Sayfa 740/914 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon
Arama sonucu : 7310 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
     Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    İnsan bazen kızıyor ama bazen de teselli oluyor, Zeynep hanım buranın yarı fiyatından aldı sabrediyor o bilmiyor mu enerjilerde parasını 5 e katlamayı burada niye sabrediyor ise biz de sabretmeliyiz diyor, ama işin diğer tarafı şirketin iç bilgilerine sahip olan rahat oluyor yatırımcı güven bunalımı içindeyse hele için için kendini yiyor, burada da yatırımcının isyanı haklı oluyor adam akıllı bir gelecek projeksiyonlu yatırımcı sunumu sunarsın sonra yatırımcı da kafası rahat hissesine sahip çıkar çok da düşemez o zaman.

Kendi adıma pazar deli gibi büyüdüğü müddetçe değil 2027 - 2030 ve sonrasında dahi burada olabilmeyi amaçlıyorum bölündüğünde 7 liralarda olacak belki 2024 yılbaşı gibi ama 5 sene sonra belki 7 lira hisse başı kar dağıtacak diye umut ediyor teselli buluyorum.

Fakirin ekmeği umut.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    ufaktan bi hesap yaptım da Zeynep hanımın parası dolar bazında %60 civarında erimiş.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
     Alıntı Originally Posted by Kalantor bey Yazıyı Oku
    ufaktan bi hesap yaptım da Zeynep hanımın parası dolar bazında %60 civarında erimiş.
    pardon bedelsizi hesaplamamışım. zararda değilmiş çok ufak kazançtaymış.

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Ek bütçe TBMM'ye sunuldu

4 maddelik teklife göre; bütçeye 1 trilyon 119 milyar 514 milyon 513 bin lira eklenmesi öngörüldü.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...nuldu-42295276

önümüzdeki 6 ay için yani yıl sonuna kadar yüzde 40 lık enflasyon beklentimi yüzde 50 ye çıkardım.

Her şeyin fiyatında , tüm artışlara ilaveten 2024 yılın başına kadar minimum yüzde 50 artış daha bekliyorum.

Bist 100 endeksin ise minimum 8000 bin olmasını ve 8 binleri de geçmesini bekliyroum 6 ay içinde.

2021 yılında bist 100 , 1300 lerdeydi.

8 bin bölü 1300 = 6,15 kat artmış olacak endeks 2021 yılından beri.

2021 beri şu ana kadar ki artış ise , endeks 6187 bölü 1300 = 4,75 kat. Yani neredeyse 5 kat.

2024 yılında tüm yıl yüzde 50 enfalsyon daha bekliyorum. Yani 2024 un ilk 6 ayı yüzde 25 ikinci 6 ayı yüzde 25 enfalsyon bekliyorum.

Bist 100 endeksinin 2024 yılı boyunca enflayon kadar yükselmesini ve en az 12 bin olmasını bekliyorum endeksin 2024 yıl sonuna kadar.

2021 yılında endeks 1300 lerdeydi. 2024 yılı sonuna kadar 12 bin olmasını bekliyorum.

12 bin bölü 1300 = 9,23 kat. Yani nereydeyse 10 kat.

2021-2024 yılı arası 10 kat yükselmiş olacak endeks bana göre.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararının kendisi versin
    bist 100 endeksi 7 binlere de yaklaştı.

4. Bence Ekim-kasim-aralikta yeni kaplar, yeni gartner incelemesi, yeni partnerler açıklanır.
    O sene bu sene mi diyen yatırımcılar gelir almaya başlarlar. Sonra yükselirken bir kap gelir Sn.Biri kendi paylarindan bilmem kaç adet bilmem kime sattı diye bizde vay anasını deriz hisse yükselir satan satar kalanlarda portföyünün %50 sini kaybeder.

Kront yatirimciligi her zaman spekülatörun kazandığı bir yatirimciliktir. Yada traderlarin neyse artık.

Abi ben anlamıyorum kimse yanlış anlamasında şu yapılanlar bana acayip koyuyor arkadaş. Şuna yatirilan paranın 3-5 katını kazanabilirdik ya... Sırf zararda olduğumdan satmadigim için giden hisselerin arkasından bakıyoruz.

Babalar endeks gidiyor ama #kront gidecek diye bekliyoruz,

CyberArk ile yarisiyorsan orda burda ,rakibimiz CyberArk diyorsan ona göre hareket edeceksin. Buyumeni ona göre gerceklestireceksin.

Neyse abi bakın ben yine soyliyim , noterden yazılı açıklama yazdirip bunu zemzem suyuna batirsalar üstüne Dua okuyup , vaftiz edip Papa'ya öpturup tüm kutsaliniz ile birlikte sunsalar , Ulan noter onayı Sahte olabilir mi diye düşünün derim.
    Sonradan üzülmeyin...

Ha gider 5 kat ama sizi epilepsi krizlerine sokar kimse demesin 5 kat gitti ne istiyorsun diye. Çük..nüz düşse bundan bilin yani o derece...

5.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Bence Ekim-kasim-aralikta yeni kaplar, yeni gartner incelemesi, yeni partnerler açıklanır.
    O sene bu sene mi diyen yatırımcılar gelir almaya başlarlar. Sonra yükselirken bir kap gelir Sn.Biri kendi paylarindan bilmem kaç adet bilmem kime sattı diye bizde vay anasını deriz hisse yükselir satan satar kalanlarda portföyünün %50 sini kaybeder.

Kront yatirimciligi her zaman spekülatörun kazandığı bir yatirimciliktir. Yada traderlarin neyse artık.

Abi ben anlamıyorum kimse yanlış anlamasında şu yapılanlar bana acayip koyuyor arkadaş. Şuna yatirilan paranın 3-5 katını kazanabilirdik ya... Sırf zararda olduğumdan satmadigim için giden hisselerin arkasından bakıyoruz.

Babalar endeks gidiyor ama #kront gidecek diye bekliyoruz,

CyberArk ile yarisiyorsan orda burda ,rakibimiz CyberArk diyorsan ona göre hareket edeceksin. Buyumeni ona göre gerceklestireceksin.

Neyse abi bakın ben yine soyliyim , noterden yazılı açıklama yazdirip bunu zemzem suyuna batirsalar üstüne Dua okuyup , vaftiz edip Papa'ya öpturup tüm kutsaliniz ile birlikte sunsalar , Ulan noter onayı Sahte olabilir mi diye düşünün derim.
    Sonradan üzülmeyin...

Ha gider 5 kat ama sizi epilepsi krizlerine sokar kimse demesin 5 kat gitti ne istiyorsun diye. Çük..nüz düşse bundan bilin yani o derece...
    5 katlarına skaqrım onların..

2021 yılından beri zaten enflasyon minimum 5 kat artmış , ülekede her şeyin fiyatı 5 ile 10 kat arası artmış..

üstüne ulan ben kerizmiyim , hem bedelliye katılacağım para vereceğim ..

hem de yıllarca beklemişim onca stres sinir üzüntü bu sebele vucudumun belki de hücrelerimin bir kısmı kansere dönüşmüştür stres üzüntü sebebiyle.

hem de temmuz -aralık ayı arası yani yılsonuna kadar yüzde 50 daha enflasyon olacak ülkede. ( sadece temmuz ayı ve ağutos ayında , yani 2 ayda toplam enflyon yüzde 30 yaklaşabilir)

5 katlarına skaqrım onların..

amacım enflasyon kadar kazanç olsaydı bist 100 hisseleine girerdim . Enflasyon kadar kazanırdım.

KALDI Kİ THYO SASA KONTR HEKTS vs gibi bazı bist 100 hisseleri, enflasyondan bile çok daha fazla kazandırdı.

piyasa değeri ufak , çok riskli bir hisseye girmişim (görece olrak bist 100 hissselerine göre) , yıllarca beklemişim ve amacım enflasyon kadar mı kazanmak olacak?

yok öyle 5 kuruşa köfte.

isterlerse yıllarca bekletsinler HIRSIZLAA ,ALACAĞIMI ALMADAN ANA HİSSELERİMİ SATMAYACAĞIM.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararının kendisi versin
    Son düzenleme : lionnes1; 20-07-2023 saat: 23:21.

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    2022 yılında satış pazarlamaya 53 milyon tl, 34 milyon tl harcandı..

geçmiş dönemler ve 2023 ilk bilançosununa heap edersek, Bu sene bence satış pazarlamata 100 milyon tl ve argeye 50 milyon para harcanacak.

Yani toplamda 150 milyon tl satış pazarlama ve argeye hacanacak.

Bedelliden gelecek 100 milyon tlnin, 70 milyonu da yatırımlara harcanacak.

Yani bu senen toplam 150 milyon tl + 70 milyon tl = 220 milyon tl satış pazarlama ve argeye harcanacak.

2024 yılında tahminim satış ve argeye 250 milyon tl harcanması.

2025 yılında ise ,350 milyon tl harcanması.

2026 yılından ise 500 milyon tl harcanması.

2027 yılında 750 milyon tl

2028 yılında 1 milyar tl tl .

Yani 2028 yılına kadar toplamda , 220 milyon tl + 250 milyon tl+350 milyon tl+500 milyon tl+ 750 milyon tl+ 1 milyar tl = Yani 5 senede toplam 3 miyar 70 milyon tl satış pazarlamaya ve argeye harcanacak.

Ve siz böyle bir hisseyi F/S ;5 , F/K ; 20 mi olarak fiyatlıyorsunuz?

Tabi ki fiyatlarısınız, çünkü hepiniZ anlaşmalı HIRSIZSIZNIZ. Bedelliyi seymaye artışını negatif algı için kullanıyorsunuz şimdi.. daha önce bir çok kez negatif algı hatta manipülasyon yaptığınız gibi. HIRSIZLAR.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin
    2028 yılına bile kadar beklerim ..

5 senede tahminim toplam 3 milyar tl yatırım yapılacak.

İste o zaman da 30 kat enfalsyon + yüzde 500 reel büyüme beklerim . Ve ordan satarım.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Yıllık sadce 4 milyon tl pazarlama gideri ve 3 milyon tl arge gideri yapan LİNK denen hissenenin piyasa değeeri 800 milyon tlye yaklaştı piyasa değeri
    F/S 19 larrla fiyatlanıyor , F/K da 19 larla fiyatlanıyor.

Link F/S : https://www.hizliresim.com/7oy6xoe

yüzde 85 brüt kar marjla çalışan , 3 milyar tl yatırım yapan hissenin F/S ve F/K ne kadar olur ?

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Yıllık 6 milyon pazarlama masrafı yapan ve arge yatırımı yapmayan , Papya tuvalet kağıdı pardo pardon. papil hissesi 600 milyon piyasa değerini geçmiş . F/S 13 le fiyatlınyor, F/K ise düşük çünkü yatırım faaliyetlerinden kar yapmış.. diğer faaliyelerinden yüksek kar yaptığı için F/K düşük çıkıyor.

Papya F/S , pardon pardon, papil F/S : https://www.hizliresim.com/fb0uxfu

https://i.hizliresim.com/iue1mvy.PNG

yüzde 85 brüt kar marjla çalışan , 3 milyar tl yatırım yapan hissenin F/S ve F/K ne kadar olur ?

Sayfa 740/914 İlkİlk ... 240640690730738739740741742750790840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •