Sayfa 734/1002 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 5,865 - 5,872 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    bende tte de var dediklerinizde tamamen haklısınız.
    hiç bir operasyonel maliyeti olmayan ya da çok az olan bir fon.
    kafa patlatmıyorsunuz diğer fonlar gibi.
    ancak yıllar önce iş portföyün böyle bir fon yaratması da ayrı bir vizyon.
    o anlamda tebrik etmek gerek...
    İş portföy ve ak portföy, endeks fon çeşitlendirmelerinde, ziraat ise anlık işlem gören byf tarafında piyasaya çok yoğun katkı sağlıyorlar. Bu çok önemli piyasa için.
    Ancak tabi keşke, artık endeks fonlar yerine, aktif yönetilen mutual fonlara geçseler, o tarafta da daha ağırlıklı bulunsalar.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Saat 14:00 de Merkez Bankası faiz kararı açıklanacak. Karar dolar ve borsayı etkileyecek dolayısı ile de fonları etkileyecek.
    Piyasa beklentisi 200 bp ama ben bu beklentinin altında +- 0,25 olmak üzere 150 bp arttıracaklardır diye tahmin ediyorum. Sizlerin tahminleri nelerdir arkadaşlar.
    https://strawpoll.com/d9jqczb2s

Kıymetli maden fonu olmadığını biliyorum, fakat uzun süredir altınla korele hareket ettiği için ben portföyümün altın kısmında değerlendiriyorum.
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    GBC kıymetli maden fonu değil
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    opb yi ne kadar süredir taşıyorsunuz? Ağustos hisse senedi düşüşünde sert düşmüş ve toplaması zaman almış.
    Eylül itibariyle aldım. Açıkçası ben portföyümün %60-70'ini defansif değişken diye tabir ettiğim fonlarda değerlendiriyorum. Açıklamak gerekirse; tamamını PPF'lere yatıracak kadar temkinli bir yatırımcı değilim, onun bir üstü EIB'dir benim için, onu da takip listemde tutuyorum yine biraz pasif kalıyor benim risk profilimde. Bir üstü IBB ve OPB, bunlarda benim risk profilime uygun fonlar. IBB'de hisse olmadığı için ağırlığı daha fazla. Sert krizlerde düşüşlerini tolere edebilirim, zararda da olsam bekleyebilirim. Fonlara geçiş yaptığımdan beri stratejim gelmesi muhtemel krizlere olabildiğince nakit ve PPF'de girebilmek. Sorun olduğunu hissetmeye başladığımda yukarıdaki sıralamayı tersine çalıştırmayı düşünüyorum.

Bu vesileyle fon yatırımına geçiş hikayemi anlatayım. Son 3-4 yıldır borsada bir şeyler yapmaya çalışıyordum, Mart ayında fonlarda değildim ve borsada da büyük oranda piyasa tabiriyle maldaydım ama Şubat ortasından itibaren puslu havayı hep beraber hissetmiştik, muhtemelen o dönemde fon yatırımcısı olsam PPF-IBB ve EIB ağırlıklı portföyüm olurdu diye düşünüyorum. Ama Temmuz sonunda yaşadığımız süreçte fonlardaydım, daha doğrusu 120.000'lerde hisselerimi satıp, düşüş beklemeye başlamış ve bu dönemde tüm paramla ilk fonum olan IBB'yi almıştım. Biraz derinlemesine bakınca hiç de fena olmayan fonların olduğunu fark ettim ve buradaki arkadaşların yardımıyla da portföyümü çeşitlendirmeye başladım.IBB'nin de toparlanması diğer fonlar kadar uzun sürmedi, ağustos-eylül aylarında da diğer fonlara kaydırma şansı elde ettim, şu anda da beni tatmin eden, enflasyon üzeri bir getirim var. Zamanla da uygulamalı olarak hata yaptığım yerleri görme, tecribe etme ve burdaki arkadaşların da yardımıyla ders çıkarma imkanım var.

Açıkçası şu aşamada tamamen hisse odaklı bir yatırıma dönebileceğimi düşünmüyorum. O tarafta iyi getiriler olsa da, hep bir huzursuzluk oluyordu, muhtemelen sizler de bu duyguları yaşadınız. Hafta sonu kötü bir haber gelecek diye tatilimin zehir olduğu çok olmuştur. Çok kısa bir zamandır Fon Portföy yatırımının içinde olsam da, o huzursuzluk hisse, sürekli gereksiz heyecan ve korku kayboldu. Fonları yatırımın çeşitlendirilmesi, sepet mantığı ve riskin azaltılması uygulamaları ile birlikte daha da çok sevdim.

5. Gereksiz bir iyimserlik yüklenmişti yonetime karşı. Piyasa kendine gelecektir.

6. tcmb ppk, politika faizini değiştirmedi. 7.96 yaktı anlık benim ekranda şu an
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. MB pas dedi

8. doları yükseltmek zorundalar zaten ithalatı durdurmaları için vergileri köklediler yetmedi son çare kontrollü devalüasyon. adım adım. nedeni de belli döviz rezervi yok. dışarıya para çıkmasını istemiyorlar. bakalım bist ne olacak.

Sayfa 734/1002 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •