Sayfa 74/144 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon
Arama sonucu : 1145 madde; 585 - 592 arası.

Konu: ALBRK - Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

Albaraka Türk, Golf'ün satışı için yatırımcılarla görüşüyor
    Aralarında Davidson Kempner Capital Management LP'ın da olduğu uluslararası yatırımcı grubu Türkiye'nin dondurma pazarındaki ikinci büyük markası Golf'ü satın almak için görüşme yürütüyor
    Bloomberg’e konuşan konuya yakın kaynaklara göre EBRD ve İstanbul Merkezli Afendis Capital Partners, New York Merkezli Davidson Kempner ile Albaraka Türk iştiraki Natura Gıda'nın %82'sini almak için görüşme yürütüyor. Natura Gıda bünyesinde dondurma markası Golf bulunuyor.

Kaynaklar, yatırımcı grubunun satın alma, borçların kapatılması ve ilave yatırımlar için 90 MİLYON DOLAR ayırdığını belirtti.

yaklaşık 1 yıl önce bu haber düşmüş

elbet birgün bunlar satılacak satıldı haberleri geldiğinde iş ozaman değişecek

rakamlar çok büyük çünkü
    Son düzenleme : bdayım; 17-05-2022 saat: 07:53.

ben bu iki varlığın satışı için burdayım , 3 cü şık Cengiz

bilanço iyi geldi ,6 aylık daha iyi gelecek

kasaya bedelliden sıcak para girdi , bunlar albaraya umarım bir şeyler katar

yatırımcılarında bundan sonra yüzü güler , umudum bu yönde

herkesin kendi aklı var ben düşüncelerimi buraya yazdım ,olur olmaz bilemem

bol kazançlar

Albaraka türk'ün 2022 yılı 3 aylık konsolide olmayan net karı 194.306.000 tl

(2021/3 aylık: 55.354.000 tl)

kaynak MATRIX

5. Arkadaşlar öncelikle elimde bir lot dahi ALBRk a yok. Bu nedenle rahat bir şekilde yazacağım. Bence bilançosu çok güzel ALBRk a nin geçmiş dönemlerine göre, Bir şirketi tabi ki aynı sektörde ki şirketlerle kiyaslayabiliriz elestirmek veya övmek için ama bu bilanço döneminde bilanço üzerinden bence yapmamalıyız.

Bu iş büyük baş hayvanla küçük baş hayvanın süt verimini kıyaslamaya benziyor. Daha ucuza küçük baş hayvan alıp büyük baş hayvanın süt verimini doğrudan karşılaştırmak galiba komik olur. Aslında yapmamız gereken yeni verilen muhteşem süt artiran bir yemin (kur korumali mevduat) küçük baş hayvan ve büyük baş hayvanda ne kadar veriminin arttığını bulmak. Geçen sene bu küçük baş ne kadar sur veriyordu bu sene ne kadar süt veriyor. Bu o kadar önemli ki küçük başin fiyatını büyük başa oranla dahi artirabilir. Ama büyük baş hayvanın fiyatını geçeceğini heralde kimse iddia edemez. Çünkü hayvancılıkta hersey sütte değildir. Tıpkı şirketlerde sadece bilanço olmayacağı gibi. Bunun için elma ile armutu kiyaslamak yanlış olur demek bence yeterlidir.

Saygılar bol kazançlar.

6. Sayın Temel Analizci adam koskoca 2021 yılı tek lot hisse geri alım yapmamış kusurabakma sen hangi köyü soruyorsun.

Mevcut Albaraka yönetimi gitsin kumda oynasın.Dua etsinler bu adamlar bir de benim gibi 3-5 Ky yi yanlarına alıp gitmemiş o GK'ya.

Umarım ders çıkarırlar.

Sayın Moonwalker gelsin bu GK peşine onunla biraz beyin fırtınası yapalım.Çünkü bu GK dan sonra çakal kim ?

Adamı madur etmişsiniz hala huzur hakkı derdindesiniz.Huzur hakkın yine kalsın ama oraya doğrusu performans kriteri koymaktır.Eski performans huzur hakkı falan hak etmez bana göre.Hiç olmazsa bu sene o huzur hakkından vazgeçersin ki biraz karşıdaki nabzı düşürürsün. Yine de Cengiz Bey tarafı çok efendiymiş gerçekten bana göre.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. şirketen değilde yönetimin yaklaşımında çok rahatsız oldum adam gelmiş sermaye arıtırımı öncesi şirketinizin yüzde 20 sini almış ve tek derdi kar edip çıkmak yani şirketin kar ederek bunun fiyatına yansıtması. sorular soruyor verilen cevaplar çok yakışıksız amatörce. Ayrıca neyin huzur hakkı veya maaşını alıyorsunuz ki hem de sektör ortalamasının üstünde olan ücretler. Yönetime hakkım helal değildir yaptıkları yanlarına kalmaz inşallah.(benim maliyet çok çok aşağılarda rüçhanı ucuzdan alıp 1,36 dan ana hisseyi satmıştım) vizyon olarak hayal kırıklığı oldu ve kesinlikle şikaye edeceğim bu yönetimi spk bimer cimer e elimizden bu kadarı geliyor
    Res Tantum Valet Quantum Vendi Potest

8. Arkadaşlar ben albrka yi savunmuyorum. sadece bir arkadaşın bir banka ile kiyaslamasina istinaden. büyük baş (diğer bankalar) ile ALBRk (küçük baş) hayvanın kaç litre süt verdiğini karşılaştırilmaz diyorum. Bende memnun değilim bir küçük baş hayvan olarak albrka nin süt veriminden ama büyük baş in süt litresini de beklemeyin diyorum. Bu kadar

Sayfa 74/144 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •