myfinans söyledikten sonra bu absürdlüğü bir haftadır çok çok daha yakından takip ettim, birebir bu duruma uyuyor, kesinlikle haklı olduğunu düşünüyorum.
    %5 eksi endeks gününde ve hisseleri ağır eksi iken artı getirdi bugün. Bugün endeks artıda, hisseleri de artıda, ama eksi getirmiş. Bu eksi -5 endeksin eksisi.
    Elindeki tüm enstrümanlar ile çok çok az farklı getirisini bulacak bir tablo yaptığımda kendim, o getiriyi sürekli ve birebir olması gerekenden bir gün sonra getiriyor.
    Kulağa saçma geliyor, nasıl oluyor bilmiyorum ama bir gün gecikmeli verisi.
    Bu dikkati yüzünden tebrik ediyorum kendisini.
    Üstad bilmiyorum örnek olur mu ama ITP 25.01.2021 tarihinde işleme açıldı.

Fakat verileri salı günü kontrol ettiğimde Tefas'da görünmüyordu.Nitekim 27.01.2021 tarihinde 2.gün veriler Tefas'da yer aldı.

Dediğim gibi ilkkez işleme açılıyor o yüzden mi böyle oldu bilmiyorum.Eğer normali yarını verilerin gelmesi ise bazı fonlarda myfinans ve sizinde dikkatinizi çektiği gibi valörlü işliyor olabilir.
    “Sağlam bir para birimi, zengin bir toplumun olmazsa olmazıdır.”

7.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Daha önce de sormuştum size ama arada kaynadı heralde
    Yeri gelmişken tekrar bi sorayım.
    Algoritmik trade hakkında ne düşünüyorsunuz, hiç kullandınız mı
    Hocam, bir yazılım ve kod ile kurulmuş otomatik bir bot ile işlemler ise hayır hiç denemedim.
    Ama forex ve kripto piyasalarında kendi yazdığım indikatör ve sistemler var, onlar ile trade ediyorum daha çok.
    Daha önce yazdığınız gözümden kaçmış, pardon.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by sayong Yazıyı Oku
    Üstad bilmiyorum örnek olur mu ama ITP 25.01.2021 tarihinde işleme açıldı.

Fakat verileri salı günü kontrol ettiğimde Tefas'da görünmüyordu.Nitekim 27.01.2021 tarihinde 2.gün veriler Tefas'da yer aldı.

Dediğim gibi ilkkez işleme açılıyor o yüzden mi böyle oldu bilmiyorum.Eğer normali yarını verilerin gelmesi ise bazı fonlarda myfinans ve sizinde dikkatinizi çektiği gibi valörlü işliyor olabilir.
    Aslında Sn. Myfinans'In dediği şey de mantıklı. yani içindeki fonların fiyatlarını geç girmek zorunda kalıyor ve o etkiliyordur. Eib , hisse fon eid'de taşıyor ya içinde sözgelimi, fiyat hesaplarken, fon fiyatları yaklaşık aynı anda geldiği için bir gün önceki eid fiyatından eib portföyü hesaplanıyor gibi.
    Mesela şu anda eib fiyatı belli fakat eid fiyatı belli değil. Dolayısıyla eib hesabını yaparken dünkü eid fiyatını baz alıyordur belki .
    Bu mantıkla '' kabaca bir gün geriden gelme durumu'' muhtemelen bir çok yerli fon sepeti fonunda da oluyor olsa gerek. Bende hiç olmadığı için bilemiyorum tabi o kısmı
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 728/1003 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •