Sayfa 738/1223 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1. Hiç düşünmeden adımlar atıyorlar. Sanki kabile devleti mübarek.
    Never test the depth of river with both the feet!
    W.B.

Alıntı Originally Posted by EMEKDAR Yazıyı Oku
    Hayy!! Sen çok yaşa başkan, ağzına sağlık...

O imzandaki rakam neyi ifade ediyor...
    hedef belli
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bu arada SPK nin baskani 16 yil boyunca Bank Asya da gorev yapan Ali Fuat Taskesenlioglu dur.
    daha önce fetöcü diye görevden alındı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    http://www.bloomberght.com/haberler/...inda-duzenleme

TÜİK, Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlandı
     Alıntı Originally Posted by Viop& Yazıyı Oku
    Enflasyonu düşürmenin en kolay yolu...
    Bağımsız ve özerk bir kurum olmadıkça itibarı ve saygınlığı da olmaz.Örneğin ABD'' de durum nasıl bakalım:

https://www.bls.gov/bls/infohome.htm

The Bureau of Labor Statistics (BLS) of the U.S. Department of Labor is the principal federal agency responsible for measuring labor market activity, working conditions, and price changes in the economy. Its mission is to collect, analyze, and disseminate essential economic information to support public and private decision making. As an independent statistical agency, BLS serves its diverse user communities by providing products and services that are accurate, objective, relevant, timely, and accessible.

Who We Are
    About half of our 2,400 employees are economists and statisticians, and almost 1,000 employees work across the country in regional offices.
    Our Commissioner is nominated by the President, confirmed by the Senate, and serves a 4-year fixed term. The Commissioner is the only political appointee at BLS. This position is currently vacant. View our past Commissioners.
    Deputy Commissioner William J. Wiatrowski is our highest ranking career employee and has been acting Commissioner since January 2017. Learn more about Bill and our other senior staff.
    Interested in how much of your tax dollars we use? You can see our budgets and strategic plan.

ABD İstatistik kurumu bağımsız hizmet veren bir kurum.Yarısı ekonomist ve istatistikçi 2400 personeli var ama siyasi otorite sadece 1 kişiyi ,kurum başkanını 4 yıllığına atayabiliyor(Aynı Fed başkanı gibi ABD başkanı tarafından atanıyor ve Senato tarafından onaylanıyor),Görev süresi tamamlanıncaya kadar görevden alınamıyor ve talimat verilemiyor.
    En alt satıra özellikle dikkatinizi çekerim;''İlgilenenler ,ödediğiniz ne kadar vergiyi nasıl kullandığımızı bütçe ve stratejik planımızdan görebilir'' diyor.Doğrusu bu şeffaflığı ve hesap verilebilirliği gördükçe nasıl imreniyorum,bir gün bizim ülkemizde de görmeye ömrümüz yetecek mi acaba!
    Son düzenleme : deniz43; 15-07-2018 saat: 18:10.

Alıntı Originally Posted by Fıght clup Yazıyı Oku
    Selam millet
    Ya birsey diycem
    Arada okuyorum burayı
    Hep ayni Kişiler yazıyor
    Gece gündüz Cumartesi pazar ve Bayram tatilleri dahil
    Sizin sosyal bir hayatınız yokmu buradan başka
    İnanın ciddiyim
    Tabiide yazın okuyalım ama merak ettim nezaman baksam herkes burda o kemik kadro
    Olmaz olur mu ya. Mesela ben bugun sabah kalktim, esim ve cocugumla kahvaltiya gittim, alisveris yaptim.

Simdi eskiden ne yapiyorduk gazetelere falan bakiyorduk simdi gazete kalmadi memlekette

Ne bilim Facebookta falan takiliyorduk o da eski cazibesini yitirdi

Burasi bizim bir nevi sosyal medya alanimiz.

tüik in hazine ve maliye bakanlığına bağlanması:

bu konuda konuşmak bile istemiyorum.. yıllardır bu adamların beceriksiz olduğunu söylüyorum.. bunlar ülke yönetiyorsa bizim galaksi yönetmemiz gerektiği açık. evet. gerçekten bu kadar net.. bu forumdan 15 kişi bulup kabine yaparız ve gayet sorunsuz yönetebiliriz..

bu adamların standart olayı "millet çalışıyor görsün, yeterli bizim için" dir.. tüm tv ler hizmetinde adamların.. gayet saçma ifadeleri tv de kullanabiliyorlar.. ama muteber ifadeler gibi algılatılıyor.. zira "bu ülkede 15 yıl once buzdolabı mı vardı ?" diye retorikal bir ifade kullanan recep erdoğana itiraz etmeyen muhabilrler var.. normalleştiriyorlar saçmalıkları.. adeta kara para aklama ifadesinin "kara propaganda aklama" versiyonu..

şimdi.. bir testteki tüm yanlış seçenekleri yaptıktan sonra doğruyu yapma eğilimindeler.. ancak artık level atladılar.. başka sorunun yanlış seçeneklerine atlıyorlar.. yani bir önceki soruda yanlış seçenekleri tükettikten sonra bariz doğru olan son seçeneği bilerek yapmayıp başka sorunun yanlış seçeneklerine atlıyorlar..

şimdi diyebilirsiniz ki bu kadar yanlışı ardı ardına nasıl yapıyorlar.. yani hiç doğruları işaretlemeden..

evet.. bu enteresan bir durum.. ama başarıyorlar bu kadar yanlış yapmayı..görüyoruz yıllardır her konuda..
    Son düzenleme : discretus; 15-07-2018 saat: 19:03.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by Viop& Yazıyı Oku
    Enflasyonu düşürmenin en kolay yolu...
    Milli Geliri büyütmenin de en kolay yolu...

Barclays USD 5,10.. tahmin

SM-A800I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 738/1223 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •